• Koniec spotkania. Sandecja dzięki pierwszej połowie ograła GKS 3:0.

• Sędzia Marciniak doliczył trzy minuty. Za chwilę koniec meczu.

• Ma kartkę Szymon Kuźma, ma również Jan.

• Jan Kuźma też na boisku. Zastąpił Kanacha.

• Kuźma z żółtą kartką

• Bartosiak głową - nad poprzeczką. Szkoda!

• GKS nie rezygnuje z honorowej bramki. Może się uda? Zostało około 5-7 minut gry.

• Szymon Kuźma za Walskiego.

• Końcówka meczu toczy się w dość sennym tempie. GKS próbuje wrzucać piłki w pole karne.

• Jeszcze Bartosiak w miejsce Biela.

• Bielica rehabilituje się za wcześniejszą wpadkę. Świetna obrona po strzale Biela! Na czystą pozycję wystawił Thiakane.

• Ogorzały zmienił Gabrycha.

• Winsztal w miejsce Zdybowicza.

• Thiakane oddaje kolejny strzał. Znów bez powodzenia. Jest korner dla GKS-u.

• Golański wolejem - nad poprzeczką. Wcześniej dobra akcja na skrzydle.

• Złe zachowanie Bielicy. Wyskoczył do piłki, ale nie trafił w nią. Potem dobrze zachowali się jego koledzy, asekurując na linii.

• Pół godziny do końca. Nie zanosi się na zmianę wyniku. Sandecja pilnuje bezpiecznej przewagi.

• Golański za Ryszkę.

• Gabrych - źle. Uderzenie obok. Piłka trafiła w trybuny.

• Thiakane! Sprzed pola karnego, jednak nad poprzeczką. Można było zrobić więcej w tej akcji...

• Baran również obejrzał kartkę.

• Małachowski otrzymał kartkę.

• Chmiel wrzuca w pole karne z rożnego. Piłka dociera do adresata, ale jest faul. Wznawia bramkarz GKS.

• Sandecja z nieco innym nastawianiem. Więcej piłkarzy angażuje się w pracę na własnej połowie.

• Małachowski zatrzymuje wyjście Sandecji.

• Sandecja na razie wybija GKS z rytmu.

• Druga połowa rozpoczęta.

• Przerwa w meczu. To prawdziwa deklasacja. GKS przegrywa z Sandecją 0:3. Przypominamy, że w Nowym Sączu było 2:1.

• Klichowicz nabija rękę rywala. Do piłki podchodzi Małkowski i jest 3:0!

• RZUT KARNY DLA SANDECJI!

• Klichowicz wkurzony na Gabrycha. Obaj wychodzili z kontrą 2 na 1. Skutek? Przecięte podanie i rzut rożny zamiast gola.

• Długa akcja gospodarzy zakończona niedokładną wrzutką, a potem stratą na 25. metrze.

• Ostatnie minuty pod dyktando GKS-u. Zabrakło wyłącznie kontaktowej bramki.

• Ładnie Biel! Celny, mocny strzał, ale wprost w Bielicę.

• Zdybowicz wściekły na siebie. Miał szansę na gola lub przynajmniej asystę, ale nieczysto trafił w piłkę. Dobra akcja GKS-u.

• Sandecja mknie po punkty. Mocno z lewej nogi uderzył Chmiel.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:0!

• SŁUPEK! Piter-Bućko bliski zdobycia bramki głową. Uderzał po dośrodkowaniu z prawej flanki.

• GKS wciąż bez argumentów. Sandecja dobrze zagęszcza środek pola.

• Sandecja w natarciu. Kolejna akcja i jest rożny.

• Piękna akcja Klichowicza! Po długim zagraniu przerzucił Kołodziejskiego (piętką), a potem uderzył po długim słupku.

• GOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Sandecji!

• Thiakane fauluje Flisa.

• Sandecja zepsuła dobrze zapowiadającą się akcję. Małkowski ustawiał się do strzału, ale stracił rytm i piłkę.

• Aktywny Thiakane tym razem pomylił się po wznowieniu z wolnego.

• Sandecji zagroził... Piter-Bućko. Zgrał nogą do bramkarza. Gdyby Bielica był w innym miejscu albo oślepiło go słońce, to mielibyśmy bramkę samobójczą.

• GKS w ataku pozycyjnym - daleko od bramki. Kanach kontynuuje grę.

• Uraz Kanacha. Chwila przerwy w grze.

• W Bełchatowie świeci jeszcze słońce. Na trybunach naturalnie pusto.

• Korner dla gospodarzy. Pierwsza próba została bowiem zablokowana.

• Złe wybicie Lenarcika - bez konsekwencji. Potem faul Walskiego w środku pola.

• Mecz się rozpoczął. GKS na zielono-czarno, Sandecja na biało z czarnymi wstawkami. To ona zaczęła od środka

• Ławka Sandecji: Basta, Mrózek, Szufryn, Jan Kuźma, Korzym, Ogorzały, Kałahur, Socha, Szymon Kuźma.

• Ławka GKS: Niżnik, Szymorek, Golański, Kondracik, Bartosiak, Putin, Magiera, Winsztal, Sierczyński.

