2

Albania

0

• To tyle na dzisiaj, za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, dobranoc!

• Albania zaimponowała kibicom grą bez kompleksów, ale w samej końcówce dała sobie wcisnąć dwa gole i straciła bezcenny punkt, który był tak blisko. Francja zapewnia sobie awans po dość słabym meczu, w którym oba celne strzały trafiły do siatki.

• Koniec meczu! Francja pewna udziału w 1/8 finału Mistrzostw Europy!

• Asysta Andre-Pierre Gignaca, który wykłada piłkę Payetowi, ten podkręca piłkę i trafia do siatki obok bezradnego bramkarza!

• TRAFIA TAKŻE DIMITRI PAYET!!! 2:0 DLA FRANCJI!!! PO MECZU!

• Francuscy kibice cieszą się już z drugiej wygranej, wydaje się, że Albania nie zdoła odpowiedzieć.

• Strzał Antoine Griezmanna był pierwszym celnym uderzeniem na bramkę w tym spotkaniu...

• Tymczasem sędzia doliczył aż pięć minut do drugiej części meczu.

• Adil Rami dośrodkowuje na głowę zawodnika Atletico Madryt, który świetnym uderzeniem pokonuje bramkarza! Ten gol łamie serca Albańczyków, ale futbol jest okrutny!

• GOOOOOL!!! FRANCJA NA PROWADZENIU, ANTOINE GRIEZMANN!!! CO ZA SYTUACJA!!!

• N'Golo Kante z żółtą kartką za faul w trakcie kontry Albanii.

• Nie wychodzimy z pola karnego Albanii! Czy Francuzi zdołają strzelić gola?!

• Na ostatnie minuty meczu Frederik Veseli zastępuje Arlinda Ajetiego.

• Znowu dośrodkowanie, piłka wpada w kozioł, wielkie zamieszanie i piłka w rękawicach Etrita Berishy!

• Żółta kartka dla Amira Abrashiego, do końca już mniej niż dziesięć minut!

• Kombinacyjna akcja Francuzów, po której z linii pola karnego uderza Bacary Sagna - nad poprzeczką! Wciąż bez celnego strzału w tym meczu!

• Ostatnia zmiana w reprezentacji Francji, murawę opuszcza żegnany gwizdami Olivier Giroud, a melduje się na niej ulubieniec marsylskiej publiczności, Andre-Pierre Gignac.

• Nieudany rzut wolny Albańczyków, to była ich pierwsza od dobrych kilku minut okazja na zdobycie gola.

• Na boisku Taulant Xhaka, zastąpił Burima Kukeliego.

• Pierwsza zmiana w albańskiej drużynie narodowej, Andi Lila zastąpiony przez Odise Roshiego.

• Górne podanie prostopadłe od Paula Pogby do Blaise'a Matuidiego nie trafia do celu! Francuzi wreszcie grają zgodnie z oczekiwaniami kibiców!

• Tylko słupek po strzale głową Oliviera Giroud, obie drużyny wciąż bez celnego strzału!

• Na boisku Antoine Griezmann, który zmienił Kingsleya Comana.

• Co ciekawe, w tym meczu mieliśmy już aż 17 strzałów, ale żaden z nich nie był skierowany w światło bramki.

• Seria rzutów rożnych dla Francji zakończona przez nieudaną centrę Dimitri Payeta, która trafiła po rykoszecie w rękawice Etrita Berishy.

• Kompletnie nieudany stały fragment gry, dośrodkowanie wybite przez Amira Abrashiego.

• Rzut rożny dla Francji po zablokowanej wrzutce N'Golo Kante.

• Armando Sadiku fauluje wracającego do obrony Blaise'a Matuidiego, bez kary indywidualnej dla Albańczyka.

• Gra Francuzów uległa małej poprawie, ale wciąż nie jest to dominacja, na domiar złego Albania tworzy sobie coraz groźniejsze sytuacje bramkowe!

• Burim Kukeli ogląda żółtą kartkę za faul na Kingsleyu Comanie, przez którą nie zagra w następnym, arcyważnym meczu z Rumunią.

• FrancjaFrancja

• Świetne dośrodkowanie Dimitri Payeta zewnętrzną częścią buta trafia do wbiegającego Paula Pogby, który przenosi piłkę nad poprzeczką! Robi nam się mecz!

• To powinien być gol dla Albanii! Hugo Lloris zatrzymuje strzał Ermira Lenjaniego z kilku metrów, choć napastnik uderzył prosto w niego!

• Etrit Berisha wychodząc z bramki bardzo dziwnie wypiąstkował piłkę, niemal prosto w swojego kolegę z zespołu, mogło się to skończyć golem samobójczym, na szczęście jego błąd naprawił obrońca.

• Rzut wolny wykonywał Dimitri Payet, sprytne dośrodkowanie kozłowało w stronę bramki Berishy, jeszcze bliski przecięcia go był Adil Rami, obrońca jednak nie zdążył do piłki, która przekroczyła linię końcową.

• Miała miejsce zapowiadana zmiana. W miejsce Anthony'ego Martiala na murawie melduje się Paul Pogba.

• Mecz wznowiony, liczymy na 45 minut emocji!

• Francja ma duży problem. Jeśli Didier Dechamps nie dokona żadnych zmian personalnych, to wobec obiecującej gry Albanii o trzy punkty może być bardzo ciężko.

• Koniec pierwszej połowy, sensacyjnie Albania jest równorzędnym przeciwnikiem dla Francji, bezbramkowo do przerwy!

• Minuta doliczona do pierwszej części meczu.

• Ledian Memushaj uderza z rzutu wolnego, tuż nad poprzeczką! Ależ było blisko!

