Galatasaray Stambuł

1

Real Madryt

6

• I KONIEC! REAL NISZCZY GALATASARAY! To tyle ode mnie. Emocji ze startem Ligi Mistrzów było multum. Po kolejną porcję zapraszam jutro. Relacje z najważniejszych spotkań oczywiście w Ekstraklasa.net. Za wspólne śledzenie tego meczu dziękuje Oktawian Jurkiewicz.

• Można mu zarzucić, że jest samolubny. Ale jest przy tym niesamowicie genialny. Wyprowadził w pole trzech piłkarzy Galatasaray, wchodząc w pole karne jak nóż w masło i mocnym strzałem nie dał szans Muslerze.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! NUMER SZEŚĆ! RONALDO HAT-TRICK!

3 Żółte kartki 1

• Teraz już Türk Telekom Arena, jest jedynym stadionem, na którym Liga Mistrzów wciąż gra.

• A wracając do gola. Dośrodkowanie, z prawej strony boiska i Umut Bulut wykorzystuje okazję do wbicia honorowej bramki.

• Kończą się powoli wtorkowe mecze, ale przed nami jeszcze 5 minut gry + to co doliczy sędzia.

• Żółta kartka dla Alberta Riery.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! BRAMKA POCIESZENIA! UMUT BULUT!

• Znakomita akcja Realu. Kombinacyjne rozegranie piłki, która w ostatniej fazie trafiła do Ronaldo. Ten podał do Benzemy, jakby od niechcenia. Z niesamowitym luzem. Francuz tylko ją wbił do bramki i mamy La Manitę. Galatasaray będzie miało o czym myśleć.

• GOOOOOOOOOOOOOOL! BENZEMA!!!!

• Schodzi Burak Yilmaz, a jego miejsce zajmie Umut Bulut.

• Bardzo spokojnie teraz na boisku. Gdzie te emocje z pierwszej połowy?

• Na boisku pojawia się Illarramendi a schodzi Luka Modrić.

• Bale z rzutu wolnego. Strzał głową Ramosa i Muslera wybił piłkę przed siebie. Ostatecznie piłka trafiła pod nogi Ronaldo, a ten dobił ją do bramki. Kibice Galatasaray siedzą w ciszy. Niczym w żałobie. Słychać tylko pojedyncze śpiewy.

• GOOOOOOOOOOOOOOL! RONALDO PO RAZ DRUGI!

• Żółta kartka dla Amrabata.

• Nie za Ronaldo, nie za Di Marię, ale za Isco wchodzi Gareth Bale!

• Pojęcie "defensywa Galatasaray" nie istnieje w tym momencie. Po prostu nie było żadnej defensywy w tej akcji. Proste podania. Przerzuty piłki niemal na linii końcowej nad bramkarzem i strzał Ronaldo po zamieszaniu. Zwycięzcę tego pojedynku, chyba już znamy. Galatasaray wydaje się całkowicie rozbite.

• Przed golem jeszcze była szybka zmiana. Bruma za Baytara.

• GOOOOOOOOOOOOL! RONALDO I MAMY JUŻ 0:3!

• Cristiano Ronaldo! Świetnie znalazł sobie miejsce do strzału po podaniu od Moricia, ale miał odrobinę niewygodną pozycję i musiał strzelać z powietrza. Ostatecznie strzał groźny, ale Muslera wzorowo sobie poradził.

• Real teraz nabrał wiatru w skrzydła. Można w sumie powiedzieć, że piłkarze się jakby odblokowali, bo to Galatasaray kontrolowało sytuację na boisku w pierwszej połowie. Poza oczywiście fatalnym zachowaniem w defensywie w jednej akcji jak stracili bramkę.

• Znakomita kontra Realu. A piłkę przejęli po... zderzeniu ze sobą dwóch piłkarzy Galatasaray! Niesamowita sytuacja. Do piłki dopadł Benzema i pokazał, co należy robić w takich sytuacjach.

• GOOOOOOOOOOOOOL! KARIM BENZEMA!

• BURAK YILMAZ! Głową! Ale tuż obok! To była świetna okazja do znakomitego rozpoczęcia tej części meczu.

• Muslera świetnie broni strzał Ronaldo! Gorąco od poczatku pod bramką gospodarzy.

• I gramy dalej! Obaj trenerzy zdążyli już wymienić jedną legendę współczesnego futbolu. Szkoda, że przymusowo.

• Nie zobaczymy Didiera Drogby w drugiej części meczu! Za niego wejdzie Amrabat. Ogromna szkoda.

• Na reszcie stadionów gra już się toczy od przynajmniej 5 minut. Za moment jednak wracamy i do tego starcia!

• Multum emocji i jeszcze więcej pytań. Zacznijmy od początku, czyli od Casillasa. Przejrzałem wasze komentarze na fanpage'u Ekstraklasa.net i również przecieram oczy ze zdumienia, jakim pechowcem jest Iker. Jak nie grał, to przynajmniej był zdrowy, a teraz nie wiadomo co będzie z jego żebrem, bo na dobrą sprawę może być złamane. Winnym całej sytuacji trzeba oczywiście uznać Sergio Ramosa. Starcie przypadkowe, ale nie widziałem, żeby ktoś przyjmował piłkę z tak wyciągniętym łokciem.

