GKS 1962 Jastrzębie - Warta Poznań: Bezbramkowy remis beniaminków

Krzysztof Maciejewski
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne archiwum/Grzegorz Dembiński
W 12. kolejce rozgrywek piłkarskiej Fortuna I ligi Warta Poznań w spotkaniu beniaminków zremisowała w sobotę na wyjeździe z GKS 1962 Jastrzębie 0:0. Poznaniacy nie zdołali odnieść upragnionego, tak potrzebnego zwycięstwa, ale zdobyli jeden cenny punkt.

Remis jest raczej sprawiedliwym odzwierciedleniem wydarzeń na murawie stadionu w Jastrzębiu Zdroju. Wprawdzie od początku inicjatywę przejęli jastrzębianie, ale Warta broniła się umiejętnie i szczęśliwie. Defensywa Warty kierowana już przez kapitana zespołu Bartosza Kielibę radziła sobie bardzo poprawnie i groźnych sytuacji pod bramką Adriana Lisa nie było wiele.

Poznaniacy czekali na okazję do kontry i pięć minut przed przerwą rzeczywiście stanęli przed dużą szansą zdobycia gola. Po błędzie obrońcy rywali Piotra Pacholskiego bliski szczęścia był Jakub Kiełb, ale świetną interwencją popisał się bramkarz gospodarzy Grzegorz Drazik.

Po zmianie stron od razu zaatakowali poznaniacy, lecz w 46 oraz 51 minucie świetnymi interwencjami ponowni uratował miejscowych Drazik. Później gra się wyrównała, obie drużyny dążyły do wygranej, ale żadna nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Następne bardzo ważne spotkanie czaka drużynę Warty już w środę. W zaległym meczu I kolejki poznańscy Zieloni zmierza się na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn (godz. 19).

GKS 1962 Jastrzębie – Warta Poznań 0:0

GKS Jastrzębie: Drazik – Pacholski, Szymura, Weis, Gojny – Spychała (67. Krakowczyk), Jadach (71. Szczęch), Tront żk, Gancarczyk (57. Ali), Skórecki - Adamek

Warta Poznań: Lis – Szymusik, Kieliba żk, Onsorge żk, Jasiński – Sanocki (40. Biegański), Marciniak, Cierpka, Janicki, Kiełb (81. Piceluk) – Fadecki (85. Spławski)

Materiał oryginalny: GKS 1962 Jastrzębie - Warta Poznań: Bezbramkowy remis beniaminków - Głos Wielkopolski