• W sierpniu Sandecja wygrała bezpośredni mecz 2:1. Po bramce zdobyli Michal Piter-Bućko i Grzegorz Baran. Obaj rozpoczynają dziś w obronie.

• Sytuacja finansowa GKS jest zła. Dziś zespół poprowadzi trener Marcin Węglewski. Na stanowisku pozostanie do ostatniej kolejki sezonu.

• Za kilkanaście minut początek gry w Bełchatowie. GKS po długiej przerwie zagra z Sandecją. Na ławce zabraknie już trenera Artura Derbina.

Dariusz Piekarczyk, Remigiusz Szurek

Mecz GKS Bełchatów - Sandecja Nowy Sącz ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Dariusz Śmigielski/Polska Press

Mecz GKS Bełchatów - Sandecja Nowy Sącz ONLINE. GKS Bełchatów rozpoczyna we wtorkowy wieczór walkę o utrzymanie w Fortuna 1 Lidze. Na początek wznowionego sezonu mecz z Sandecją Nowy Sącz. Początek spotkania o godzinie 18.10. Relacja na żywo z meczu GKS Bełchatów - Sandecja Nowy Sącz live w GOL24.pl!

Mecz GKS Bełchatów - Sandecja Nowy Sącz ONLINE

Wtorkowe spotkanie będzie niezwykle ważne nie tylko dla całej bełchatowskiej drużyny, ale także dla Marcina Węglewskiego. Dyrektor sportowy GKS zadebiutuje bowiem jako pierwszy trener drużyny, którą przejął po niespodziewanej rezygnacji Artura Derbina.
- W naszej drużynie żaden piłkarz nie musi pauzować z powodu kartek - mówi Radosław Drogosz, kierownik bełchatowskiej drużyny. - Nikt nie narzeka na uraz, anie nie jest kontuzjowany. Za to w ekipie gości nie wystąpi Dominik Kun, który zmuszony jest pauzować z powodu czterech żółtych kartek.

Po rezygnacji Artura Derbina zespół z Bełchatówa poprowadzi dotychczasowy dyrektor sportowy Marcin Węglewski, który oficjalnie szkoleniowcem GKS-u został wczoraj. Przed szkoleniowcem, który w Ekstraklasie prowadził już w 11 meczach Bruk-Bet Termalikę Nieciecza nie lada wyzwanie. Nie brak takich, co to twierdzą, że jeśli utrzyma w Fortuna 1 Lidze GKS będzie to cud.

W dwóch tegorocznych spotkaniach zespół z Bełchatowa nie strzelił gola, ale zapisał za to na swoim koncie jeden punkt po remisie na swoim boisku z GKS Jastrzębie 0:0. Potem jednak przegrał w Opolu z Odra 0:1. Bełchatowianie mają zresztą za sobą serię czterech meczów ligowych bez wygranej. Strzelili w tych spotkaniach jednego gola, a stracili aż pięć. Fani GKS czekają na wygraną swojej drużyny w 1. lidze od 16 listopada 2019 roku. Tego dnia ich ulubieńcy pokonali na wyjeździe Stomil Olsztyn 1:0. Po raz ostatni zespół z Bełchatowa wygrał na swoim boisku dość dawno, bo 12 października, kiedy to pokonał Olimpię Grudziądz 1:0.

Po ozegraniu dotychczasowych 22 spotkań w Fortuna 1 Lidze Sandecja Nowy Sącz plasuje się na 11. miejscu w tabeli, tracąc do liderującego Podbeskidzia Bielsko-Biała czternaście „oczek”. Sytuacja punktowa nowosądeckiego klubu jest dosyć ciekawa bowiem podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego do miejsca gwarantującego udział w barażach o wejście do Ekstraklasy mają jedynie pięć punktów straty. Sześć punktów to z kolei przewaga naszego zespołu nad pierwszą drużyną ze strefy spadkowej. Jak zatem widać, rozgrywki mogą jeszcze obfitować w wiele emocji.

Wtorkowy mecz śmiało można nazwać spotkaniem samych swoich. Dlaczego? W ekipie gospodarzy jest Dawid Flaszka, poprzednio Sandecja. W zespole „Górali” prowadzonym przez Tomasza Kafarskiego mamy za to byłych piłkarzy Bełchatowa. To 37-letni Grzegorz Baran, który w barwach GKS zaliczył 168 meczów w Ekstraklasie. Ponadto mamy Marcina Flisa (12 meczów w ekstraklasie w barwach GKS), Macieja Małkowskiego (53 mecze i sześć goli) oraz Macieja Korzyma (20 meczów i trzy bramki).

Mecz GKS Bełchatów - Sandecja Nowy Sącz TRANSMISJA TV

Mecz GKS Bełchatów - Sandecja Nowy Sącz na żywo będzie transmitowany przez telewizję Polsat Sport. Początek transmisji od godz. 18. Mecz rozpocznie się o godz. 18:10.

18:10 mecz GKS Bełchatów - Sandecja Nowy Sącz live
Polsat Sport

Tekstowa relacja na żywo z meczu GKS Bełchatów - Sandecja Nowy Sącz live w GOL24.pl!