Gibraltar

0

Polska

7

• W drugiej połowie Polacy już zupełnie zdominowali przeciwnika, stworzyli mnóstwo okazji bramkowych i kilka z nich wykorzystali. Plan minimum spełniony, Gibraltar wysoko ograny. Teraz pora na pozostałych rywali. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski. Dobrej nocy!

• KONIEC! Wygrywamy z Gibraltarem 7:0!

• Ładnie, indywidualnie wdarł się w pole karne rywala Lewandowski, oddał mocny strzał na bramkę i zdobył bramkę. Czwarty gol napastnika Bayernu

• GOOOOOOL!! Znowu Lewandowski, 7:0!

• Trzy minuty doliczył szwedzki sędzia do drugiej połowy

• Sobota dośrodkował z prawej strony boiska, a z dobrej pozycji fatalnie przestrzelił Maciek Rybus

• Ostatnia zmiana w meczu. Payas wchodzi, Artell schodzi

• Lewandowski wymienił podania z Rybusa, wyszedł sam na sam z Jordanem Perezem i spokojnym strzałem nie dał mu większych szans!

• Ładna prostopadła piłka od Mączyńskiego do Olkowskiego, ale ten wywalczył tylko rzut rożny

• I już swoją okazję miał Sobota! Po podaniu Lewandowskiego stanął oko w oko z bramkarzem i choć uderzał dwukrotnie, to ani razu nie umieścił piłki w bramce!

• I Sobota za Milika

• Dwie zmiany w naszej drużynie. Mączyński za Klicha

• Priestley padł teraz w polu karnym Polaków po starciu z Wawrzyniakiem, ale o rzucie karnym nie było mowy.

• Tymczasem Szkoci wyrównali stan meczu z Niemcami! LIVE

• Żółta kartka dla Artella

• Krychowiak dosrodkował z lewej strony w pole karne, a strzał na bramkę oddał Szukała. Jordan Perez złapał piłkę

• Aj, było blisko gola! Rybus z dystansu trafił w słupek!

• Paweł Olkowski próbował teraz dośrodkować z prawej strony, ale zupełnie mu to nie wyszło. Grę od bramki wznowią gospodarze

• Mateusz Klich bardzo dobrze dośrodkował z rzutu wolnego, a Łukasz Szukała świetnie wyskoczył w górę i ładnym strzałem głową pokonał bramkarza!

• GOOOOOOL!! Szukała, prowadzimy 5:0!

• Maciej Rybus był teraz faulowany na lewej stronie boiska

• Krychowiak! Dobry strzał z dystansu, ale jeszcze lepsza interwencja Jordana Pereza!

• Długo, spokojnie rozgrywamy piłkę na połowie rywala

• Kapitalnie poklepali piłkę między sobą Rybus i Lewandowski, a ten drugi w końcu zdecydował się na strzał, którym pokonał Jordana Pereza

• GOOOOOOOOOOOOOL!! Lewandowski i już mamy 4:0!

• Kolejna akcja Polaków, tym razem Jordan Perez interweniował skutecznie. Pachnie tutaj kolejnymi bramkami dla naszych

• Jakub Wawrzyniak idealnie dośrodkował z lewej strony boiska, a Lewandowski pewnym strzałem głową wpakował piłkę do siatki!

• GOOOOOOL!! Lewandowski, 3:0!

• Arkadiusz Milik zagrał na prawą stronę do Grosickiego, a ten położył na ziemię najpierw jednego, potem drugiego obrońcę i spokojnie umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOL! Grosicki po raz drugi!

• Niespodziewanie to gospodarze od początku ruszyli do ataku. Przed chwilą mieli rzut rozny, teraz dłużej utrzymują się przy piłce

• Jake Gosling wchodzi na boisko za Bado

• Gospodarze zaczynają drugą połowę meczu

• Tymczasem w innym, rozgrywanym równocześnie, meczu naszej grupy, Niemcy prowadzą 1:0 ze Szkocją. Jedyną jak do tej pory bramkę zdobył Thomas Mueller. Tutaj możecie śledzić relację live z tego spotkania.