Druga sprawa to gol, przy którym ewidentnie zawinił Eboue. Dalekie podanie Di Marii NIE MIAŁO PRAWA DOJŚĆ DO ISCO. Po prostu nie miało. Młody Hiszpan uderzył trochę nieczysto, ale wystarczająco do zdobycia bramki.

No i ostatnie, czyli kontuzja Drogby. Tutaj jeszcze sprawa jest otwarta. Mam nadzieję, że to nic poważnego i zobaczymy Iworyjczyka w drugiej części meczu. Pepe wjechał w niego w swoim stylu, za co słusznie zobaczył żółty kartonik. Czekamy na drugą połowę!

• UFF! Koniec tej emocjonującej pierwszej połowy. Można wziąć głęboki oddech!

• Jeszcze Di Maria w samej końcówce mógł podwyższyć wynik, ale mając dobrą okazję nie podjął decyzji o strzale.

• Sędzia dolicza aż 4 minuty, ale to w pełni zrozumiałe. Kontuzja Drogby i Casillasa zabrały dużo czasu.

• TO MOŻE BYĆ KONIEC MECZU DLA DROGBY! Długo nie wstawał i w końcu sztab medyczny pomógł mu zejść. Szczerze mówiąc wątpliwe czy Drogba wejdzie na drugą część meczu.

• Pepe wjechał w Drogbę niczym byk w torreadora. Obejrzał za to żółtą kartkę. Przy okazji znaleziony w internecie obrazek: Pepe

• Real ciągle utrzymuje się przy piłce i widać, że chcą dowieźć ten wynik do końca tej części meczu.

• Świetny przerzut piłki na prawą stronę do Di Marii, ale był tam osamotniony i od razu stracił futbolówkę.

• Jakby nie patrzeć lepiej do tej pory prezentowali się gospodarze. Jednak nie prezencja a bramki liczą się w tym sporcie. Przy okazji warto rzucić okiem na statystyki po niemal 40 minutach gry. Galatasaray wciąż bez niecelnego strzału. Gospodarze po lewej, Real po prawej.

• GOL ISCO:

• Di Maria zalicza świetną asystę przy tej bramce. Podał do Isco, który z dziecinną łatwością wywalczył sobie pozycję i uderzył w lewy dolny róg bramki. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! ISCO! ISCO! GOLDEN BOY OTWIERA WYNIK TEGO MECZU!

• Mark Clattenburg pokazuje pierwszą żółtą kartkę w tym meczu. Za spóźnione wejście dostaje ją Felipe Melo.

• Świetne podanie do Sneijdera. Mógł być spalony, ale sędzia chorągiewki nie podniósł. Wesley miał okazję do podania piłki Burakowi, ale zrobił to źle i Ramos zdołał wybić piłkę! To mógł być gol!

• Bardzo spokojnie teraz na boisku. Dużo gry defensywnej ze strony Realu. Galatasaray, próbuje konstruować przemyślane akcje i powstrzymywać Królewskich już na ich połowie. Wychodzi to nie najgorzej.Wynik pozostaje jednak remisowy.

• Statystyki niby nie grają, ale sporo to mówi, o meczu, skoro Real oddał 2 strzały i oba niecelne, a Galatasaray 3 i wszystkie celne. Dodatkowo posiadanie piłki też na korzyść gospodarzy.

• Sneijder faulowany kilka metrów przed polem karnym. Lopez ustawia mur, Drogba ustawia piłkę i... strzał w mur.

• Nie ma karnego! Nie ma gola! Benzema dorwał piłkę na samej linii końcowej i podał do wbiegającego Ronaldo, który wysunął sobie mocno piłkę i nadział się od razu na nogę obrońcy Galatasaray. Sędzia się nawet nie zastanawiał i kazał kontynuować grę. Piłkę przejął jeszcze Di Maria, ale przestrzelił.

• Ramos brzydko faule Drogbę, który mimo swojego wieku, wygrał pojedynek biegowy z graczem Realu.

• CASILLAS SCHODZI Z BOISKA! Diego Lopez już w grze. Iker wyrzucił piłkę na aut i poprosił o zmianę. Opaska kapitańska przechodzi na Ramosa, czyli tego, który spowodował tę kontuzję! Kuriozalna sytuacja!

• Iker się na razie nie poddaje! Gra będzie wznowiona! Lopez mimo wszystko wciąż się rozgrzewa!

• Lopez się szykuje a Casillas nadal jest opatrywany! Czy będzie zmiana?!

• NIESAMOWITE. TO NIEWINNE ZDERZENIE Z RAMOSEM KOŃCZY MECZ CASILLASA?! ZDJĄŁ RĘKAWICE. GRA PRZERWANA I MEDYCY OGLĄDAJĄ ŻEBRA IKERA!

• Jeszcze cieplutkie statystki z pierwszych minut. Po lewej Galatasaray, po prawej Real.