Futsal. W Pucharze Polski na placu boju została już tylko Jagiellonia

Wojciech Konończuk
Z białostockich zespołów tylko futsaliści Jagiellonii awansowali do 1/8 finału Pucharu Polski Urszula Łobaczewska
Z trójki białostockich drużyn przez 1/16 Pucharu Polski przebrnęła tylko Jagiellonia Futsal. Grający w ekstraklasie Żółto-Czerwoni efektownie pokonali na wyjeździe 10:3 LZS Dragon Bojano. Odpadli nasi pierwszoligowcy - Bonito Helios oraz Futbalo.

Jagiellonia imponuje w pucharowych rozgrywkach skutecznością. Białostoczanie najpierw rozbili 18:1 drugoligową Gattę Zduńska Wola, a teraz zaliczyli dwucyfrówkę także w spotkaniu z pierwszoligowcami z Bojano. Gospodarze bronili się przed nawałnicą tylko do 9. minuty, kiedy swój popis rozpoczął Helver Tachack. Kolumbijczyk jeszcze w pierwszej połowie skompletował hat-tricka, a czwartego gola dołożył Mateusz Łabieniec. Po zmianie stron mecz się otworzył, padło wiele bramkę i skończyło się wygraną Żółto-Czerwonych 10:3.

- Cieszy skuteczność i zdobycie aż dziesięciu goli mimo tego, że na mecz pojechał mocno odchudzony skład - ocenia trener Jagiellonii Adrian Citko.

Puchar Polski w futsalu. Pierwszoligowcy nie dali rady

Białostoccy pierwszoligowcy nie dali rady ekstraklasowym rywalom. AZS UW Wilanów Warszawa miał w stolicy Podlasia do pewnego momentu spore problemy z Futbalo i do przerwy utrzymywał się remis 1:1. Po zmianie stron akademicy wykorzystali błędy w obronie gospodarzy i wygrali 5:2.

Najmocniejszego rywala mieli zawodnicy Bonito Heliosa Białystok, którzy podejmowali Futsal Leszno. Mecz rozpoczął się znakomicie, bo już w 5. minucie beniaminka I ligi na prowadzenie wyprowadził Jakub Kozłowski. Były to jednak tylko miłe złego początki. Faworyci z ekstraklasy szybko przejęli inicjatywę i już do przerwy prowadzili 6:1, dokładając po zmianie stron jeszcze jednego gola.

Losowanie 1/8 finału Pucharu Polski zostanie przeprowadzone 10 lutego (piątek), a mecze tej fazy zaplanowano na 22 lutego (środa).

WYNIKI 1/16 FINAŁU PUCHARU POLSKI

• LZS Bojano - Jagiellonia Futsal Białystok 3:10 (0:4). Bramki: dla Jagiellonii: Tachack - cztery, Łabieniec - dwie, Neme - dwie, Skiepko, Kreft (samobójcza).
  • Futbalo Białystok - AZS UW Wilanów Warszawa 2:5 (1:1). Bramki dla Futbalo: Budźko, Lisnyczenko (samobójcza).
  • Bonito Helios Białystok - Futsal Leszno 1:7 (1:6). Bramka dla Bonito Heliosa: Kozłowski.
  • Futsal Świecie - Red Devils Chojnice 6:2, Team Lębork - Red Dragons Pniewy 2:5,KKF Konin - Constract Lubawa 2:16, We-Met Futsal Club Kamienica Królewska - Legia Warszawa 3:1, Futsal Szczecin - FC Toruń 8:2, Śląsk Wrocław - Clearex Chorzów 7:4, Wisła Opatowiec - Piast Gliwice 1:7, Nexx Goczałkowice Zdrój - BSF Bochnia 5:8, Caffaro Futsal Kazimierza Wielka - Sośnica Gliwice 6:5, AZS UMCS Lublin - Rekord Bielsko-Biała 0:7, Eurobus Przemyśl - Widzew Łódź4:2, GKS Tychy - Gwiazda Ruda Śląska 3:2, Futsal Nowiny - Dreman Opole Komprachcice 1:7.