• Po mocnym początku, w którym Polacy wyglądali naprawdę nieźle i objęli prowadzenie, nasza gra wyglądała już bardzo przeciętnie. Przestaliśmy atakować z takim animuszem, gra nam się nie kleiła i jeśli po przerwie chcemy strzelać kolejne gole, to musimy sporo poprawić w grze,

• Lewandowski kolejny raz próbował rozegrać akcję ofensywną swojej ekipy, jednak znów mu to nie wyszło i skończyło się stratą

• Wojciech Szczęsny w stylu Manuela Neuera (dobrze, że nie Wojciecha Małeckiego) interweniował daleko od własnej bramki. Co najważniejsze, skutecznie.

• Próba prostopadłego podania w wykonaniu Lewandowskiego, ale zablokowana. Przy piłce gospodarze

• Bado przymierzył teraz z dystansu, ale przestrzelił i to wyraźnie

• Grosicki! Świetny, choć minimalnie niecelny, strzał na bramkę!

• Długo, na połowie rywala, rozgrywamy teraz piłkę

• Sam Lewandowski zdecydował się na uderzenie z tego stałego fragmentu gry, ale nie trafił nawet w bramkę.

• Rober Lewandowski był teraz faulowany w okolicach szesnastki rywala. To będzie dobra okazja dla naszej drużyny, by podwyższyć wynik tego spotkania

• Odpowiedź Polaków! Po dośrodkowaniu Klicha z rzutu rożnego, piłkę uderzył jeden z naszych zawodników i Jordan Perez z trudem odbił piłkę!

• No i było groźnie! Brian Perez zdecydował się na strzał sprzed pola karnego i uderzył minimalnie za wysoko!

• Teraz mamy fragment gry, w którym dłużej przy piłce utrzymuje się Gibraltar. Czy coś z tego wyniknie?

• Zaatakowali Polacy prawą stroną boiska, ale jedyne co wywalczyli, to tylko aut

• Paweł Olkowski zdecydował się teraz na strzał z dystansu, ale zupełnie mu on nie wyszedł i od bramki grę wznowią gospodarze

• Żółta kartka dla Mateusza Klicha, za zbyt ostry atak na rywala

• Aj, było blisko gola! Milk zagrał dobrą piłkę do Grosickiego, a ten przegrał sytuację sam na sam! Tylko rzut rożny dla Polaków

• Liam Walker rozciągnął teraz grę na lewą stroną, ale tam spokojnie interweniował Olkowski

• A teraz Rybus dośrodkował z lewej strony i choć zrobił to nieźle, to znów piłka nie trafiła do żadnego z Polaków.

• Grosicki dośrodkował teraz z prawej strony boiska, ale nie odnalazł tym podaniem żadnego z kolegów z drużyny

• Kamil Grosicki dostał piłkę przed polem karnym rywala, zdecydował się na strzał po ziemi i trafił do bramki! 1:0 dla naszych i czekamy na kolejne gole

• GOOOOOOOOOOOL!! Kamil Grosicki, 1:0 dla Polski!

• Perez, co za interwencja! Po dośrodkowaniu Klicha z rzutu rożnego Glik oddał strzał głową, który kapitalnie obronił bramkarz gospodarzy! Kolejny corner

• Milik! Dobry strzał sprzed pola karnego, choć minimalnie niecelny! Piłka po drodze obtarła nogę obrońcy i mamy rzut rożny

• Kolejna próba prostopadłego podania od Krychowiaka, jednak znów spokojnie piłkę złapał Perez

• Milik starał się uderzać z przewrotki po dośrodkowaniu Grosickiego z prawej strony, ale skiksował. Piłka jednak szybko wróciła pod nogi Polaków

• Lewandowski zagrał teraz piłkę w kierunku wychodzącego na pozycję Rybusa, ale tego uprzedził goalkeeper gospodarzy

• Znów długo wymieniają podania nasi reprezentanci, ale robią to głównie na własnej połowie

• Pierwsza próba Polaków. Klich podał do Lewandowskiego, ten zagrywał piłkę do środka pola karnego z lewej strony, ale nie odnalazł tym podaniem żadnego z kolegów. Piłka trafiła do Gibraltarczyków.

