Jerzy Filipiuk
5.02.2022, Kraków: sparing Garbarnia - Podhale Nowy Targ
5.02.2022, Kraków: sparing Garbarnia - Podhale Nowy Targ Anna Kaczmarz
W sparingowym meczu piłkarskim II-ligowa Garbarnia Kraków zremisowała na własnym, sztucznym boisku z III-ligowym Podhalem Nowy Targ 2:2.

Dla garbarzy był to szósty zimowy sprawdzian formy - pierwszy zremisowany. Ponadto mają oni na koncie trzy zwycięstwa i dwie porażki. Podhalanie rozegrali czwarty zimowy sparing. Mają w dorobku dwa zwycięstwa i dwa remisy.

Gospodarze szybko objęli prowadzenie po trafieniu Jakuba Kuczery, który wykorzystał zbyt lekkie zagranie jednego z rywali do własnego bramkarza. Potem Jakuba Szymajdę usiłowali pokonać dwukrotnie Michał Feliks i raz Wiktor Szywacz. W opałach był także miejscowy golkiper Dorian Frątczak, ale „uratowała" go poprzeczka.

Goście doprowadzili do remisu, gdy Adrian Szynka wykorzystał dośrodkowanie Patryka Serafina z rzutu rożnego. Na początku drugiej połowy ten ostatni ponownie zaliczył asystę, tym razem przy golu Olafa Nowaka. Wkrótce potem wyrównał Wojciech Słomka, wykorzystując prostopadłe podanie. Kolejne ataki garbarzy i strzały Mateusza Bartkowa, Kamila Kuczaka oraz Szywacza nie przyniosły powodzenia. W końcówce meczu Aleksander Kozioł uratował remis Garbarni, nie dając się pokonać w sytuacji sam na sam.

W Podhalu wystąpili m.in. czterej byli zawodnicy Garbarni - Jakub Kowalski (2019-2021), Przemysław Lech (2018-2019), Olaf Nowak (2010-2012) i Patryk Serafin (2015-2016 i 2017-2020), a także Piotr Pierzchała (w rundzie jesiennej w Wigrach Suwałki, wcześniej sezon w Pogoni Siedlce i wiele lat w Koronie Kielce - 7 meczów w ekstraklasie), który związał się z klubem kontraktem do końca sezonu.

Garbarnia Kraków - Podhale Nowy Targ 2:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Kuczera 3, 1:1 Szynka 33, 1:2 Nowak 48, 2:2 Słomka 53.
Garbarnia: I połowa: Frątczak - Purcha, Banach, Nakrosius, Derenda - Szywacz, M. Duda, K. Duda - Rogoziński, Kuczera, Feliks; II połowa: Frątczak (60 Kozioł) - Purcha (69 Rogoziński), Kardas, Bartków, Bentkowski - Malik, M. Duda (69 Szywacz), Kuczak - Słomka, testowany, Marszalik.
Podhale: Szymajda (46 Rędzio) - Pierzchała, Kapuściński (75 Bodziuch), Żołądź (46 Mianowany) - Kowalski (60 Szczepański), Lech (75 testowany), Serafin (69 Kędziora), Zgierski (60 Surmiak), Janso (75 Ustupski) - Szynka (75 Sobek) - Nowak (60 testowany).