Fortuna Puchar Polski. Ślęza Wrocław - Chojniczanka Chojnice 3:2. Ślęza trzykrotnie wychodziła na prowadzenie i w końcu wygrała!

Piotr Janas
Piotr Janas
Ślęza Wrocław - Chojniczanka Chojnice 3:2
Ślęza Wrocław - Chojniczanka Chojnice 3:2 Fot. Wojciech Fryt
Trzecioligowa Ślęza Wrocław wygrała z drugoligową Chojniczanką Chojnice 3:2 w meczu I rundy Fortuna Pucharu Polski. Wrocławianie trzykrotnie wychodzili w tym meczu na prowadzenie i zasłużenie zameldowali się w 1/16 finału.

Ślęza Wrocław drugi raz z rzędu wygrała Regionalny Puchar Polski na Dolnym Śląsku, dzięki czemu zakwalifikowała się do drabinki głównej Fortuna Pucharu Polski. Los skojarzył Ślęzę w I rundzie z jednym z czołowych zespołów eWinner 2 ligi Chojniczanką Chojnice.

Zarówno trzecioligowa Ślęza jak i Chojniczanka w obecnych sezonach ligowych celują w awans, ale nie oznacza to, że zamierzały odpuścić rozgrywki pucharowe.

Na wrocławskich Kłokoczycach pojawiło się w środowe popołudnie około 200 widzów. Pierwsza połowa nie obfitowała w okazje bramkowe, ale zakończyła się prowadzeniem Ślęzy 1:0. W 38 min na listę strzelców wpisał się najlepszy strzelec 1KS-u Piotr Stępień, który popisał się celną główką.

Prawdziwe emocje zaczęły się po przerwie. Najpierw w 54 min do wyrównania doprowadził Szymon Skrzypczak. W 62 min Ślęza odzyskała prowadzenie, bo gola strzelił Mateusz Stempin. Gospodarze pocieszyli się nim tylko trzy minuty, bo w ich polu karnym sfaulowany został Łukasz Wolsztyński, a jedenastkę na bramkę zamienił Artur Pląskowski.

Wtedy znów sprawy w swoje ręce wziął Stępień i w 68 min ustalił wynik meczu na 3:2. Wprawdzie jedni i drudzy mieli jeszcze swoje okazje, Ślęza wręcz dwie stuprocentowe, ale ostatecznie więcej bramek nie padło i to trzecioligowa Ślęza melduje się w 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski.

Ślęza Wrocław - Chojniczanka Chojnice 3:2 (1:0)
Bramki: Stępień 38, 68, Stempin 62 - Skrzypczak 54, Pląskowski 65-k.
Ślęza: Zabielski - Muszyński, Niewiadomski, Samiec - Dornellas, Pisarczuk (88. Traczyk), Bohdanowicz, Tomaszewski (61. Fediuk), Kotyla (61. Hampel), Stempin - Stępień.
Chojniczanka: Lewandowski - Kasperowicz (83. Kona), Grobelny, Grolik, Byrtek, Mikołajczyk (46. Mazek) - Wolsztyński (83. Klichowicz), Van Huffel, Cegiełka (83. Olszewski) - Pląskowski, Skrzypczak (75. Mikołajczak).
Żółte kartki: Samiec, Kotyla - Olszewski.
Czerwona kartka: Mateusz Stempin (86. minuta, Ślęza - za brutalny faul na Kamilu Mazku).

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0