GKS Górnik Łęczna wygrał bój o miejsce na ligowym podium. Zobacz zdjęcia

Karol Kurzępa
Sześć goli, mnóstwo boiskowej walki oraz emocjonująca końcówka meczu - tak można w skrócie scharakteryzować starcie GKS Górnika Łęczna z KKPK Medykiem POLOMarket Konin w 18. kolejce sezonu 2020/21. Zielono-czarne wygrały to spotkanie 4:2, dzięki czemu przeskoczyły sobotnie rywalki w tabeli.

Do przerwy na stadionie w Łęcznej padł remis 1:1. Wynik otworzyła już w 7. minucie Ewelina Kamczyk, a wyrównała Alexis Castellano-Mugica. Pomimo szans bramkowych z obu stron, rezultat z pierwszej połowy utrzymywał się aż do ostatniego kwadransa rywalizacji. Wówczas "Górniczki" przesądziły o zwycięstwie, strzelając trzy gole w 300 sekund. Niezwykle ważną bramkę na 2:1 zdobyła Nikola Karczewska, a kolejne trafienia były autorstwa Patrícii Hmírovej oraz Emilii Zdunek. Przyjezdne nie były już w stanie podnieść się po tych ciosach, choć rozmiary porażki Medyka zmniejszyła wprowadzona z ławki rezerwowych Daria Nowak.

Zwycięstwo nad zespołem z Konina sprawiło, że zielono-czarne wskoczyły na ligowe podium. Podopieczne trenera Roberta Makarewicza mają obecnie punkt przewagi nad czwartą lokatą, na którą spadły biało-czarne. Do końca sezonu pozostało pięć kolejek. W następnej serii gier łęcznianki zmierzą się na wyjeździe z drużyną Sportis KKP Bydgoszcz. Mecz odbędzie się 8 maja, a pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 11:00. Transmisję z zawodów przeprowadzi TVP Sport.

GKS Górnik Łęczna – KKPK Medyk POLOMarket Konin 4:2 (1:1)
Bramki: Kamczyk 7, Karczewska 76, Hmirova 78, Zdunek 81 - Castellano 25, Nowak 83

Górnik: Palińska – Dyguś, Górnicka, Siwińska, Zając, Ratajczyk (60 Lefeld), Zawadzka (72 Kaczor), Zdunek (82 Kazanowska), Kamczyk (88 Osińska), Hmirova (87 Głąb), Karczewska. Trener: Robert Makarewicz

Medyk: Szymczak – Maskiewicz (90 Szydełko), Sałata, Castellano-Mugica, Abambila, Dymińska, Seybert, Michalopoulou (79 Nowak), Tamburro, Chudzik, Gawrońska (72 Kopińska). Trener: Roman Jaszczak

Żółte kartki: Ratajczyk, Górnicka - Maskiewicz

Sędziowała: Monika Mularczyk

Marlena. Poznaj czarującą podprowadzającą Motoru Lublin. Zob...