• Krótka przerwa w grze, na murawie leżą Patrice Evra i Ledian Memushaj.

• Mało brakowało, a w polu karnym Albanii przed pustą bramką stanął Olivier Giroud, ale piłkę zatrzymał Mergim Mavraj!

• Laurent Koscielny w ostatniej chwili wybija futbolówkę sprzed głowy stojącego tuż przed bramką Armando Sadiku!

• Ponownie dośrodkowywał Dimitri Payet i piłka znowu trafia do Oliviera Giroud, ale uderza go w... ramię, po czym opuszcza plac gry.

• Cudowna sztuczka techniczna Kingsleya Comana, efektowna ruleta nie wystarczyła by zdobyć gola, bowiem dośrodkowanie trafiło prosto pod nogi bramkarza.

• Rzut wolny dla Francji, przy piłce Dimitri Payet, ale dośrodkowanie trafia do koszyczka Etrita Berishy.

• Anthony Martial dał się ograć jak dziecko Arlindowi Ajetiemu, który bez kontaktu z Francuzem sprawił, że opuścił on pole gry z piłką.

• Możemy już chyba pokusić się o pierwsze podsumowanie. Francja nie zdominowała Albanii, nie jest w stanie nawet osiągnąć optycznej przewagi. Wygląda na to, że potrzebne są zmiany, potrzebny jest ktoś taki jak Paul Pogba, kto uspokoi grę w środku pola i ograniczy liczbę strat.

• Głupia strata Anthony'ego Martiala, który stracił piłkę, decydując się na niepotrzebny drybling. Napastnik Manchesteru United nie jest dziś w najlepszej dyspozycji...

• Dość powoli konstruowana akcja Albańczyków zakończona niecelnym podaniem Andiego Lili.

• Ależ blisko! Elseid Hysaj dostał niespodziewane podanie w polu karnym, wydawało się, że ciężko będzie dośrodkować piłkę ze skrzydła w to miejsce, na szczęście dla Francji zamiary podającego przeczytał Hugo Lloris!

• Armando Sadiku z bliźniaczym faulem w ataku, poszkodowany Laurent Koscielny.

• Anthony Martial wpadł z impetem w pole karne, faulując przy tym Elseida Hysaja. Grę wznowi bramkarz reprezentacji Albanii.

• Po chwili jednak Arlind Ajeti naprawia swój błąd, wybijając piłkę z własnego pola karnego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

• Kiks Arlinda Ajetiego w polu karnym, Albania może mówić o szczęściu, to mogło zakończyć się golem!

• Dimitri Payet miał okazję powtórzyć swoje mierzone dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale z kolejnego stałego fragmentu gry posłał piłkę zdecydowanie zbyt mocno, aby dotarła ona do jednego z jego kompanów.

• Ermir Lenjani podbiegł z piłką ładnych kilka metrów do pola karnego, po czym huknął z całej siły. Futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

• Tym razem dośrodkowanie reprezentacji Albanii przeleciało niemal całe pole karne, wylatując poza linię końcową. Wrzucał Ansi Agolli.

• Ruszyli z kontrą Albańczycy, ale na lewym skrzydle Ermir Lenjani trafił piłką w głowę Adila Ramiego.

• Trzeci już raz dzisiaj faulowany Kingsley Coman.

• Amir Abrashi bezbłędnie odebrał piłkę rozpędzającemu się Anthony'emu Martialowi.

• Próba długiego podania w wykonaniu Elseida Hysaja, ale piłkarz Napoli posłał piłkę prosto pod nogi przeciwnika.

• Celne dośrodkowanie w wykonaniu Dimitri Payeta, ale Olivier Giroud główkuje ponad poprzeczką.

• Ponownie faulowany Kingsley Coman, tym razem przy linii bocznej pola karnego. Niebezpieczny stały fragment gry.

• Pierwsza próba kontrataku w wykonaniu Albańczyków zmarnowana przez niecelne podanie Lediana Memushaja.

• Francuzi wymieniają spokojnie podania w środku pola, faulowany Kingsley Coman.

• Pierwszy gwizdek sędziego, mecz rozpoczyna się, przy piłce Francja!

• W Marsylii odśpiewano już Marsyliankę, losowanie stron i za chwilę zaczynamy!

• Piłkarze już na murawie, czas na hymny narodowe!

• Rezerwowi reprezentacji Albanii: Naser Aliji, Bekim Balaj, Migjen Basha, Lorik Cana, Sokol Cikalleshi, Shkelzen Gashi, Alban Hoxha, Ergys Kace, Odise Roshi, Orges Shehi, Frederik Veseli i Taulant Xhaka.

• Rezerwowi reprezentacji Francji: Steve Mandanda, Benoit Costil, Christophe Jallet, Ellaquim Mangala, Lucas Digne, Samuel Umtiti, Yohan Cabaye, Morgan Schneiderlin, Moussa Sissoko, Paul Pogba, Antoine Griezmann i Andre-Pierre Gignac.

• W pierwszym meczu tej grupy Rumunia podzieliła się punktami ze Szwajcarią, a więc jeżeli Francuzi dzisiaj wygrają, to zapewnią sobie awans do 1/8 rozgrywek.

• W reprezentacji Francji dwie zmiany - brakuje Paula Pogby i Antoine Griezmanna, zastąpili ich Kingsley Coman i Anthony Martial. Widać, że trener Didier Dechamps stawia dziś na ofensywę.

• Dobry wieczór, już za dosłownie kilkanaście minut ruszamy z meczem Francja - Albania, czyli drugim dzisiejszym spotkaniem grupy A Euro 2016! Na relację na żywo zaprasza Piotr Bernaciak!