Górnik TV/x-news
Gino Lettieri: Okazało się, że potrafimy pokazać się z jeszcze gorszej strony i gorzej zagrać niż w ostatnim tygodniu Lucyna Nenow / Polska Press
Korona Kielce przegrała na wyjeździe 0:3 z Górnikiem Zabrze w pierwszym niedzielnym meczu 6. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Dla podopiecznych Marcina Brosza, to trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu przed własną publicznością. Co miał do powiedzenia po meczu Gino Lettieri?

Jeszcze nikomu w Zabrzu w tym sezonie nie udało się wygrać. Gospodarzy na prowadzenie w 24. minucie spotkania wyprowadził Kamil Zapolnik. Wynik na 2:0 w doliczonym czasie gry pierwszej połowy podwyższył Jesus Jimenez. W 70. minucie meczu piłkę do siatki wpakował Łukasz Wolsztyński. Sędzia jednak dopatrzył się spalonego i bramka nie została uznana. Tuż przed końcem spotkania gola na 3:0 z rzutu karnego strzelił Igor Angulo. Na pomeczowej konferencji prasowej nie obeszło się bez krytyki.

- Okazało się, że potrafimy pokazać się z jeszcze gorszej strony i gorzej zagrać na boisku niż w ostatnim tygodniu. Gdybym miał spojrzeć na cały nasz dzisiejszy zespół, najlepszym piłkarzem był Milan Radin. Przypominam, że on przez dwa miesiące leczył uraz. Po takim czymś muszę zapytać swoich zawodników, jak to jest możliwe - powiedział Gino Lettieri.

Atrakcyjność meczu: 6/10
Piłkarz meczu: Igor Angulo
Widzów: 18 573

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Mecz Jagiellonii z Wisłą był wyjątkowy pod kilkoma względami. Najważniejszym z nich jest fakt, że Aleksander Buksa strzelił swojego pierwszego gola w Ekstraklasie mając dokładnie 16 lat i 220 dni. W minionych sezonach zdarzało się już kilku bardzo młodych strzelców. Ostatnie takie przypadki to Dawid Kownacki i Filip Marchwiński. Na którym miejscu jest jednak młody Buksa? Sprawdźcie!

Najmłodsi strzelcy bramek w Ekstraklasie. Buksa tylko po Lub...

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0