GKS Jastrzębie

3

Radomiak Radom

2

• Cóż za emocje mieliśmy w drugiej połowie w Jastrzębiu! Padło aż pięć bramek, a przez długi czas to Radomiak był zdecydowanie bliższy zwycięstwa po dwóch trafieniach Patryka Mikity. W końcówce GKS zdobył jednak trzy gole w siedem minut - najpierw z dystansu świetnie uderzył Marek Mróz, a później dwa dośrodkowania świetnie wykończyli Kamil Jadach i Farid Ali. Dzięki temu gospodarze wygrali 3:2 i są na piątym miejscu w ligowej tabeli. Do Radomiaka zbliżyli się na zaledwie dwa punkty. To już wszystko, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje LIVE z Fortuna 1 Ligi.

• Koniec meczu! GKS Jastrzębie po szalonej drugiej połowie pokonał Radomiaka Radom 3:2!

• W polu karnym GKS-u przy stałym fragmencie znalazł się nawet Miszta! To właśnie on strzelał, lecz broni to uderzenie Pawełek.

• Cztery minuty potrwa jeszcze to spotkanie.

• Ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy. Daniel Szczepan poza boiskiem, na murawie Kamil Adamek.

• Szczepan złapany na spalonym.

• Ostatnia zmiana w Radomiaku. Schodzi Meik Karwot, pojawia się Maciej Górski.

• Mateusz Cichocki z żółtą kartką.

• Szaleją kibice gospodarzy, trzy gole w siedem minut! Tym razem po dośrodkowaniu z lewej strony zupełnie niepilnowany był Farid Ali i dał GKS-owi prowadzenie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA GKS-U! FARID ALI!

• Farid Ali dośrodkował z rzutu rożnego prosto na głowę Kamila Jadacha, a rezerwowy gracz GKS-u błyskawicznie doprowadził do wyrównania. Zwrot akcji w Jastrzębiu!

• GOOOOOOOOOOOOOL DLA GKS-U! KAMIL JADACH!

• Gospodarze łapią kontakt! Marek Mróz znakomicie uderzył zza pola karnego na bramkę Radomiaka. Cezary Miszta nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA GKS-U! MAREK MRÓZ!

• Protestują gospodarze, domagając się rzutu karnego po rzekomym zagraniu ręką Kacpra Pietrzyka. Gwizdek arbitra milczy, nie ma "jedenastki"!

• Druga zmiana w Radomiaku. Schodzi Mateusz Michalski, w jego miejsce Marcin Budziński.

• Patryk Mikita pewnie z jedenastu metrów! Dublet napastnika gości, Radomiak coraz bliżej zgarnięcia kompletu punktów!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA RADOMIAKA! PATRYK MIKITA!

• RZUT KARNY DLA RADOMIAKA! FAULOWANY BYŁ MAKOWSKI!

• Michał Kaput upomniany żółtą kartką.

• Naciskają gospodarze. Zablokowany strzał Tronta.

• Tym razem Mróz uderzył z dystansu. Niewiele brakowało, lecz piłka przeleciała tuż obok słupka!

• Marek Mróz miał piłkę w polu karnym, lecz obrońcy gości wybili piłkę na rzut rożny.

• Patryk Mikita był niepilnowany w polu karnym, piłka dość przypadkowo znalazła się pod jego nogami, ale zawodnik gości pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z Mariuszem Pawełkiem!

• GOOOOOOOOOOOOOOL DLA RADOMIAKA! PATRYK MIKITA!

• ... a Petr Galuska pojawia się w miejsce Łukasza Norkowskiego.

• Podwójna zmiana w GKS-ie. Kamil Jadach zastępuje Patryka Skóreckiego...

• Odpowiadają gospodarze. Szczepan wszedł z piłką w pole karne, lecz trafił tylko w boczną siatkę.

• Tym razem uderzał Damian Nowak, Pawełek znów był na posterunku.

• Ładnie przymierzył z dystansu Rafał Makowski. Piłkę lecącą pod poprzeczkę zbił jednak Pawełek.

• Ruszył z piłką Patryk Mikita, zatrzynali go jednak defensorzy GKS-u.

• Czas na drugą połowę!

• Na razie w Jastrzębiu nie oglądaliśmy bramek. Gospodarze częściej utrzymują się przy piłce, lecz nie przekłada się to na zagrożenie pod bramką Cezarego Miszty. Wręcz przeciwnie, to Radomiak miał dwie znakomite sytuacje, ale najpierw spudłował Dawid Abramowicz, a później uderzenie Meika Karwota znakomicie obronił Mariusz Pawełek. Czy w drugiej połowie doczekamy się goli? Wracamy za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• Meik Karwot był bliski gola w doliczonym czasie gry! Jego uderzenie znakomicie obronił jednak Pawełek!

