Futbol kobiet. Piłkarki nożne UKS SMS Łódź grają z mistrzem Polski

hof
Po przerwie przeznaczonej na mecze reprezentacji do rywalizacji powraca ekstraliga piłkarek nożnych.

UKS SMS w Łęcznej

W niedzielę (godz. 12) w szesnastej kolejce sezonu piłkarki nożne UKS SMS Łódź zmierzą się w Łęcznej z mistrzem Polski - Górnikiem.
W rundzie jesiennej łodzianki przegrały na własnym stadionie z Górnikiem 1:2 (Filipczak - Grabowska, Grzywińska), tracąc gola w końcówce spotkania.
Drużyna z Łęcznej nie walczyła jeszcze o punkty w drugiej części sezonu. Jej spotkanie z AZS UJ Kraków zostało przełożone na 13 marca. Podopieczne trenera Marka Chojnackiego dobrze rozpoczęły wiosnę i pokonały 3:0 Olimpię Szczecin.
Przed łodziankami trudne wyzwanie, bowiem Górnik wygrał trzynaście ligowych spotkań i tylko raz zremisował.

Reprezentacyjny gol piłkarki UKS SMS

Trzeba przyznać, przerwa reprezentacyjna była udana dla kadrowiczek. W Portugalii, pierwszy zespół narodowy, z siedmioma piłkarkami Górnika w kadrze, zajął drugie miejsce w prestiżowym turnieju Algarve Cup, pokonując m.in. mistrza Europy - Holandię 1:0 i inny zespół europejskiej czołówki - Hiszpanię 3:0. Takich rezultatów polska reprezentacja kobiet jeszcze nigdy wcześniej nie osiągnęła. Z kolei reprezentacja U-19, z łodziankami Pauliną Filipczak i Oliwią Szperkowską w składzie, wygrała w Turcji turniej remisując z Węgrami 2:2 oraz pokonując Kosowo 4:0 i Czechy 2:1.

Materiał oryginalny: Futbol kobiet. Piłkarki nożne UKS SMS Łódź grają z mistrzem Polski - Express Ilustrowany