Tomasz Kuczyński
GKS Jastrzębie wygrał z Ruchem Zdzieszowice.
GKS Jastrzębie wygrał z Ruchem Zdzieszowice. Grzegorz Dembinski
W sparingu rozegranym w Kamieniu pierwszoligowy GKS 1962 Jastrzębie wygrał z trzecioligowym Ruchem Zdzieszowice 3:0 (1:0). Wygrana mogła być jeszcze okazalsza, ale w 44. minucie Kamil Szymura nie wykorzystał rzutu karnego, trafiając w słupek.

GKS Jastrzębie rozpoczął drugi obóz w Kamieniu, w czasie którego rozegra trzy mecze sparingowe. Pierwszy odbył się w niedzielę, z Ruchem Zdzieszowice.

Pierwszą bramkę zdobył Farid Ali, który dzień wcześniej przedłużył umowę z GKS-em. Nowa umowa obowiązuje do 20 czerwca 2023 roku. Jastrzębianie prowadzili do przerwy 1:0, bo tuż przed nią Kamil Szymura nie strzelił karego.

Podopieczni trenera Jarosława Skrobacza w drugiej połowie dorzucili jeszcze dwie bramki.

GKS Jastrzębie w Kamieniu przebywać będzie do 18 lutego. Jastrzębianie mają jeszcze sparingi z GKS-em Bełchatów (12.02), Górnikiem II Zabrze (15.02) oraz Puszczą Niepołomice (22.02).

GKS 1962 Jastrzębie - Ruch Zdzieszowice 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Farid Ali (12), Dominik Szczęch (51), Damian Tront (86-karny)

GKS Jastrzębie: (I połowa) Otczenaszenko - Słodowy, Jaroszek (30. Bojdys), Szymura, Liszka, Norkowski, Karmański, Mróz, Jadach, Ali, Szczepan.
(II połowa) Drazik - Liszka, Bojdys, Szymura (64. Jaroszek), Gojny, Norkowski, Tront, Gajda, Skórecki, Szczęch, Adamek.

Kadra GKS-u Jastrzębie na drugi obóz w Rybniku-Kamieniu

Bramkarze: Grzegorz Drazik, Leonid Otczenaszenko, Mariusz Pawełek
Obrońcy: Michał Bojdys, Bartosz Jaroszek, Dawid Gojny, Daniel Liszka, Dominik Kulawiak, Mateusz Słodowy, Kamil Szymura

Pomocnicy: Farid Ali, Łukasz Gajda, Kamil Jadach, Filip Karmański, Wojciech Łaski, Marek Mróz, Łukasz Norkowski, Patryk Skórecki, Dominik Szczęch, Damian Tront
Napastnicy: Kamil Adamek, Daniel Szczepan.

Sztab: Jarosław Skrobacz (trener), Jan Woś (II trener), Łukasz Włodarek (asystent trenera), Sławomir Królczyk (trener bramkarzy), Natalia Legierska (masażystka), Szymon Kaźmierczak (fizjoterapeuta), Kamil Błachut (kierownik drużyny).