• Koniec spotkania. Pewne zwycięstwo GKS Bełchatów na inaugurację ligi!

• Jeszcze dobra interwencja Skiby po strzale Marca. Mogło być i 4:0.

• Główka Tarasenki - nad bramką. Sędzia doliczył tylko trzy minuty.

• To już końcówka meczu. GKS wygra zasłużenie to spotkanie.

• Boisko opuścił też Siemaszko. Za niego Landowski.

• No i mamy Flaszkę na boisku. Wszedł za Putina.

• Stomil szuka choćby honorowej bramki. Na posterunku znowu Lenarcik. Dobry mecz tego bramkarza.

• Biel wszedł za Bartosiaka. Czyli w zmianach mamy remis - 2 do 2.

• Jest roszada u gospodarzy. Za Zdybowicza wszedł Kocyła.

• Głową próbował Niedziela. Bez powodzenia. Lenarcik znalazł się tam, gdzie miał.

• Szansę dostaje Sobczak. Zmienił Niedzielę.

• Lech oddaje strzał "do koszyczka".

• CZERWONA KARTKA! Kubań wylatuje z boiska!

• Tecław uderzył niecelnie. Od bramki rozpocznie więc Skiba. Stomil ma pół godziny na zrobienie czegokolwiek.

• Waldemar Gancarczyk opuścił boisko. Za niego wszedł debiutujący Cetnarski.

• GOOOOOOOOOOL! Jest już 3:0! Świetny strzał i mamy chyba po meczu.

• Za chwilę pierwsze zmiany? Stomil na pewno musi wprowadzić jakiegoś dodatkowego ofensywnego gracza. Potrzebuje świeżości z tyłu.

• Lech! Najlepszy pomocnik Stomilu nie zwleka z decyzją i oddaje strzał. Trafił w zewnętrzną część bocznej siatki.

• Seria rzutów rożnych dla gości. Bez rezultatu. GKS dobrze się broni - często uciekając się do prostych środków jak dalekie wybicie.

• Stomil od początku odważnie, ofensywnie. Przed momentem uderzał Sobczak, którego zablokowano.

• Gramy dalej. Druga część właśnie się rozpoczęła.

• Koniec pierwszej odsłony. Beniaminek wykorzystał błędy i prowadzi 2:0.

• GOOOOOOOOOOOL! 2:0 dla GKS-u! Zdybowicz nie marnuje prezentu od Tecława.

• Nie będzie gola dla Stomilu. Siemaszko pędził z piłką, ale sędzia przerwał akcję gwizdkiem. Dopatrzył się wcześniej faulu.

• Lenarcik poradził sobie z groźnym strzałem Waldemara Gancarczyka.

• Wynik po stronie beniaminka, ale to Stomil oddał już więcej strzałów.

• Putin uderzył z dalszej odległości. Skiba tym razem nie dał się zaskoczyć.

• Stomil szuka wyrównania. W ostatnich minutach posiada piłkę i oddaje strzały. Przed chwilą zablokowany został Lech. Jest rożny.

• Blisko wyrównania! Mateusz Gancarczyk nie wykorzystał jednak okazji po błędzie Lenarcika. Strzał niecelny.

• Słaby strzał Siemaszki. Od bramki wznawia Lenarcik.

• Ależ rozpoczęcie gospodarzy. Stomil takiego uderzenia nie spodziewał się. Kto ewentualnie może pomóc z ławki? Choćby Cetnarski, Hajda, Niedziela czy Mosakowski.

• GOOOOOOOOOL! Golański na 1:0! Świetny strzał z dystansu. Skiba bez szans?

• Mecz właśnie się rozpoczął. Gramy!

• Zawody poprowadzi sędzia Tomasz Wajda z Żywca.

• Ławka GKS: Niżnik, Kołodziejski, Małachowski, Szymorek, Lisowski, Biel, Flaszka, Kocyła, Mas.

• Ławka Stomilu: Leszczyński, Mosakowski, Paweł Głowacki, Niedziela, Kowalski, Dziemidowicz, Landowski, Hajda, Cetnarski.

• Jeszcze w maju Bełchatów miał tylko 2 ligę. Teraz ma i 1 ligę (GKS), i Ekstraklasę (Raków Częstochowa). Dzisiaj miejscowy zespół powalczy o pierwsze punkty. Rywalem nieprzewidywalny Stomil Olsztyn.

Dariusz Piekarczyk

GKS Bełchatów - Stomil Olsztyn

GKS Bełchatów - Stomil Olsztyn ONLINE. Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Polska Press

GKS Bełchatów - Stomil Olsztyn ONLINE. GKS Bełchatów zmierzy się na swoim boisku ze Stomilem Olsztyn. Będzie to mecz pierwszej kolejki I ligi sezonu 2019/2020. Bełchatowianie wracają do 1 Ligi po roku nieobecności, natomiast Stomil rozpoczyna nowy rozdział po finansowej katastrofie sprzed sezonu.

GKS Bełchatów - Stomil Olsztyn ONLINE

Po raz ostatni bełchatowianie zmierzyli się ze Stomilem Olsztyn w I lidze 20 listopada 2015 roku roku. Wygrali wówczas na wyjeździe 2:0 (2:0) po golach Lukasa Klemenza oraz Seweryna Michalskiego.Za to pierwszy mecz tych drużyn w sezonie 2015/2016 rozegrany na stadionie przy Sportowej zakończył się przegraną bełchatowian 0:1 (0:1). To był zresztą fatalny sezon dla GKS, bo zajął w I lidze 16 miejsce i wraz z Dolcanem Ząbki oraz Rozwojem Katowice spadł do II ligi.

Za to na mecz o pierwszoligowe punkty kibice w Bełchatowie czekają od 5 czerwca 2016 roku. Tego bowiem dnia drużyna prowadzona wówczas przez trenera Krystiana Kieracha rozbiła Bytovię Bytów 5:1 (2:0). Dwa gole dla gospodarzy strzelił wówczas Dawid Flaszka, który jest w obecnej kadrze drużyny po powrocie z wypożyczenia do Sandecji Nowy Sącz. Dwa Alen Ploj, który miniony sezon spędził w NK Nafta Lendava (Słowenia), a jednego Albin Maciejewski. To z kolei piłkarz grający ostatnio w czwartoligowym Włókniarzu Zelów.

W Bełchatowie pełną parą idą tymczasem przygotowania do nowego sezonu. Drużyna trenuje na własnych obiektach. W zajęciach ciągle nie bierze udziału Senegalczyk Emile Thiakane. Piłkarz ciągle leczy uraz. We wtorek miał badania usg, lecz sztab szkoleniowy czeka na ich wyniki. Nawet gdyby Seneglaczyk zaczął trenować, to nie będzie gotów na mecz ze Stomilem.

Nie zaplanowano transmisji telewizyjnej ze spotkania GKS Bełchatów - Stomil Olsztyn. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Początek meczu o godz. 19:00, nasza relacja startuje 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.