Arka Gdynia

3

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłej soboty!

• Za tydzień GKS Bełchatów zagra na wyjeździe z Koroną Kielce, natomiast Arka Gdynia podejmie u siebie Resovię Rzeszów.

• Dzięki temu zwycięstwu Arka Gdynia awansowała na czwarte miejsce w lidze i traci już tylko cztery punkty do drugiego GKS-u Tychy. Natomiast GKS Bełchatów wciąż pozostaje na ostatnim miejscu w ligowej tabeli.

• Koniec meczu w Bełchatowie! Arka zasłużenie rozbija GKS Bełchatów 3:0!

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

• Ostatnia zmiana w szeregach Arki Gdynia. Artur Siemaszko pojawił się w miejsce Arkadiusza Kasperkiewicza.

• Uderzenie z rzutu wolnego nie przyniosło żadnego zagrożenia.

• Bartosz Żurek został ukarany żółtą kartką za faul pod własnym polem karnym.

• Natomiast Kacper Skóra zastąpił Macieja Rosołka.

• Dwie zmiany również w zespole Arki Gdynia. Łukasz Wolsztyński pojawił się w miejsce Juliusza Letniowskiego

• Natomiast Marcin Ryszka zastąpił Waldemar Gancarczyk.

• Dwie kolejne zmiany w szeregach GKS-u Bełchatów. Maciej Koziara zastąpił Dawida Flaszkę

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Juliusz Letniowski pewnie wykonuje rzut karny i Arka prowadzi już 3:0!

• Mateusz Bartków otrzymuje czerwoną kartkę za faul we własnym polu karnym!

• Rzut karny dla Arki Gdynia za faul Mateusza Bartkówa na Macieju Rosołku!

• Sebastian Zalepa został ukarany żółtą kartką za faul taktyczny w środku pola.

• W drużynie Arki Gdynia Marcus da Silva pojawił się w miejsce Rafała Wolsztyńskiego.

• Fabian Hiszpański wpadł z piłką w pole karne gospodarzy, oddał mocny strzał, który trafił tylko w słupek bramki rywali, ale do piłki dopadł jeszcze Maciej Rosołek i umieścił futbolówkę w bramce rywali!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! Maciej Rosołek podwyższa wynik meczu na 2:0!

• Natomiast Maciej Mas zastąpił Valerijsa Sabalę.

• Dwie zmiany w szeregach GKS-u Bełchatów. Bartosz Żurek pojawił się w miejsce Filipa Laskowskiego

• Fabian Hiszpański popędził prawą stroną boiska, ale udało mu się wywalczyć jedynie rzut z autu na wysokości pola karnego rywali.

• Zagranie piłki w pole karne gospodarzy trafiło wprost do rąk Daniela Niźnika.

• Po stracie bramki Bełchatów wydaje się być rozbity, nie potrafią utrzymać się przy piłce na połowie przeciwnika, natomiast Arka nie ma zamiaru atakować bramki rywala.

• Po ładnej, kombinacyjnej akcji gości piłka trafiła do Waldemara Gancarczyka, który próbując wybijać piłkę perfekcyjnie przelobował własnego bramkarza!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Waldemar Gancarczyk skierował piłkę do własnej bramki i Arka obejmuje prowadzenie!

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło na głowę Harisa Memića, ale ten nie zdołał celnie uderzyć.

• Fabian Hiszpański popędził prawą stroną boiska, ale udało mu się wywalczyć jedynie rzut rożny.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• W zespole Arki Gdynia Mateusz Żebrowski pojawia się w miejsce Adama Deji.

• Piłkarze obu zespołów wracają już na murawę stadionu w Bełchatowie. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Bełchatowie. Do przerwy bezbramkowy remis.

• Do pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

• Adam Deja zdecydował się na mocny strzał z dystansu, ale piłka po jego uderzeniu powędrowała ponad bramką gospodarzy.

• Fabian Hiszpański ucierpiał przy starciu z jednym z rywali.

