GKS Bełchatów

2

Legia Warszawa

0

• "Walczyć, trenować, Warszawa musi panować!" Piłkarze Legii, którzy podeszli pod sektor swoich fanów dostają od nich reprymendę za przegrany mecz!

• Legia rozpoczyna i KONIEC MECZU! GKS wygrywa na własnym stadionie z Legią 2:0 (0:0). Strzelec drugiej bramki sprawił sobie znakomity prezent z okazji urodzin, które obchodził wczoraj. Jest to pierwsza wygrana GKS na wiosnę.

• To już pewne. Legia nie wywiezie z Bełchatowa nawet 1 punktu. Gości piękną akcją i zdobyciem gola dobija Maciej Małkowski.

• Kartka dla Ogbuke za faul na Popku.

• Bełchatowianie bronią korzystnego wyniku.

• Do II połowy doliczone zostają 3 minuty.

• Dobry aktor jest również z Rzeźniczaka. Sędzia jednak nie daje się nabierać.

• Żółta kartka dla Sawali za ... chyba tylko arbiter to wie. Grę i tak wznawiają gospodarze.

• Właśnie swój kunszt aktorski pokazał Radović. Ledwo dotknięty przez zawodnika GKS upadł co najmniej tak jakby mu urywało nogę, równie głośnie krzycząc.

• Kartka dla Buzały za faul przy akcji ofensywnej.

• I niemal natychmiast akcja przenosi się pod drugą bramkę. Małkowskiego, dobitka Komolova, ale podobnie jak w akcji Legii - ponad bramką.

• Przez kilka chwil GKS zamknięty niemal we własnym polu karnym. Najpierw groźnie szarżował Manu, następnie swoich okazji próbowali jego koledzy, jednak ostatecznie piłka posłana ponad bramką Sapeli.

• Próba sprytnego zagrania Nowaka. Piłka przeszła, jego jednak zablokowali obrońcy.

• Nowak faulowany w środkowej strefie boiska.

• Dwie zmiany. Jedna w GKS, jedna w Legii.

• Szykuje się trzecia zmiana w Legii.

• Komolov bardzo bliski wyłuskania piłki legionistom na ich połowie.

• Schodzący z boiska Żewłakow usłyszał od kibiców gromkie "Dziękujemy!"

• I druga zmiana w GKS. Za strzelca bramki - Marcina Żewłakowa - wchodzi Dawid Nowak.

• Ogbuke mógł mieć wejście życia w ten mecz. Jego strzał z około półtora metra doskonale wybronił Sapela.

• Wspomniany przed chwilą Ogbuke wchodzi za Manu.

• Do wejścia szykuje się Ogbuke.

• Sawala niedokładnie przyjmuje jednak w opresji pomaga mu jeden z partnerów.

• Ładna akcja i strzał głową Żewłakowa. Broni Skaba. Nawet jednak gdyby piłka znalazła drogę do siatki to gol nie został by uznany gdyż sędzia liniowy wskazał pozycję spaloną.

• Pierwsza zmiana w GKS. Za Cetnarskiego wchodzi Komolov.

• Małkowski po raz kolejny faulowany i po raz kolejny bez reakcji arbitra.

• Drzymont dobrze w defensywie. Zablokował atak legionistów i GKS wznowi wrzutem z autu..

• Małkowski wraca już na boisko.

• Na murawie leży Małkowski. Niezbędna może być pomoc masażystów.

• Małkowski na własnej połowie faulowany przez Hubnika.

• Podobnie jak w I połowie, tak i teraz oglądamy raz lepsze momenty Legii, raz lepsze GKS.

• Wracający Wróbel fauluje Astiza. Tym razem obyło się bez kartki, choć nie musiało.

• Rzut wolny dla GKS z niemal linii środkowej boiska. Do zagrywanej w pole piłki wyskakuje Skaba oraz zawodnicy GKS. Bramkarz Legii mija się z futbolówką i tylko refleksowi swoich obrońców zawdzięczać może to, że nie musiał znowu wyciągać piłki z siatki.

• Tym razem chyba błąd sędziego Gila. Popek trafił w piłkę, z powodu upadku legionisty arbiter uznał jednak, że był faul.

• Kolejny rożny dla Legii.

• Żółta kartka dla Macieja Małkowskiego za spóźniony wślizg, a w konsekwencji faul na jednym z zawodników Legii.

• Tym razem groźnie pod bramką Sapeli. Nieporozumienie obrońców mogło kosztować bełchatowian stratę gola.

• I od razu mocny atak gospodarzy. Z piłką lewą stroną pognał Małkowski, który z niemal linii końcowej dośrodkował w pole karne Legii. Tam niestety z piłką minimalnie minął się Cetnarski.

• W przerwie jedna zmiana w zespole Legii. W miejsce Borysiuka wszedł Cabral.

• I rozpoczynamy kolejne 45'.

• Piłkarze Legii już na murawie. Czekamy jeszcze na gospodarzy i rozpoczynamy drugą odsłonę spotkania.

• Koniec I połowy. Do przerwy 1:0 po ładnym strzale Żewłakowa.

• Rzut rożny dla Legii. To już chyba ostatnia okazja dla gości w I połowie na doprowadzenie do wyrównania.

• Do I połowy doliczona została jedna minuta.

• Żółta kartka dla Grześka Barana za faul taktyczny w defensywie.

• GKS stara się iść za ciosem. Kolejne groźne akcje bełchatowian. Tym razem w sporych opresjach obrona Legii.

