1

Anderlecht Bruksela

1

• Wszystkich kibiców zapraszamy na kolejne relacje tekstowe przeprowadzane przez nasz portal. Za uwagę dziękuje Marcin Trzyna, dobranoc!

• Koniec meczu! FSV Mainz zremisowało na własnym stadionie z Anderlechtem 1:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył Yunus Malli, który pewnie wykorzystał rzut karny, natomiast wyrównującą bramkę w drugiej części spotkania zdobył Łukasz Teodorczyk.

• Piłka meczowa! Yunus Malli uderza z szesnastu metrów nad poprzeczką!

• Diego Capel ukarany żółtą kartką. Rzut wolny dla FSV Mainz.

• Diego Capel dośrodkował piłkę z lewego skrzydła w pole karne gospodarzy, jednak Sofiane Hanni nie zdołał oddać strzału.

• Ostatnia zmiana również w zespole gości. Emmanuela Sowaha zastąpił Massimo Bruno.

• Ostatnia roszada w zespole FSV Mainz. Karima Onisiwo zmienił Levin Oztunali.

• Davy Roef obronił strzał Daniela Brosinskiego. Niezła próba 28-letniego pomocnika.

• Zmiana również w ekipie gospodarzy. De Blasisa zastępuje Jairo Samperio.

• Druga zmiana w zespole "Fiołków". Z placu gry schodzi Łukasz Teodorczyk, a w miejsce Polaka wszedł Stephane Badji.

• Bardzo niecelny strzał z dystansu Jean-Philippe Gbamina.

• Faul Oliviera Deschachta. Żółta kartka dla zawodnika belgijskiej drużyny.

• GOOOOOL! Łukasz Teodorczyk strzela gola na 1:1. Polak główkuje z pięciu metrów, bramkarz Mainz bez szans!

• Capel sfaulowany przez Daniela Brosinskiego. Żółta kartka dla piłkarza Mainz.

• Yunus Malli dograł w pole karne gości, Jhon Andrés Córdoba Copete złożył się do przewrotki, jednak 23-latek nie trafił w futbolówkę.

• Teraz zmiana w Anderlechcie. Z boiska zszedł Nicolae Stanciu, a na placu gry zameldował się 28-letni Diego Capel.

• Pierwsza zmiana w zespole Martina Schmidta. Suata Serdara zmienił Daniel Brosinski.

• Frank Acheampong przedarł się lewą stroną w pole karne Mainz, jednak "Messi z Ghany" oddał niecelny strzał. Tak, tak, "Messi z Ghany" to nie żart!

• Rzut rożny dla Anderlechtu. Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, jednak defensywa Mainz poradziła sobie z tym stałym fragmentem gry.

• Acheampong sfaulowany przez Bella. Piłkarze "Fiołków" domagają się drugiej żółtej kartki dla defensora Mainz.

• Bram Nuytinck zagrał piłkę ręką. Żółta kartka dla Holendra.

• Frank Acheampong padł w polu karnym gospodarzy, ale Jesus Gil Manzano nie dopatrzył się przewinienia.

• Żółta kartka dla Stefana Bella za faul na Teodorczyku.

• Czy Zbigniew Boniek przyniesie szczęście reprezentantowi Polski?

• Łukasz Teodorczyk wyszedł sam na sam z bramkarzem Mainz, jednak Polak został złapany na spalonym.

• Gwizdek arbitra, czas na drugą połowę! Przy futbolówce gospodarze.

• Łukasz Teodorczyk raz pokazał się naprawdę z bardzo dobrej strony. To właśnie napastnik reprezentacji Polski dogrywał piłkę w pole karne do Sofianne Hanniego, który następnie zmarnował stuprocentową sytuację. Być może "Teo" więcej pokaże w drugiej części spotkania.

• Za nami całkiem niezłe 45 minut. Mainz mogło prowadzić wyżej, jednak gości uratował słupek. Anderlecht również miał swoje szanse, aczkolwiek w dogodnej sytuacji Sofiane Hanni trafił prosto w bramkarza "czerwono-białych".

• Koniec pierwszej części spotkania. Do przerwy FSV Mainz prowadzi z Anderlechtem 1:0, po bramce Yunusa Malliego z rzutu karnego.

• Groźnie pod bramką Anderlechtu, jednak John Cordoba nie zdołał trącić piłki głową.

• Obfite opady deszczu w Moguncji.

• Mocne dośrodkowanie w pole karne gości, jednak dobrze w defensywie spisał się Sofiane Hanni.

