GKS 1962 Jastrzębie wygrywa w Opawie. Zdecydował gol Szczepana

Leszek Jaźwiecki
W meczu sparingowym rozegranym w Velkych Hosticach pod Opavą GKS 1962 Jastrzębie pokonał Slezsky FC 1:0. Jedyna bramkę zdobył w drugiej połowie Daniel Szczepan.

Dla podopiecznych Jarosława Skrobacza mecz z pierwszoligową drużyna z Opawy był piątym sparingiem w tym roku. Dwa poprzednie, z Zagłębiem Sosnowiec i rezerwami Śląska Wrocław, zakończyły się remisem. - Ten mecz też był na remis, my mieliśmy więcej z gry w pierwszej połowie, gospodarze w drugiej - uważa szkoleniowiec GKS-u Jastrzębie. - Pod koniec spotkania wykorzystaliśmy jedną z kilku okazji i mecz zakończył się naszym zwycięstwem.

Nie przegap

Zwycięską bramkę zdobył daniel Szczepan, który dołączył do jastrzębskiej drużyny w tym okienku transferowym. Zagrał także ostatni nabytek pierwszoligowca Filip Karmański. Nadal testowany jest Mateusz Słodowy z Odry Wodzisław. - Nas nie stać na wielkie transfery, uzupełniamy skład zawodnikami, którzy mają ambicję by zrobić coś więcej niż do tej pory - mówi trener Skrobacz.

Zobacz koniecznie

Następny sparing piłkarze z Jastrzębia zagrają w Uniejowie z Widzewem (5 lutego). Być może wtedy wyjaśni sprawa transferu do łódzkiego zespołu Farida Alego. - Farid jest ważnym piłkarzem w naszym zespole, ale w czerwcu kończy mu się kontrakt i może zmienić klub - tłumaczy trener. - Chcielibyśmy go zatrzymać u siebie, piłkarz też to deklaruje, ale jak będzie pokaże życie - mówi trener pierwszoligowca z Jastrzębia.

Slezsky FC Opawa - GKS 1962 Jastrzębie 0:1 (0:1)
Daniel Szczepan (78)

GKS Jastrzębie I połowa Drazik - Słodowy, Bojdys, Szymura, Gojny, Jaroszek, Mróz, Tront, Ali, Skórecki, Szczepan (36. Gaszka). II połowa Pawełek - Kulawiak, Jaroszek, Szymura (60. Bojdys), Liszka, Karmański, Tront (77. Mróz), Mróz (60. Gajda), Słodowy (60. Szczepan), Szczęch, Gaszka (50. Adamek).