Futsal Szczecin postawił się liderowi i skazał go na baraże

Maurycy Brzykcy
Ostatnia kolejka w I lidze futsalu miała przynieść dramatyczne rozstrzygnięcia i tak też było. Futsal Szczecin nie walczył o konkretną pozycję w tabeli, ale pokazał na czym polega szacunek do rywala i gra do końca na maksimum możliwości.

Futsal Szczecin w ostatniej kolejce nie walczył o nic konkretnego. Jedynie korona króla strzelców mogła kusić, bo szansą na nią mieli Łukasz Kubicki oraz Karol Ława. Z drugiej strony do Szczecina przyjeżdżał lider tabeli, który zwycięstwem przypieczętowałby awans do Futsal Ekstraklasy. Zespół trenera Miłosza Kocota wprawił pół futsalowej Polski w osłupienie, bowiem po 7 minutach prowadził z liderem z Gdańska już 3:0. Bramki zdobyli kolejno Daniel Maćkiewicz, Łukasz Kubicki oraz Ihar Bakiszau.

Goście byli w małym szoku. Już po chwili od rozpoczęcia meczu, bezpośredni awans wymykał im się z rąk. Było jednak jasnym, że lider na pewno tak łatwo meczu nie odda. Gdańszczanie rzucili się do odrabiania strat i do przerwy zdołali wbić jednego gola Radosławowi Janukiewiczowi.

Po zmianie stron znowu oglądaliśmy ofensywę AZS, który szybko po wznowieniu gry trafił na 2:3. Szczecinianie nie pozostawali dłużnym - świetną akcję przeprowadził Witalij Pankratij i było już 4:2 dla gospodarzy. Ekipa z Trójmiasta nie miała innego wyjścia, tylko rzuciła wszystkie siły do ataku. Zdołała wyrównać na 4:4. Na kilka minut przed końcem trener AZS wycofał bramkarza, by zwiększyć szansę na zwycięskiego gola, ale ten jednak nie padł. Futsal Szczecin okazał się być języczkiem u wagi w kwestii bezpośredniego awansu do Futsal Ekstraklasy. Remis AZS sprawił, że w elicie znalazł się zespół We-Met Futsal Club Kamienica Królewska, a gdańszczanie zagrają w barażach.

Szkoda tylko, że szczecinianom nie udało się zdobyć korony króla strzelców. Najlepszym snajperem minionego sezonu został Dominik Depta z Dragon Bojano (25 goli), Kubicki i Ława (21 goli) zostali sklasyfikowani na 3. miejscu. Futsal Szczecin skończył sezon na 6. lokacie, najlepszej w historii z 34 zdobytymi punktami.

Futsal Szczecin - AZS UG Gdańsk 4:4 (3:1)
Bramki: Maćkiewicz (6), Kubicki (7), Bakiszau (7), Pankratij (28) - Domżalski 2 (15, 28), Gerlee (22) Kreft (29).
Futsal Szczecin: Janukiewicz - Kubicki, Pankratij, Bakiszau, Jurys, Gepert, Maćkiewicz, Ława, Donos, Rybickij, Sobinek, Jakubowski.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0