Garbarnia Kraków. Bezbramkowy remis "Brązowych" na własnym boisku z outsiderem tabeli Sokołem Ostróda [ZDJĘCA]

Jerzy Filipiuk
13.11.2021, Kraków: mecz II ligi piłkarskiej Garbarnia - Sokół Ostróda
13.11.2021, Kraków: mecz II ligi piłkarskiej Garbarnia - Sokół Ostróda Andrzej Wiśniewski
W meczu 17. kolejki II ligi piłkarskiej Garbarnia Kraków tylko zremisowała na własnym boisku z outsiderem tabeli Sokołem Ostróda 0:0. "Brązowi" po raz pierwszy od 22 listopada 2020 roku (0:0 z Pogonią Siedlce) nie strzelili bramki w ligowym meczu na stadionie przy Rydlówce. I po trzech kolejnych zwycięstwach zdobyli tylko punkt u siebie.

Goście przystąpili do gry bez respektu dla faworyzowanych rywali. W pierwszych kilkunastu minutach dwukrotnie próbowali zaskoczyć Doriana Frątczaka, ale po uderzeniach Patryka Skóreckiego i Kamila Kurowskiego piłka przeleciała obok bramki.

Potem częściej atakowali "Brązowi", którzy starali się w różny sposób rozmontować defensywę Sokoła. Brakowało im jednak skutecznej finalizacji swych akcji. Strzały Wiktora Szywacza i - głową - Jakuba Banacha były niecelne, a Bartłomieja Korbeckiego i Michala Kleca zostały zablokowane. Kolejne uderzenie tego ostatniego sparował bramkarz Marcin Staniszewski.

W końcówce pierwszej połowy spotkania obie drużyny też szukały okazji do objęcia prowadzenia; bliżsi szczęścia byli przyjezdni, ale strzał Sebastiana Rugowskiego obronił - na raty - Frątczak.

Wkrótce po zmianie stron na bramkę Garbarni - niecelnie - uderzył Jan Flak. W rewanżu dwukrotnie Staniszewskiego usiłował pokonać Klec; za pierwszym razem strzelił nad bramkę, za drugim skutecznie, choć nie bez problemów, interweniował golkiper Sokoła. Potem wynik próbował zmienić Kaper Duda, ale zarobił tylko rzut rożny.

Piłkarze outsidera tabeli także szukali swych szans na zdobycie gola. Najbliżsi tego byli po strzale Dominika Stępienia, gdy piłka odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką. Gra była zacięta, twarda, ale fair.

"Brązowi" do końca - przedłużonego o 4 minuty - meczu atakowali, jednak brakowało im skuteczności. Goście skutecznie się bronili i od czasu do czasu kontratakowali. Po jedne z ich akcji zza pola karnego strzelił Skórecki, ale Frątczak bez problemu złapał piłkę.

Garbarnia Kraków - Sokół Ostróda 0:0
Garbarnia: Frątczak - Morys (72 Purcha), Banach, Nakrosius, Bartków - K. Duda (79 Malik), M. Duda, Szywacz - Feliks, Klec, Korbecki (60 Kuczera).
Sokół: Staniszewski - Flak, Klimek, Bondarenko, Dzięcioł - Skórecki, Stępień (82 Dymerski), Kurowski, Mendez (69 Słupski) - Lias Montero (69 Sobolewski), Rugowski (89 Żyznowski).
Sędziował: Rafał Rokosz (Siemianowice). Żółte kartki: Nakrosius - Kurowski, Lias Montero. Widzów: 250.