Garbarnia Kraków. Zwycięstwo "Brązowych" z rezerwami Lecha Poznań w II lidze

Jerzy Filipiuk
Tomasz Kołbon dwukrotnie trafił w słupek bramki gości
Tomasz Kołbon dwukrotnie trafił w słupek bramki gości Andrzej Wiśniewski
II liga piłkarska. W meczu 6. kolejki Garbarnia Kraków wygrała na własnym boisku z rezerwami Lecha Poznań 1:0. Spadkowicz pokonał beniaminka i zanotował piąty kolejny mecz ze zdobyczą punktową (cztery zwycięstwa i remis).

Gospodarze od początku meczu przystąpili do ataku, chcąc szybko objąć prowadzenie, które pozwoliłoby im na spokojniejszą grę. Kilka razy było gorąco na polu karnym gości. Najbardziej w 17 min, kiedy po podaniu Jakub Kowalskiego grający po raz pierwszy w tym sezonie w wyjściowym składzie Mateusz Wyjadłowski strzelił tuż obok słupka.

Rezerwy Lecha skutecznie broniły dostępu do własnej bramki. Defensywą kierował kapitan zespołu Grzegorz Wojtkowiak, mający na koncie 215 występów w ekstraklasie. Lechici szukali sposobu na rozmontowanie obrony Garbarni głównie poprzez kontry, ale najgroźniejszą sytuację do przerwy stworzyli z rzutu wolnego, gdy w 27 min z około 30 metrów huknął Jakub Moder. Piłka odbiła się po koźle i Aleksander Kozioł z trudem wybił ją na róg. `

W 33 min to garbarze wyszli z kontrą, po której Michał Feliks wyłożył piłkę Kamilowi Kuczakowi, ale ten w dogodnej sytuacji spudłował. Chwilę później bliski zdobycia gola był Tomasz Kołbon, który trafił w słupek. Krakowianie atakowali do końca pierwszej połowy, nadal jednak bez bramkowego efektu. Goście nie znaleźli już okazji na oddanie groźnego strzału.

Poznaniacy bliscy szczęścia tuż po przerwie, kiedy po rzucie rożnym Bartosza Bartkowiaka z bliska w poprzeczkę główkował Wojtkowiak. To było kolejne ostrzeżenie dla rywali, że Lech II ani myśli się tylko bronić.

"Brązowi" także jednak dążyli do zwycięstwa. W 53 min po uderzeniu Wyjadłowskiego piłka odbiła się od słupka. 10 min później znowu "postraszył" Karola Szymańskiego, ten jednak wykazał się refleksem. Im bliżej było końca meczu, tym bardziej rósł napór krakowian. W ostatnim kwadransie na polu karnym kilka razy mocno się zakotłowało. Po jednej z akcji gospodarzy Kołbon ponownie trafił w słupek.

W końcówce meczu "Brązowi" dopięli jednak swego. Po rzucie rożnym Grzegorza Marszalika z bliska do siatki trafił inny rezerwowy Krzysztof Szewczyk.

Garbarnia Kraków - Lech II Poznań 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Szewczyk 87.

Garbarnia: Kozioł - Kowalski, Duda, Masiuda, Jurkowski, Górecki (62 Marszalik) - Wyjadłowski (90 Mruk), Kuczak, Kołbon, Słoma (74 Szewczyk) - Feliks (58 Wójcik).

Lech II: Szymański - Pleśnierowicz, Wojtkowiak, Dejewski, Smajdor - Klupś (88 Karbownik), Skrzypczak, Moder, Tupaj - Bartkowiak (63 Jacenko), Szymczak (74 Kaczmarek).

Sędziował: Jacek Lis (Katowice). Żółte kartki: Kuczak, Wójcik - Smajdor, Wojtkowiak. Widzów: 600.