GKS Bełchatów

2

Polonia Warszawa

1

• Koniec meczu. GKS pokonuje Polonię 2:1 (0:0). Za uwagę dziękuje Mariusz Roksela.

• Za opóźnianie rozpoczęcia gry kartka dla Sapeli.

• Do II połowy doliczone 3 minuty.

• GKS niemal zamknięty na własnej połowie, ale akcje Polonii jak uderzania głową w mur.

• Powinno być 2:2. Z 1 (słownie: jednego) metra do bramki nie trafia Sikorski, posyłając piłkę wzdłuż linii bramkowej.

• Za próbę wymuszenia rzutu karnego.

• Za dyskusje z sędzią. Jak widać podejmowane przez niego decyzje nie podobają się zarówno gościom, jak i gospodarzom.

• Fatalny poziom arbitrów na dzisiejszym spotkaniu. Co rusz nie zauważają fauli, zagrań ręką, niewłaściwie wznawianych stałych fragmentów! Lepszy poziom sędziowania jest już w III lidze!

• Bruno uderza nie tylko ponad bramką Sapeli, ale i ponad piłkochwytem znajdującym się za nią.

• Seria bardzo groźnych akcji GKS. Gliwa heroicznie ratuje swój zespół.

• Sędzia Musiał, musiał mieć jakiś interes przy swojej ostatniej decyzji. Szarpany i powalany na ziemię Żewłakow. Arbiter niewzruszony.

• Ostatnia zmiana w Polonii. Żegnanego gwizdami Tosika zmienia Sikorski.

• Szmatiuk faulowany we własnym polu karnym.

• Arbiter nie dopilnował właściwego wznowienia gry przez gości, przez co Bruno znalazł się w sytuacji sam na sam z Sapelą. Na szczęście dla GKS Bruno zagrywał podobnie jak w I połowie Nowak.

• Teraz GKS w ataku. Na lewej stronie bardzo dobrze walczy Mak. Efektem rożny dla gospodarzy.

• Nieporozumienie Sapeli z obrońcami mogło kosztować GKS drugą bramkę. Na szczęście dla gospodarzy w ostatniej chwili piłka wybita w aut.

• Dużo chaosu w poczynaniach defensywnych GKS. Polonia nie mająca zbyt wiele do stracenia na 20 minut przed końcem meczu rzuca niemal wszystkie siły do ataku.

• Mak dobrze poszedł za akcją po lewej stronie. Niestety zamiast strzelać próbował podawać w środek pola karnego i GKS stracił piłkę.

• Bożok faulowany na własnej połowie.

• Kontaktowa bramka dla Czarnych Koszul. Po rzucie rożnym gola zdobywa wprowadzony przed chwilą Bruno.

• Ostatnia zmiana w GKS, a zarazem druga wymuszona kontuzją. Za Nowaka wszedł Żewłakow.

• Tymczasem rożny pod bramką GKS bez większego zagrożenia dla Sapeli.

• Dawid Nowak leży na środku boiska. Potrzebna pomoc masażystów.

• Sporo zamieszania w polu karnym GKS. Wszystko ostatecznie wyjaśnia Mak.

• Druga zmiana w Polonii. Trener Zieliński swoimi decyzjami panicznie walczy o posadę!

• Zmiana również w GKS.

• I zmiana w Polonii.

• Rozwiązał nam się worek z bramkami. Po koronkowej akcji pierwszą bramkę w barwach GKS zdobywa pozyskany ostatnio Mateusz Mak!

• Wacławczyk miał przed sobą wolne pole jednak postanowił zagrywać do gorzej ustawionych partnerów. W konsekwencji piłkę przejęła Polonia.

• Kibice GKS cały czas pamiętają niepochlebne opinie o ich klubie jakie po swoim odejściu wypowiadał Tosik. Nie dziwi więc iż za każdym razem gdy jest przy piłce towarzyszą mu gwizdy i buczenie!

• Baran faulował Trałkę w środkowej części boiska.

• Podrażniona stratą bramki Polonia ruszyła z atakami. Na razie wywalczyli rzut rożny.

• Będzie zmiana w zespole GKS. Za kontuzjowanego Kosowskiego wejdzie młody Mateusz Mak.

• Doskonały początek II połowy dla GKS. Zagranie ze skrzydła Tomasza Wróbla z mistrzowską dokładnością wykorzystuje Kosowski. Niestety zaraz po tym zawodnik GKS musi opuścić boisko z powodu urazu!

• II połowa rozpoczyna się bez zmian personalnych.

• Piłkarze wracają na murawę. Za moment początek II połowy.

• Zachęcamy do śledzenia relacji na żywo ze spotkań Waszych zespołów w naszej aplikacji na Androida i iPhona! Wszystko to co najlepsze w Ekstraklasa.net teraz możecie mieć na swojej komórce! Wypróbuj już teraz i ściągnij na iPhone'a lub Androida.

• Po pierwszych 45 minutach gry o wiele lepsze wrażenie sprawili zawodnicy GKS. Dużo sytuacji podbramkowych, kilka niemal 100% i jednak wyśmienita Dawida Nowaka z samego końca tej części gry. Niestety cały czas brakuje ostatniego podania i wykończenia stwarzanych akcji. Polonia natomiast dużo poniżej oczekiwań. Nie widać po niej iż jest to drużyna walcząca o Mistrza Kraju. A może to GKS nie powinien z taką grą znajdować się w okolicach strefy spadkowej?

• Koniec I połowy.

• Do I połowy doliczona 1 minuta.