• Waldemar Gancarczyk dostał piłkę tuż przed polem karnym gości i zdecydował się na mocny strzał, który jednak o znaczną odległość minął bramkę rywali.

• Adam Deja z rzutu wolnego uderzył minimalnie obok słupka bramki rywali.

• Juliusz Letniowski sfaulowany tuż przed polem karnym Bełchatowa i goście będą mieli szansę na zagrożenie bramki rywali.

• Adam Danch sfaulował w środku pola jednego z graczy rywali, ale arbiter nie zdecydował się na wyciągnięcie żółtej kartki.

• Gospodarze przedostali się w okolice pola karnego Arki, ale ostatecznie nie zdołali posłać piłki w pole karne gości.

• Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska do strzału głową doszedł Valerijs Sabala, snajper GKS-u minimalnie spudłował.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do pozycji strzeleckiej doszedł Fabian Hiszpański, ale gracz Arki uderzył minimalnie obok słupka bramki rywali!

• Znakomite dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Arki, ale po strzale jednego z graczy gospodarzy arbiter odgwizdał spalonego.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne GKS-u pewnie wyłapał Daniel Niźnik.

• Po stronie Arki ukarany także Arkadiusz Kasperkiewicz.

• Filip Laskowski został ukarany żółtą kartką.

• W ostatnich minutach mecz głównie dominuje gra w środku pola. Ostatnio Arka dwukrotnie była w polu karnym rywali, ale nie stworzyli większego zagrożenia pod bramką rywali.

• Fabian Hiszpański popędził prawą stroną boiska, wpadł w pole karne gospodarzy, ale jego uderzenie okazało się bardzo niecelne.

• Zbyt krótkie podanie do Daniela Niźnika prawie przejął jeden z graczy Arki, ale "stykową piłkę"' wygrał bramkarz Bełchatowa.

• Dawid Flaszka wpadł z piłką w pole karne Arki, ale w decydującym momencie zagrał niedokładnie.

• Po dośrodkowaniu w pole karne gospodarzy do strzału głową doszedł Adam Danch, jednak jego uderzenie trafiło w jednego z rywali.

• Rafał Wolsztyński dośrodkował w pole karne Bełchatowa, ale tam skutecznie interweniował jeden z obrońców gospodarzy.

• Michał Pawlik oddał strzał z dalszej odległości, ale pewną interwencją popisał się Daniel Kajzer.

• Rozpoczynamy mecz w Bełchatowie!

• Piłkarze oby zespołów pojawiają się już na murawie stadionu w Bełchatowie. Za moment rozpoczniemy rywalizację.

• W jesiennym meczu obu drużyn niespodziewanie wygrał GKS Bełchatów, który ograł na wyjeździe Arkę Gdynia 2:1 po dwóch trafieniach Przemysława Zdybowicza. Jedyną bramkę dla Arki zdobył na kwadrans przed końcem meczu Juliusz Letniowski.

• Natomiast Arka Gdynia dzisiaj chce delikatnie osłodzić sobie zeszłotygodniową porażkę w finale Fortuna Pucharu Polski. W rozgrywkach ligowych Arka nie przegrała w pięciu kolejnych spotkaniach i dzisiaj również liczy na zwycięstwo.

• GKS Bełchatów w tym roku kalendarzowym wygrał zaledwie jedno spotkanie. Było to przed tygodniem, kiedy to bełchatowianie pokonali na wyjeździe Resovię Rzeszów 3:1. W pozostałych ośmiu spotkaniach GKS poniósł pięć porażek i zaliczył trzy remisy.

• Natomiast GKS Bełchatów wciąż zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli i traci trzy punkty do Zagłębia Sosnowiec. Rywalizacja o utrzymanie w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi zapowiada się bardzo emocjonująco. Do końca sezonu zostało już tylko sześć spotkań, a różnica między ostatnim GKS-em Bełchatów, a piętnastą Resovią Rzeszów wynosi tylko pięć punktów.