• Karim Onisiwo sfaulowany przez Leandera Dendockera. Rzut wolny dla gospodarzy.

• Indywidualną akcję przeprowadził Pablo De Blasis, jednak zawodnik Mainz zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i wykopem od bramki rozpocznie golkiper "Fiołków".

• Łukasz Teodorczyk świetnie zagrał do wbiegającego w pole karne Sofiane Hanniego, jednak 25-latek trafił prosto w bramkarza FSV Mainz, Jonasa Lossla. To była świetna okazja na zdobycie wyrównującej bramki.

• Sofiane Hanni mógł oddawać bezpośredni strzał na bramkę Mainz, jednak zawodnik Anderlechtu zdecydował się na dogranie do kolegi z zespołu. Podanie okazało się niecelne i piłkę przejęli podopieczni Martina Schmidta.

• Rzut wolny dla Anderlechtu. Spore zamieszanie w polu karnym gospodarzy, jednak defensorzy ostatecznie wybili futbolówkę.

• Sofiane Hanni uderzył łokciem rywala. Kapitan Anderlechtu został ukarany żółta kartką.

• Mogło być 2:0 dla gospodarzy! 24-letni Karim Onisiwo wbiegł w pole karne i z ostrego kąta uderzył na bramkę Anderlechtu. Piłka odbiła się od słupka i opuściła plac gry!

• Serigne Mbodji dobrze zachował się we własnym polu karnym. "Tylko" rzut rożny dla zespołu z Moguncji.

• Kolejna akcja "Die Nullfünfer" zakończona niecelnym strzałem z dystansu Jean-Philippe Gbamina.

• Długie podanie na wolne pole do Łukasza Teodorczyka, jednak polskiego napastnika ubiegł Stefan Bell.

• Sofiane Hanni sprytnie ominął defensora Mainz i w dogodnej sytuacji trafił prosto w bramkarza. Dobijać próbował Nicolae Stanciu, ale Rumun nieczysto trafił w piłkę.

• Rzut wolny dla Mainz. Dośrodkowanie w pole karne gości, jednak piłkę bez większego problemu złapał Davy Roef.

• GOOOOL! Do piłki podszedł Yunus Malli i pewnym strzałem pokonał bramkarza Anderlechtu. Gospodarze szybko objęli prowadzenie!

• Olivier Deschacht faulował w polu karnym... "Jedenastka" dla FSV Mainz!

• Nicolae Stanciu otrzymał piłkę tuż przed polem karnym gospodarzy. Reprezentant Rumunii oddał mocny, jednak bardzo niecelny strzał.

• Gulio Donati próbował przedrzeć się prawym skrzydłem, jednak 26-latek zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i wykopem od bramki rozpocznie Davy Roef.

• Pierwsza próba gospodarzy. Na strzał z dystansu zdecydował się Yunus Malli, jednak Serigne Mbodji zablokował uderzenie.

• Pierwszy gwizdek arbitra. Przy futbolówce zawodnicy Anderlechtu.

• Zawodnicy FSV Mainz wystąpią dziś w czerwonych koszulkach i białych spodenkach, natomiast goście zagrają w białych koszulkach i fioletowych spodenkach.

• Piłkarze obu drużyn wyszli już na plac gry. Za chwilę początek spotkania!

• Czy Łukasz Teodorczyk zdobędzie dziś kolejną bramkę w barwach "Fiołków"?

• Jak oba zespoły spisują się w swoich rodzimych ligach? Po siedmiu kolejkach Bundesligi Mainz zajmuje 7. miejsce w tabeli z dorobkiem 11 punktów. Z kolei w Belgii rozegrano już dziesięć kolejek i drużyna Rene Weilera jest liderem rozgrywek z 21 punktami na koncie.

• Głównym arbitrem dzisiejszego pojedynku będzie Jesus Gil Manzano z Hiszpanii.

• Łukasz Teodorczyk rozpocznie spotkanie w wyjściowej jedenastce Anderlechtu.

• Spotkanie FSV Mainz z Anderlechtem zapowiadane jest jako hit grupy C. Nic w tym zaskakującego, ponieważ obie drużyny po dwóch kolejkach mają na swoich kontach po cztery punkty. W tabeli przewodzą Belgowie, którzy mają lepszy stosunek bramkowy.

• Serdecznie zapraszamy na relację tekstową z meczu FSV Mainz - RSC Anderlecht. Spotkanie rozpocznie się o 21:05.