• Powinno być 1:0!!! Dawid Nowak wyśmienicie obsłużony z głębi pola, przyjął piłkę na 10 metrze i ... podał w ręce Gliwy!!!

• Jedna z pierwszych groźniejszych akcji Polonii. Strzał z lewej strony, z ostrego kąta, ponad poprzeczką sparował Sapela.

• Wilusz wywalczył kolejny rzut rożny dla gospodarzy.

• Wróbel chciał sprytnie przepuścić piłkę do swojego partnera, jednak jego zamiary przeczytali rywale.

• Za faul na własnej połowie.

• Gospodarzom cały czas brakuje dokładności przy ostatnim podaniu. Stworzyli sobie w tym meczu już tak wiele sytuacji, które powinny skończyć się bramką ...

• I znowu Nowak sam na sam z Gliwą. Tym razem bramkarz gości musiał interweniować głową przed własnym polem karnym!

• Nieporozumienie obrońców w polu karnym Polonii mógł wykorzystać Nowak. Niestety kolejny raz w tym meczu rozminął się z piłką ... Joker w talii trenera Kieresia nie może dzisiaj złapać swojego rytmu.

• Sultes na spalonym.

• Niestety centra w pole karne wybita przez obrońców. GKS ostatecznie wywalcza rzut rożny.

• Nowak faulowany przy samym narożniku pola karnego gości. Może być bardzo groźnie!

• Wacławczyk zbyt mocno zagrywa do Wróbla na skrzydło. Od autu rozpoczynają goście.

• GKS zaczyna tracić początkową inicjatywę. Goście utrzymują się obecnie dłużej przy piłce, jednak nadal nie stworzyli sobie groźniejszej sytuacji.

• GKS nie zwalnia tempa. Kolejny raz zawodnicy gospodarzy w natarciu. Dawid Nowak wywalczył piłkę na połowie gości, zagrał do Wróbla, ale ten fatalnie przestrzelił.

• Doskonale obsłużony Kosowski przez Wróbla. Wpadł w pole karne, zagrał do Nowaka, ale po raz kolejny napastnik GKS nie doszedł do piłki. Chwilę później kolejna okazja dla GKS, ale tym razem uderzenie niecelne!

• Kosowski na spalonym.

• Bardzo niedokładne wybicie Lacicia i piłka trafiła wprost pod nogi piłkarzy Polonii. Na szczęście na posterunku Sapela!

• Kibice Polonii czują się bardzo silną ekipą na polskiej scenie kibicowskiej - przynajmniej tak można wywnioskować po ich przyśpiewkach. Szkoda, że swojej pozycji nie potwierdzają chociażby we własnym mieście.

• Tym razem groźnie Polonia. Wrzutka z prawej strony w pole karne Sapeli, ale Cani głową strzela obok bramki.

• Dobrze próbował przedzierać się prawą stroną Sultes, ale ostatecznie zatrzymany przez zawodników GKS. I od razu szybka akcja gospodarzy. Wróbel po skrzydle, zagrywa w pole karne do Nowaka, ale przewraca się on na 10 metrze.

• Nowak wywalczył pierwszy rzut rożny. GKS od samego początku z atakami na bramkę Gliwy.

• I kolejny strzał GKS na bramkę Polonii. Tym razem swoich sił z dystansu próbował Kosowski.

• Szybka odpowiedź GKS. Piłkę wyprowadza Lacić, zagrywa do Wróbla, a ten z pierwszej do Wacławczyka. Ten ostatnie strzela jednak wprost w bramkarza gości.

• Rzut wolny dla Polonii z okolic narożnika pola karnego. W pole karne centruje Brzyski, a Sapela z problemami wybija piłkę na róg.

• Kibice Czarnych Koszul skandują: "Gramy u siebie...". Fakt, frekwencja podobna jak na stadionie przy Konwiktorskiej 6 przy okazji większości meczy.

• Rozpoczynają gospodarze!

• Tradycyjnie w ostatnim czasie, bardzo niska frekwencja na bełchatowskim obiekcie ...

• W Bełchatowie jest dzisiaj wyśmienita pogoda do grania w piłkę. Bezchmurne niebo, słońce grzeje nad stadionem, dzięki czemu temperatura odczuwalna jest wyższa niż w rzeczywistości.

• Na trybunach póki co niewielu kibiców. Dość licznie, jak na swoje możliwości prezentują się kibice gości, którzy są już w swoim sektorze.

• Relację dla Państwa przeprowadzi Mariusz Roksela.

• GKS Bełchatów wystąpi w strojach zielono-czarno-zielonych. Goście z Warszawy w białych trykotach.

• Spotkanie poprowadzi skład sędziowski z Krakowa: Tomasz Musiał, Sebastian Mucha, Jakub Ślusarski, Sebastian Krasny. Obserwatorem spotkania jest: Grzegorz Rek.

• Polonia Warszawa: Gliwa, Baszczyński, Jodłowiec, Cani, Dvalishvili, Trałka, Baruchyan, Sadlok, Brzyski, Tosik, Sultes. W rezerwie: Przyrowski, Cotra, Wszołek, Sikorski, Todorowski, Piątek, Bruno.

• GKS Bełchatów: Sapela - Fonfara, Lacić, Szmatiuk, Wilusz, Baran, Wróbel, Bożok, Wacławczyk, Kosowski, Nowak. W rezerwie: Budziłek - Modelski, Zbozień, Giel, Michał Mak, Mateusz Mak, Żewłakow.

• Za moment zaprezentujemy składy obu zespołów.

• Witamy ze stadionu w Bełchatowie, gdzie za około pół godziny rozpocznie się pierwszy sobotni mecz 20. kolejki Ekstraklasy.