• Dwie minuty doliczył do pierwszej połowy arbiter.

• Odpowiedź GKS-u bardzo podobna. Po wrzutce z kornera główkował Kamil Szymura, ale trafił w dobrze ustawionego bramkarza.

• Abramowicz uderzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Posłał piłkę obok bramki.

• Pierwsza żółta kartka po stronie Radomiaka. Upomniany Adam Banasiak.

• Damian Tront uderzał sprzed pola karnego. Także ten strzał był bardzo niecelny.

• Szczepan mógł znaleźć się sam na sam z bramkarzem Radomiaka, lecz był na wyraźnym spalonym.

• W pole karne dośrodkowywał Farid Ali. Bez problemu łapie piłkę Cezary Miszta.

• Dośrodkowanie na głowę Patryka Skóreckiego, akcja zakończona jednak kolejnym niecelnym uderzeniem.

• Tym razem szczęścia próbował Damian Nowak. Posłał piłkę obok bramki.

• To powinien być gol! Dawid Abramowicz miał piłkę na dziesiątym metrze, przed sobą tylko bramkę GKS-u oraz Mariusza Pawełka, lecz fatalnie przestrzelił!

• Składna akcja Radomiaka, Dominik Kulawiak wybił piłkę na rzut rożny.

• Za dyskusje żółtą kartkę od arbitra zarobił Dariusz Banasik.

• Brakuje na razie klarownych sytuacji podbramkowych. Dośrodkowanie Szczepana w pole karne Radomiaka bardzo nieudane.

• Sporo walki i fauli z obu stron. Rzut wolny dla GKS-u w środkowej strefie boiska.

• Cichocki zdecydował się na strzał z dystansu, lecz było to uderzenie bardzo niecelne.

• Z ostrego kąta uderzał Dawid Abramowicz. Trafił jedynie w boczną siatkę.

• Przewrócił się w polu karnym Szczepan, ale nie ma mowy o "jedenastce".

• Na razie jastrzębianie są stroną dominującą. Radomiak liczy na to, że uda mu się stworzyć zagrożenie po kontrataku. Na razie Mariusz Pawełek jest bezrobotny.

• Po raz pierwszy zrobiło się groźnie pod bramką Radomiaka. Farid Ali dośrodkował z rzutu wolnego do Bartosza Jaroszka, ale ten nie przyjął sobie dobrze piłki i nic z tego nie wyszło.

• Daniel Szczepan faulował jednego z rywali w środku boiska. Gracz GKS-u zarobił za to wejście żółtą kartkę.

• Konieczna jest zmiana. Michał Grudniewski nie jest w stanie kontynuować gry. W jego miejsce pojawia się Kacper Pietrzyk.

• Po starciu z rywalem we własnym polu karnym ucierpiał Michał Grudniewski. Mamy przerwę w grze.

• Mateusz Cichocki faulował jednego z gospodarzy w bocznym sektorze boiska. Będzie niezła okazja dla GKS-u na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

• Zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już na boisko. Za moment zaczynamy!

• Sobotnie spotkanie GKS-u Jastrzębia z Radomiakiem poprowadzi Piotr Urban z Warszawy.

• Rezerwowi Radomiak: Kryczka, Nowakowski, Górski, Budziński, Sokół, Świdzikowski, Pietrzyk, Fundambu, Leverock.

• Rezerwowi GKS Jastrzębie: Drazik, Słodowy, Bojdys, Jadach, Galuska, Szczęch, Gajda, Liszka, Adamek.

• Sobotni mecz będzie miał istotne znaczenie dla GKS-u. Ewentualna porażka i niekorzystne wyniki w spotkaniach drużyn bezpośrednio znajdujących się w tabeli poniżej jastrzębian może zepchnąć ich nawet na 10. lokatę w lidze.

• Radomiak Radom plasuje się obecnie o jedną pozycję wyżej w tabeli niż jastrzębianie. Drużyna prowadzona przez Dariusza Banasika jest 4. względem 5. miejsca GKS-u.

• W meczu 22. kolejki Fortuna 1 Ligi GKS Jastrzębie podejmie aspirującego do Ekstraklasy Radomiaka Radom. W rozegranym jesienią, a w latem (mecz odbył się w sierpniu) spotkaniu pomiędzy tymi drużynami padł remisowy rezultat 2:2. Witamy w relacji LIVE!