Jerzy Filipiuk
„Brązowi" w sparingu z Resovią nie zdobyli gola, na fetowanie bramek liczą w ligowych meczach garbarnia.krakow.pl
W sparingowym meczu piłkarskim II-ligowa Garbarnia Kraków przegrała na własnym boisku z I-ligową Resovią 0:1. Na wniosek sztabów szkoleniowych obu drużyn był on zamknięty dla kibiców i przedstawicieli mediów.

Zaplanowany na sobotę, 24 września wyjazdowy mecz Garbarni z Kotwicą Kołobrzeg został przełożony - na wtorek, 4 października - w związku z powołaniem Karola Dziedzica do reprezentacji Polski U-18 na turniej Limoges Tournament we Francji. Wykorzystując przerwę występach o punkty zajmujący dziesiątą lokatę w II lidze krakowianie zmierzyli się z przedostatnimi w I lidze rzeszowianami.

Resovię prowadził były (w latach 2014-2018) szkoleniowiec Garbarni Mirosław Hajdo, który objął drużynę 6 września. Pod jego wodzą rzeszowianie najpierw zremisowali w Głogowie z Chrobrym 1:0, a potem odnieśli pierwsze w tym sezonie zwycięstwo na zapleczu ekstraklasy, pokonując u siebie Puszczę Niepołomice 2:1.

Goście zwycięską - jak się potem okazało - bramkę strzelili już w 4 min po uderzeniu portugalskiego napastnika Pedrio Vieiry. Potem obie drużyny miały okazje do zmiany wyniku. Gospodarze najlepszą w 52 min, gdy Bartłomiej Purcha nie wykorzystał rzutu karnego, podyktowanego za faul na Grzegorzu Marszaliku (trafił w poprzeczkę).

Garbarnia Kraków - Resovia 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 Pedro Vieira 4.
Garbarnia: I połowa: Bartusik - Warczak, Banach, Nakrosius, Polak - A. Dziedzic, Bartków, Gądek - Słomka, Pranica, Żak; II połowa: Al-Ani - Purcha, Bartków, Nakrosius (60 Warczak), Marszalik - Nowak, Gądek (70 Handzlik), A. Dziedzic (75 Kutrzeba) - Słomka (60 Pranica), Karbownik, Sutor.