• Zdecydowanym faworytem tej rywalizacji jest Arka Gdynia, która zajmuje szóste miejsce w tabeli Fortuna 1. Ligi. To jest ostatnie miejsce dające udział w barażach o awans do PKO Ekstraklasy. Arka ma cztery punkty przewagi nad siódmą Odrą Opole, ale gdynianie mają o dwa spotkania rozegrane mniej. Arka ma również szanse na bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy, bo do drugiego GKS-u Tychy traci siedem "oczek", ale tyszanie również mają dwa spotkania rozegrane więcej.

• Witamy serdecznie! W pierwszym sobotnim meczu 29. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Bełchatów podejmie na własnym stadionie Arkę Gdynia. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

DW

GKS Bełchatów - Arka Gdynia ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO i STREAM ©Polska Press

W sobotę ostatni w tabeli GKS Bełchatów będzie walczył o drugą z rzędu wygraną w meczu o punkty, która może sprawić że zespół Marcina Węglewskiego awansuje w rankingu. Faworytem będzie jednak Arka Gdynia, która na ten moment może szykować się już na baraże o awans do PKO Ekstraklasy. Żółto-niebiescy przegrali jednak w finale Pucharu Polski, co mogło obniżyć ich morale.

GKS Bełchatów - Arka ONLINE

O zdobycie trzech punktów ekipie GKS-u Bełchatów będzie jednak niezwykle trudno, bo na stadion przy ul. Sportowej 2 zawita Arka Gdynia, która z 46 punktami zajmuje w tabeli szóste miejsce. Gospodarze starcia czekają na ligowe zwycięstwo na swoim boisku aż 181 dni.
Gdynianie mają o 26 punktów więcej od bełchatowian. Po raz ostatni polegli w lidze 1 kwietnia, kiedy to przegrali w Tychach z GKS 0:1 (0:1). W poprzedniej kolejce zespół Dariusza Marca pauzował ze względu na występ w finale Pucharu Polski. Nie był to zbyt udany występ arkowców, którzy po "centrostrzale" wyszli na prowadzenie, ale Raków Częstochowa strzelił gola na wagę trofeum tuż przed doliczonym czasem gry. Morale zespołu z Gdyni może być nieco mniejsze. Zwłaszcza, że są oni niemal pewni udziału w barażach, a o bezpośrednim awansie również nie ma mowy.

W ekipie gości występuje 37-letni Brazylijczyk Marcus Vinicius, który doskonale zna Bełchatów, bo w sezonie 2010/2011 zaliczył 20 meczów w ekstraklasie grając w GKS-ie. Piłkarz ma na koncie łącznie 90 potyczek w elicie, pozostałe w Arce. Jego doświadczenie znakomicie pomaga drużynie Arki, która wykorzystuje go w kluczowych momentach meczu, a ten odpłaca się dobrymi występami.

GKS Bełchatów przełamał ogromną niemoc - wygrał pierwszy mecz od... listopada zeszłego roku! Od tamtej pory zespół nawet nie wiedział, czy wystartuje w rundzie wiosennej Fortuna 1 Ligi. Na szczęście sprawa ewentualnego spadku rozstrzygnie się na boiskach. Tam bełchatowianie mają jeszcze sześć szans, aby ugrać znacznie więcej punktów od Zagłębia Sosnowiec, GKS-u Jastrzębie, czy Resovii (odpowiednio: trzy, cztery i pięć punktów straty na ten moment).

Sobotnie starcie z Arką poprowadzi 26-letni sędzia Patryk Gryckiewicz z Torunia. Pomagać mu będą Paweł Sokolnicki, Tomasz Niemirowski oraz Konrad Aluszyk.

GKS Bełchatów - Arka TRANSMISJA

Spotkanie GKS-u Bełchatów z Arką Gdynia rozpocznie się w sobotę, 8 maja o godz. 12:40. Transmisja w Polsat Sport. Internetowy stream online dostępny jest pod adresem Ipla.tv. Jednorazowy koszt transmisji to 5 zł.

Tekstowa relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.