GKS Górnik Łęczna przerwał złą passę. Zielono-czarne wreszcie zwycięskie

Karol Kurzępa
Na zdjęciu Ewelina Kamczyk
Na zdjęciu Ewelina Kamczyk fot. Wojciech Szubartowski
Po trzech meczach z rzędu bez wygranej, piłkarki łęczyńskiego Górnika znów sięgnęły po komplet punktów. W 5. kolejce Ekstraligi mistrzynie Polski pewnie pokonały Akademię Piłkarską Lotos Gdańsk 4:0.

Hat-trickiem w tym spotkaniu popisała się królowa strzelczyń poprzedniego sezonu, Ewelina Kamczyk. 24-letnia piłkarka zdobyła jedną bramkę przed przerwą, a po zmianie stron strzeliła dwie kolejne. Jedno trafienie dołożyła ponadto Patricia Hmirova.

Zielono-czarne zanotowały w Trójmieście drugie zwycięstwo w sezonie 2020/21. Po pięciu rozegranych kolejkach podopieczne trenera Piotra Mazurkiewicza mają na swoim koncie siedem punktów. Prowadząca w tabeli drużyna Czarnych Sosnowiec zgromadziła jak dotąd o osiem oczek więcej. W następnej serii spotkań łęcznianki zmierzą się u siebie z GKS Katowice. Do tej rywalizacji dojdzie w sobotę, 12 września o godzinie 11:15.

AP Lotos Gdańsk – GKS Górnik Łęczna 0:4 (0:1)
Bramki: Kamczyk 36, 59, 71, Hmirova 56.

AP Lotos: Kołacz – Lukach (66 Zimecka), Salwa, Bużan, Wierzbicka (72 Polańska), Szewczuk, Kołodziejek (80 Zubrzycka), Słowińska (78 Plotzka), Włodarczyk (64 Okoniewska), Kowalczyk, Tarakanova. Trener: Tomasz Borkowski

GKS: Palińska, Dyguś, Górnicka, Siwińska, Zając (74 Niedbała), Grec, Lefeld (68 Ratajczyk), Zdunek (75 Rapacka), Kamczyk, Hmirova, Karczewska (82 Kaczor). Trener: Piotr Mazurkiewicz

Żółte Kartki: Bużan 79

Górnik Łeczna lepszy w pojedynku beniaminków. Zielono-czarni...

MKS Perła Lublin. Nowe zagraniczne piłkarki klubu prywatnie....