GKS Bełchatów - Odra Opole 0:0 [ZDJĘCIA, RELACJA]

Dariusz Kuczmera
Odra Opole nie potrafiła wygrać meczu z GKS na stadionie w Bełchatowie. Drużyna GKS spadła jednak na miejsce spadkowe z drugiej ligi. Trzeba szukać punktów.

Piłkarze GKS Bełchatów nie dali się pokonać liderowi tabeli, Odrze Opole. Co więcej, przy większym szczęściu, podopieczni trenera Andrzeja Konwińskiego mogli wygrać.

Od początku obie drużyny narzuciły wysokie tempo gry, choć było bardzo ciepło i nie było łatwo biegać. Animuszu obu drużynom starczyło na pół godziny, później tempo spadło, ale w 41 minucie goście zmarnowali bardzo dobrą sytuację do zdobycia gola. Po podaniu Waldemara Gancarczyka piłka trafiła do Dawida Wolnego, który jednak strzelił obok bramki Pawła Lenarcika. W ostatniej minucie pierwszej połowy dobrze strzelał pomocnik GKS Konrad Andrzejczak, piłkę na róg wybił bramkarz Odry Tobiasz Weinzettel.

Co się musi stać, żeby PGE GKS Bełchatów nie spadł

Zaraz po przerwie w dobrej sytuacji znalazł się Marcin Grolik, lecz główkował obok słupka bramki Odry. Na 15 minut przed końcem wspaniale zaprezentował się bramkarz GKS Paweł Lenarcik, który interweniował skutecznie prawie na linii bramkowej. Chwilę później nasz bramkarz znów zyskał brawa kibiców.

Na tym skończyły się emocje w Bełchatowie. Obie drużyny do końca spotkania pilnowały już bezbramkowego wyniku. Piłkarze obu zespołów sprawiali wrażenie zadowolonych ze zdobycia jednego punktu.

GKS Bełchatów - Odra Opole 0:0

GKS: Lenarcik - Pisarczuk, GrolikI, Klepczyński, Michalak - RachwałI, WitasikI - Andrzejczak, Zgarda, Maciejewski (59, Zięba) - Krzywicki (46, Flaszka). Trener: Andrzej Konwiński.

Odra: Odra Opole: Weinzettel - Trznadel, Bodzioch, Kowalski, WiniarczykI - Wepa, Peroński - Waldemar Gancarczyk (90+3, Niemczyk), BrusiłoI (70, Mateusz Gancarczyk), Marek GancarczykI (78, Krysian) - Wolny (54, BrychlikI). Trener: Jan Furlepa.

Sędziował Rafał Rokosz (Katowice)

Widzów 1.068

PGE GKS Bełchatów w końcówce stracił zwycięstwo

Wydarzenia tygodnia w Łódzkiem. Przegląd wydarzeń 15-21 sierpnia 2016 roku

Materiał oryginalny: GKS Bełchatów - Odra Opole 0:0 [ZDJĘCIA, RELACJA] - Dziennik Łódzki