Karol Kurzępa
W zaległym spotkaniu 10. kolejki Ekstraligi kobiet, piłkarki GKS Górnika Łęczna pokonały na własnym stadionie Olimpię Szczecin. Zielono-czarne pokazały w tym meczu niesamowity charakter, ponieważ jeszcze w 90. minucie przegrywały 2:3, ale w doliczonym czasie gry odwróciły losy wyniku.

Rywalizacja, która odbyła się na stadionie w Łęcznej 22 listopada, pierwotnie miała zostać rozegrana 31 października. Wówczas starcie jednak przełożono ze względu na udział "Górniczek" w kwalifikacjach do Ligi Mistrzyń.

Wynik niedzielnego meczu otworzyły przyjezdne. Po stałym fragmencie gry i błędach gospodyń w obronie, w 18. minucie gry na listę strzelczyń wpisała się Weronika Szymaszek. Pierwsza połowa zakończyła się jednak remisem 1:1, a do wyrównania doprowadziła na sześć minut przed przerwą Ewelina Kamczyk. Zawodniczka Górnika popisała się fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego.

Po zmianie stron padło aż pięć goli. Najpierw niefortunnie do własnej bramki piłkę skierowała Małgorzata Grec. Na 2:2 trafiła Nikola Karczewska, która pokonała stojącą między słupkami Natalię Piątek w sytuacji sam na sam.

W 76. minucie szczecinianki znów objęły prowadzeni, tym razem za sprawą Malwiny Szczęśniak. Gospodynie nie załamały się jednak stratą kolejnego gola, tylko do końca walczyły o zmianę rezultatu. Dzięki ambitnej postawie w doliczonym czasie gry łęcznianki zdołały strzelić jeszcze dwie bramki, dzięki czemu sięgnęły po upragnione trzy punkty.

Podopieczne trenera Piotra Mazurkiewicza zakończyły już w tym roku zmagania ligowe, ale przed nimi jeszcze występy w elitarnej UEFA Women’s Champions League. Na 9/10 i 15/16 grudnia wyznaczono bowiem terminy 1/16 finału tych rozgrywek. W najbliższy wtorek o godzinie 12:00 dojdzie do losowania par i łęcznianki dowiedzą się, z jakim rywalem przyjdzie im się mierzyć w europejskich pucharach.

Aktualnie wiadomo jedynie, że wśród potencjalnych przeciwników jest 16 klubów rozstawionych w pierwszym koszyku. Górniczki mogą więc trafić na: Olympique Lyon i Paris Saint-Germain (Francja), Bayern Monachium i VFL Wolfsburg (Niemcy), FC Barcelona i Atlético Madryt (Hiszpania), Manchester City lub Chelsea Londyn (Anglia), Fortunę Hjørring i Brøndby z Danii, Slavię Praga (Czechy), Rosengård (Szwecja), LSK Kvinner (Norwegia), BIIK-Kazygurt (Kazachstan), Glasgow City (Szkocja) oraz Zürich (Szwajcaria).

GKS Górnik Łęczna - MKS Olimpia Szczecin 4:3 (1:1)
Bramki: Kamczyk 39, Karczewska 64, Guściora 90+3, Zając 90+8 – Szymaszek 18, Grec 49 (gol samobójczy), Szczęśniak 76

GKS: Palińska - Dyguś, Górnicka, Guściora, Zając, Siwińska, Grec, Rapacka (86 Niedbała), Zdunek (64 Głąb), Kamczyk, Karczewska. Trener: Piotr Mazurkiewicz

Olimpia: Piątek – Brodzik, Witczak, Grosicka, Szymaszek, Bińkowska, Bohm, Michalczyk, Brzozowska, Radochońska, Kędzierska. Trener: Adam Gołubowski

Sędziowała: Anna Adamska

Piłkarki Górnika Łęczna wyeliminowały cypryjski Apollon i aw...