GKS Jastrzębie - Chrobry Głogów ZDJĘCIA KIBICÓW Fani wrócili i ucieszyli się z wygranej

Piotr Chrobok
Fani jastrzębian doczekali się wreszcie wygranej u siebie.
Fani jastrzębian doczekali się wreszcie wygranej u siebie. Piotr Chrobok
W niedzielę 10.04.2022 r. niemałą niespodziankę sprawili kibicom piłkarze GKS-u Jastrzębie, nieoczekiwanie odnosząc zwycięstwo z wyżej notowanym Chrobrym Głogów (4:2). Fani jastrzębian mogli oklaskiwać wygraną ekipy GKS-u u siebie po raz pierwszy od połowy października. Zobaczcie ZDJĘCIA KIBICÓW z meczu GKS Jastrzębie - Chrobry Głogów!

GKS Jastrzębie - Chrobry Głogów 4:2. Fani wrócili i ucieszyli się z wygranej

Blisko miesiąc musieli czekać kibice GKS-u Jastrzębie na to, by ponownie wspierać piłkarzy trenera Grzegorza Kurdziela na własnym obiekcie. Osiągane w tym czasie wyniki przez jastrzębian szczególnie nie umilały kibicom okresu oczekiwania powrotu piłkarzy na Harcerską, zwłaszcza w ostatnim czasie, gdy piłkarze z Jastrzębia przegrali dwa ważne spotkania i na dobre osunęli się na dno ligowej tabeli.

Mimo kiepskich wyników, a także prognozowanej nie najlepszej pogody na Stadionie Miejskim w Jastrzębiu pojawiło się sporo fanów. Wszyscy obecni mieli nadzieję, że ekipa trenera Kurdziela w końcu zgarnie w domowym starciu trzy punkty, a jednocześnie doskonale zdawali sobie sprawę, że czeka ich skomplikowane zadanie.

Błyskawiczne - GKS objął je już w 4. minucie gry - prowadzenie przyjęli wobec tego z nieskrywaną radością. Później czekała ich wprawdzie chwila rozczarowania, gdy Chrobry szybko wyrównał, ale ostatecznie kibice gospodarzy znów mogli się radować za sprawą goli Marka Fabrego i Farida Alego.

W drugiej połowie fani ponownie musieli drżeć o wynik. W 80. minucie po bramce z rzutu karnego Chrobry złapał kontakt, ale głogowian w doliczonym czasie gry ze złudzeń obdarł Konrad Handzlik i fani mogli świętować domowe zwycięstwo jastrzębian po półrocznej przerwie.

GKS Jastrzębie - Chrobry Głogów 4:2 (3:1)

Bramki: 1:0 Marek Fabry (4), 1:1 Dominik Dziąbek (11), 2:1 Marek Fabry (20), 3:1 Farid Ali (28), 3:2 Oliver Praznovsky (80-karny), 4:2 Konrad Handzlik (90+4)

GKS: Neugebauer - Kamiński, Podhorin, Słodowy, Bondarenko, Szkudlarek (78. Borkała) - Ali (71. Stanclik), Ochronczuk, Wybraniec (71. Kuczałek), Łaski (89. Handzlik)

Chrobry: Leszczyński - Tupaj, Praznovsky, Michalec, Ziemann (90. Iwanowicz) - Dziąbek, Cywka (46. Mandrysz), Rzuchowski, Lebedyński, Piła (58. Bochnak) - Van der Heijden (78. Pieczarka).

Żółte kartki: Szkudlarek, Neugebauer - Cywka, Ziemann, Tupaj

Sędziował: Tomasz Marciniak (Płock)