Fortuna Puchar Polski. Zadanie wykonane. Lech Poznań łatwo ograł Unię Skierniewice

KK
Lider Ekstraklasy gra dalej w Pucharze Polski
Lider Ekstraklasy gra dalej w Pucharze Polski Lukasz Gdak
Fortuna Puchar Polski. Lech Poznań zameldował się w 1/8 finału krajowego pucharu. W Skierniewicach zespół Macieja Skorży pokonał Unię 2:0 (2:0). Kolejorz trzecioligowca ograł małym nakładem sił, ale nie pokazał skutecznego oblicza.

Fortuna Puchar Polski. Unia Skierniewice - Lech Poznań 0:2

Kolejorz na trzecioligowca wyszedł drugim garniturem. W Skierniewicach obowiązek dwóch młodzieżowców wypełnili bramkarz Bartosz Mrozek oraz stoper Mateusz Skrzypczak. Szansę otrzymał też m.in. Roko Baturina, który w ekstraklasie nie zagrał jeszcze ani minuty.

Lider PKO Ekstraklasy błyskawicznie pozbawił złudzeń zawodników Unii. Już w 9. minucie wynik meczu otworzył Dani Ramirez, który po dograniu Michała Skórasia posłał potężną bombę pod poprzeczkę. Dobrze dysponowany Hiszpan miał duży udział przy drugiej bramce. Po krótko rozegranym rzucie wolnym dobrze dośrodkował w pole karne. Piłkę próbował wybijać Bartosz Broniarek, ale tak niefortunnie, że wpadła ona do siatki trzecioligowca.

Po przerwie Kolejorz nie forsował tempa, ale i tak stworzył sobie kilka dogodnych sytuacji. Najlepszą zmarnował wprowadzony za Baturinę Joao Amaral. Portugalczyk z pięciu metrów obił poprzeczkę.

Jak padły bramki?

• 0:1 9 min - Po krótko rozegranym rzucie wolnym Michał Skóraś w polu karnym odegrał piętą na lewą stronę do Daniego Ramireza. Hiszpan mocno huknął pod poprzeczkę i bramkarz Unii musiał wyjmować piłkę z siatki.
  • 0:2 21 min - Lechici szybko rozegrali rzut wolny. Dani Ramirez wrzucił piłkę z lewego skrzydła w kierunku Artura Sobiecha. Napastnika Kolejorza uprzedził Bartosz Broniarek, ale interweniował w taki sposób, że wpakował futbolówkę do własnej bramki.