• Krychowiak zagrał przed chwilą prostopadłą piłkę w kierunku Lewandowskiego, ale tego uprzedził bramkarz.

• Gospodarze od początku głęboko cofnięci, Polacy spokojnie rozgrywają piłkę.

• Sędzia daje znak, Polacy zaczynają ten mecz!

• Stefan Johannesson ze Szwecji poprowadzi ten mecz jako arbiter główny.

• Na stadionie właśnie rozbrzmiewają hymny.

• Piłkarze obu drużyn już wychodzą na boisko, za chwilkę zaczniemy to spotkanie

• Selekcjoner naszych dzisiejszych rywali mówił, że celem jego ekipy jest znalezienie się w barażach. Polacy dzisiaj sprawdzą, czy Allen Bula ma do tego jakieś podstawy.

• Reprezentacja Polski wygra od 3:0 wzwyż. Takie są moje oczekiwania. Oczywiście zawsze będzie się mówić, że najważniejsze są trzy punkty i nieważne, czy wygrywa się 1:0, czy 5:0. Jednak jeśli kadra chce stworzyć wokół siebie lepszy klimat, to musi wygrać różnicą kilku bramek. Gibraltar to zaledwie maleńki krok w stronę finałów EURO. A jak wiadomo, diabeł zawsze tkwi w szczegółach. Każdy zastrzyk optymizmu jest bardzo potrzebny tej kadrze, jak i nam kibicom - powiedział przed tym meczem Andrzej Twarowski, komentator NC+, w rozmowie z portalem goal.pl

• Na dwóch poprzednich turniejach Euro nasza reprezentacja była obecna. Warto byłoby podtrzymać tę serię.

• Nie tylko dla piłkarzy Gibraltaru to spotkanie jest okazją do debiuty. Dla selekcjonera naszej kadry, Adama Nawałki, będzie to oczywiście pierwszy mecz o punkty w tej formie.

• Alternatywna wersja składu Gibraltaru na ten mecz.

• Przypomnijmy, że od 2016 roku na Mistrzostwach Europy wystąpią 24 drużyny. Do bezpośredniego awansu Polaków wystarczy "tylko" zająć miejsca 1-2.

• W dniu dzisiejszym grały, lub grać będą, również cztery inne zespoły grupy D. Gruzja zdążyła już przegrać dzisiaj 0:1 z Irlandią, a o tej samej godzinie, co Polacy zagrają Niemcy ze Szkotami. Tutaj trwa relacja live z tamtego spotkania.

• To spotkanie będzie pierwszym meczem o punkty dla Gibraltaru. Czy kadra, w skład której wchodzą między innymi strażak, policjant i lekarz, może być w ogóle jakimkolwiek zagrożeniem dla Polaków?

• Ławka rezerwowych Polski: Fabiański, Boruc, Cionek, Jędrzejczyk, Sobota, Mączyński, Mila, Starzyński, Zachara, Sadlok

• Ławka rezerwowych Gibraltaru: Robba, Barnfather, Lopez, Sergent, Priestley, Santos, Payas, Ballentine, Hernandez, Garcia, Gosling

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów, a za chwilkę dorzucę do nich ławki rezerwowych. Tymczasem zachęcam do zapoznania się z zapowiedzią tego spotkania, która przygotował dla Was Konrad Kryczka

• Witamy! Już za nieco mniej niż godzinę polska reprezentacja od meczu z Gibraltarem rozpocznie eliminacje do Mistrzostw Europy 2016, które odbędą się we Francji. Na relację live z tego wydarzenia zaprasza gorąco Damian Wiśniewski.