Piotr Chrobok
Zwycięstwo 5:0 było najwyższą wygraną GKS-u w tym sezonie.
Zwycięstwo 5:0 było najwyższą wygraną GKS-u w tym sezonie. Piotr Chrobok
GKS Jastrzębie - Sandecja Nowy Sącz 5:0. Doskonały meczem zakończyli doskonały sezon piłkarze GKS-u Jastrzębie. Podopieczni Jarosława Skrobacza wygrali z Sandecją Nowy Sącz aż 5:0 i zanotowali najwyższe w tym sezonie zwycięstwo. Przełamali także serię dwóch porażek z rzędu, czym zdementowali plotki o rzekomym kryzysie.

O przełamanie i dobre zakończenie rewelacyjnego sezonu zagrali w starciu ostatniej kolejki sezonu piłkarze GKS-u Jastrzębie. W meczu wieńczącym ich znakomite występy na pierwszoligowych boiskach, podopieczni Jarosława Skrobacza mierzyli się z Sandecją Nowy Sącz.

Zobaczcie zdjęcia:

Mecz rozpoczął się od oberwania chmury. Padający deszcz dodał jednak animuszu zawodnikom GKS-u, którzy lepszego początku spotkania nie mogli sobie wyobrazić. Już po dziesięciu minutach i dwóch strzałach na bramkę Sandecji, na tablicy wyników widniał rezultat 2:0.

W 5. minucie piłkę do bramki skierował Jakub Wróbel, a zaraz później w jego ślady poszedł młodszy z braci Adamek - Rafał. Po objęciu dwubramkowego prowadzenia jastrzębianie cofnęli się nieco do obrony. Taki obrót spraw postanowili wykorzystać goście. Sandecja zyskiwała coraz większą przewagę, jednak nie przekładało się to nawet na podbramkowe sytuacje. Kolejny cios wyprowadził z kolei GKS. Na dziesięć minut przed końcem pierwszej części gry na listę strzelców wpisał się Patryk Skórecki.

Niemal dwa tysiące widzów przyciągnął na obiekt w Jastrzębiu ostatni mecz sezonu.

GKS Jastrzębie - Sandecja Nowy Sącz 5:0 ZDJĘCIA KIBICÓW Okaz...

Przebieg spotkania w drugiej części meczu kontrolowali gospodarze. Przyjezdnych zdecydowanie do gry zniechęcił bagaż trzech goli zaaplikowany już do przerwy. Po zmianie stron, Sandecja musiała przygotować się na kolejne bramki. O ile w pierwszej połowie goście potrafili zaatakować, o tyle w drugiej gra toczyła się niemal cały czas na ich połowie.

Kiedy „Sączersom” udało się już wyprowadzić groźny atak, w kontrze skarcił ich Rafał Adamek, dla którego było to drugie trafienie dzisiejszego dnia. W samej końcówce spotkania, wynik ustalił wprowadzony na boisko w drugiej połowie Dominik Szczęch. Ostatecznie GKS Jastrzębie pokonał Sandecję Nowy Sącz 5:0. Zwycięstwo wywindowało zespół GKS-u na 5. lokatę w tabeli.

Mecz z Sandecją Nowy Sącz, był ostatnim w tym sezonie spotkaniem GKS-u. Piłkarzy czeka teraz jeszcze tydzień pracy, a następnie przerwa w treningach, do których mają wrócić w połowie czerwca. Sztab szkoleniowy zaplanował również dla jastrzębian obóz sportowy, który odbędzie się w niedalekim Rybniku-Kamieniu.