GKS 1962 Jastrzębie - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie obejrzeć w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO. Beniaminek 1 ligi postawi się gliwiczanom?

2

• Koniec spotkania! Piast Gliwice w 1/16 finału Pucharu Polski.

• ... i za krótkie dośrodkowanie. A potem spalony. Piast chyba już tego nie wypuści.

• Sędzia doliczył trzy minuty. Jest rzut rożny dla gospodarzy...

• Słusznie GKS domagał się rzutu rożnego. Sędzia nakazał jednak wznowić grę z piątego metra.

• Kibice z Jastrzębia prezentują oprawę. Tymczasem... KATASTROFALNE zachowanie Parzyszka. Wyszedł sam na sam i zepsuł nawet to. Fatalny występ.

• Pierwsza kara indywidualna. Kartkę obejrzał Pacholski za nierozważny faul.

• GKS broni się niemal całym zespołem i robi to skutecznie.

• Zmienia również Piast. Za Ayonga wszedł Badia.

• Ali schodzi, za niego Szczęch.

• Szmatuła przejął piłkę "niczyją". GKS próbował zaskoczyć z rzutu wolnego.

• No i robi się ciekawie. Gdyby nie Szmatuła to piłka może by się wturlała do siatki.

• Bardzo ładny strzał Weisa! Wprowadzony piłkarz wykorzystał długie zagranie od Skóreckiego. Czy będą jeszcze emocje?

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! No i jest kontaktowa bramka. WEIS!

• Adamek za Jaroszka. Zbliżamy się do ostatniego kwadransu.

• Kibice ponownie domagają się gola. Piast jednak oddala zagrożenie. Przed chwilą niecelnie strzelał Parzyszek.

• Zakołtowało się w szesnastce Piasta. Szmatułę wyręczyli koledzy z pola. GKS konsekwentnie stara się budować przewagę na lewym boku i stamtąd faktycznie wyprowadza najlepsze akcje.

• I druga zmiana u gliwiczan: za Jagiełłę wszedł Mak.

• Weis w miejsce Jadacha. Jaroszek przejął opaskę kapitana.

• Najlepsza akcja gospodarzy. Ali wbiega w pole bramkowe, uderza, ale nad poprzeczką. Chyba mógł to lepiej wykończyć.

• I jest zmiana w zespole gości: za Jodłowca wszedł Dziczek.

• Szansa na kontaktową bramkę. Tront zamarkował strzał, obrońca skoczył, potem poprawka i piłka obok lewego słupka.

• Kolejny raz Skórecki i też bez powodzenia. Uderzył nad poprzeczką.

• Pech Skóreckiego. Chciał wrzucić - został zablokowany. Na dodatek piłka jeszcze go musnęła, zanim spadła za linię końcową.

• Piast nie spieszy się z rozgrywaniem. Ma piłkę i to jest chyba najważniejsze. W Jastrzębiu coraz ciemniej, dlatego jupitery pracują pełną parą.

• Gramy dalej. Od środka rozpoczął Piast.

• Tym razem Szmatuła stanął na wysokości zadania. Zamarkował wybicie piłki i złapał ją w ręce. Przerwa! Piast prowadzi 2:0. Wracamy za kwadrans.

• Pierwsza odsłona została przedłużona o dwie minuty. Piast raczej kontroluje ten mecz. Trener Fornalik wydaje się być zadowolony.

• Słabe zachowanie Szmatuły. Wybiegł do dośrodkowania, wypuścił piłkę i sprokurował groźną sytuację. Ostatecznie jednak zaczął z piątego metra, bo GKS oddał niecelne uderzenie.

• Krakowczyk oddaje strzał z okolicy szesnastego metra. Nie była to udana próba. Piłka minęła bramkę.

• Warto pochwalić również innego debiutanta - Byrtka. Stoper Piasta bez kłopotu wygrywa w powietrzu i na ziemi.

• Ależ łatwo. Jagiełło podaje do Gojki, ten zbiega z piłką do środka i mierzonym strzałem podwyższa prowadzenie.

• GOOOOOOOOOOOOOOL! 2:0 dla Piasta.

• Tak wyglądała radość debiutanta ze strzelonego gola:

• Błąd Drazika i jest trafienie Ayona. Napastnik z bliska wykorzystuje nadarzającą się okazję.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! Debiutant daje prowadzenie Piastowi.

• Nie jesteśmy świadkami zbyt porywającego widowiska. Przed chwilą główkował Jodłowiec po rzucie wolnym. Obok lewego słupka.

• W odpowiedzi Piast. Jagiełło wygrywa walkę z Gojnym, wbiega w pole karne, ale wrzucił do nikogo.

• Ależ okazja na 1:0 dla GKS-u! Krakowczyk marnuje z paru metrów.

• Koledzy szukają podaniem Ayonga. Napastnik nie wygrywa jednak pojedynków. Po chwili uderza Jodłowiec, lecz nad poprzeczką.

• W dalszym ciągu gospodarze próbują ataku pozycyjnego. Brakuje jednak okazji strzeleckich.

• Piast na razie oddał piłkę GKS-owi. Jesteśmy od dłuższego czasu na połowie gości.