• Nie najlepsze zachowanie warszawskich kibiców którzy wulgaryzmami w kierunku gospodarzy starają się "wspierać" swoich piłkarzy. Widocznie osoby zasiadające na sektorze gości zapomniały już, jak były na obiekcie w Bełchatowie goszczone gdy jeździli "na zakazie" i wpuszczana była zawsze taka liczba kibiców jaka przyjechała.

• Wróbel pociągnął akcję lewą stroną. Odegrał do Żewłakowa, który w sytuacji "sam na sam" nie był w stanie tego nie wykorzystać.

• Radović dość mocno reklamuje zagranie ręką przez Jacka Popka. Była to jednak ręka nastrzelona z bardzo małej odległości. Nie może być mowy o karnym.

• Rożny dla Legii. Odchodzą piłkę bije Radović, ale wprost na głowy obrońców.

• Za brutalny faul na Żewłakowie w środkowej części boiska.

• Legia coraz pewniej atakuje na bramkę bełchatowian. Obrońcy i bramkarz GKS mają pełne ręce i nogi roboty.

• Strzał Kucharczyka na bramkę GKS. Tak niecelny, że o mało piłka nie przeleciała nad najwyższą trybuną w Bełchatowie.

• Przed rzutem karnym Łukasz Sapela ukarany żółtą kartką.

• Rzut karny dla Legii za faul Sapeli. Do piłki podchodzi Vrdoljak i ... Łukasz Sapela pewnie broni!

• Małkowski dwukrotnie próbuje próbuje dośrodkować - bez rezultatu.

• Sawala dobrze utrzymał linię spalonego po zagraniu z głębi pola. Niestety w "11" Legii nie było żadnego z jego partnerów przez co akcja straciła na tempie.

• "Decybele ponad normę - Południowa pruje mordę" takie transparenty wraz z towarzyszącą im kartoniadą i sektorówką pojawiły się na trybunie południowej. Jest to wspomniana przed chwilą oprawa bełchatowskich kibiców.

• Pod polem karnym piłkę rozgrywa Hubnik z Wawrzyniakiem. W ostatnim momencie przerywa im Wróble, który jednak chwilę później traci piłkę. Ostatecznie grę z autu wznawiają gospodarze.

• Kibice Legii pozdrawiają swoje "zgody". Tymczasem na tzw. "młynie" GKS szykowana jest do prezentacji oprawa.

• Tym razem podobna sytuacja na połowie Legii. Cetnarski faulowany przez Borysiuka.

• Baran na własnej połowie fauluje Vrodoljaka, który domaga się u sędziego kartki dla zawodnika GKS.

• Żewłakow na dość dlugim spalonym. Sędzia jednak nakazuje wrócić z akcją jeszcze na połowę GKS, gdzie rozpoczną gospodarze.

• Bełchatowskim piłkarzom nie można odmówić ambicji, jednak technicznie na tle gości wypadają dość słabo. Ich zagrania są niedokładne, a akcje dość chaotyczne.

• Po pierwszych minutach optycznej dominacji GKS. Do głosu dochodzi powoli Legia. Kolejne akcje stołecznych piłkarzy przerywane są przez obrońców faulami w odleglości około 40 metrów od bramki Sapeli.

• Dośrodkowanie Małkowskiego z narożnika boiska, w polu karnym najwyżej do piłki wyskakuje Drzymont, ale posyła piłkę wysoko ponad poprzeczką.

• Kolejny korner dla GKS.

• Na sektorze gości pojawił się transparent: "W Łęcznej tylko Górnik!" odnoszący się do nieakceptowanej przez kibiców zmiany nazwy klubu z Łęcznej, z Górnika na Bogdankę.

• Fonfara zagrywa na skrzydło do Wróbla, ten próbuje dośrodkowywać, jednak bardzo niedokładnie. Nie najlepszą interwencją popisali się też defensorzy Legii, przez co GKS wywalczył rzut rożny.

• Niestety, ale nawet mecz z takim rywalem jak Legia, które zawsze elektryzują gospodarzy, w Bełchatowie nie przyniósł kompletu widowni. Na trybunach zasiadło około 4000 widzów (w tym prawie 400 gości z Warszawy).

• Rozpoczynają gospodarze.

• Piłkarze wraz z arbitrami wychodzą na murawę.

• Z głośników rozbrzmiewa klubowy hymn. To znak, że za moment rozpocznie się 90 minut piłkarskich zmagań.

• Nad stadionem coraz częściej pojawia się słońce. Miejmy nadzieję, że w dzisiejszym meczu nie będziemy mieli takich niespodzianek pogodowych, jak chociażby w Chorzowie w meczu Ruch - Górnik.

• Na ławkach zasiądą natomiast w GKS: Budziłek, Tanevski, Buzała, Zawodziński, Nowak, Komolov, Kuświk, a w Legii: Antolović, Szałachowski, Ogbuke, Cabral, Wolski, Kelhar.

• Za moment zaprezentujemy składy wyjściowe obu zespołów.

• Gospodarze wystąpią w strojach zielono - czarno - zielonych. Goście w biało - czarno - białych trykotach.

• Arbitrem spotkania jest Paweł Gil z Lublina. Na liniach asystować mu będą: Konrad Sapela oraz Radosław Siejka.

• Przed oraz w trakcie meczu pod bramami stadionu znajduje się autobus, w którym chętne osoby mogą oddać krew w ramach akcji "Twoja krew - Moje życie".

• Na stadionie powoli gromadzą się kibice gospodarzy. Fani stołecznej drużyny natomiast zameldowali się już niemal w komplecie na swoim sektorze, na którym również powiewają 3 flagi.

• Witamy ze stadionu w Bełchatowie, gdzie za około 20 minut rozpocznie się pojedynek pomiędzy GKS Bełchatów, a Legią Warszawa.