• Uwaga! Dobry strzał Kulawiaka. Szmatuła ma szczęście, że piłka zmierzała w środek. Był jednak zasłonięty i musiał wybijać przed siebie.

• Szmatuła piąstkuje na aut. Ali nieźle wrzucał z rzutu wolnego.

• Gojny złapany na spalonym. Dużym - może nawet trzymetrowym.

• Znowu brakuje dokładności. Jeden z zawodników Piasta za słabo odgrywał w polu karnym. Tymczasem z trybun słyszymy apele o bramkę dla GKS-u.

• Parzyszek szukał podaniem Ayonga. Nieudanie.

• Wybrzmiał pierwszy gwizdek. Od środka gospodarze. Arbitrer może korzystać z wideoweryfikacji.

• Piast na czerwono, GKS w biało-czarnych strojach z zielonymi wstawkami.

• W Jastrzębiu chłodno, ale na szczęście bez deszczu. Za moment zawodnicy wyjdą z szatni. Sędziuje Artur Aluszyk ze Szczecina.

• Ławka GKS: Szelong, Kawula, Weis, Spychała, Adamek, Szczęch, Mazurkiewicz. Ławka Piasta: Dybowski, Borkała, Dziczek, Badia, Mak, Pietrowski, Stanek.

• Piast jest po kiepskim meczu ze Śląskiem Wrocław. Na jego terenie przegrał aż 1:4.

• Jeżeli chodzi o GKS to piłkarzy podstawowego składu jest więcej w wyjściowej jedenastce. Czy to się przełoży na grę i wynik? W tabeli Fortuna 1 Ligi zespół zajmuje siódme miejsce. Ostatnio bezbramkowo zremisował ze Stalą Mielec.

• Waldemar Fornalik proponuje jedenastkę złożoną z pięciu zawodników pierwszego wyboru i sześciu rezerwowych. Debiutuje napastnik Karsten Ayong. To Czech urodzony w Kamerunie. Do Piasta przybył w ramach wypożyczenia z FK Pribram.

• Jastrzębie od Gliwic dzieli 50 kilometrów, a GKS od Piasta jeden poziom rozgrywkowy. Za niecałe pół godziny wybrzmi pierwszy gwizdek. Stawkę meczu jest awans do 1/16 finału Pucharu Polski. Obędzie się bez niespodzianki?

krk

GKS 1962 Jastrzębie - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie obejrzeć w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Lucyna Nenow / Polska Press

GKS 1962 Jastrzębie - Piast Gliwice ONLINE 26.09.2018. W środę zmagania w Pucharze Polski rozpoczyna Piast Gliwice. Drużynę Waldemara Fornalika czeka wyjazdowa konfrontacja z beniaminkiem 1 ligi, GKS-em Jastrzębie. Początek meczu o godz. 17.30. Relacja NA ŻYWO w GOL24!

GKS 1962 Jastrzębie - Piast Gliwice ONLINE

Jastrzębski zespół był rewelacją Pucharu Polski w 2016 roku. Jako III-ligowiec dotarł aż do ćwierćfinału rozgrywek. Obecnie GKS jest beniaminkiem na zapleczu Ekstraklasy, gdzie radzi sobie całkiem nieźle.
Do tej pory drużyna Jarosława Skrobacza zdobyła 16 punktów i plasuje się na 7. pozycji. W pięciu ostatnich spotkaniach przegrała tylko raz, a trzy razy sięgała po komplet punktów. W tym sezonie jastrzębianie na rozkładzie mają już Odrę Opole, Bruk-Bet Termalicę czy GKS Katowice.

– Chcielibyśmy powtórzyć, to co stało się naszym udziałem dwa lata temu. To była bardzo fajna przygoda, więc czemu nie raz jeszcze w tym roku – przyznaje trener GKS-u Jastrzębia Jarosław Skrobacz, cytowany przez portal Łączy nas piłka.

Dla Piasta pojedynek z pierwszoligowcem będzie przetarciem przed sobotnimi derbami z Górnikiem Zabrze. Gliwiczanie w lidze grają ostatnio w kratkę. Wyraźną porażkę ze Śląskiem (1:4) poprzedziła wygrana z Arką Gdynia (1:0).

Na początku roku Piast mierzył się w sparingu z GKS-em Jastrzębie. Zespół Waldemara Fornalika zwyciężył 2:0, a bramki dla gliwiczan zdobyli Michal Papadopulos oraz Sasa Zivec.

Do Jastrzębia z pewnością zawitają sympatycy Piasta. Kibice obu drużyn przyjaźnią się, dlatego na trybunach spodziewać się można wspólnego dopingowania.

Spotkanie poprowadzi Artur Aluszyk ze Szczecina. Z wozu VAR pomagać mu będą Piotr Lasyk oraz Krzysztof Myrmus.

Konfrontację GKS-u 1962 Jastrzębia z Piastem pokaże Polsat Sport Extra. Początek transmisji o godz. 17:25. W internecie mecz będzie można obejrzeć na IPLA.TV. Tekstowa relacja na żywo w GOL24!