GKS Jastrzębie - Zagłębie 1:1. Ponad miesiąc bez zwycięstwa. Skowronek przejął sosnowiczan

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Trener Artur Skowronek po meczu z Jastrzębiem przejął zespół Zagłębia
Trener Artur Skowronek po meczu z Jastrzębiem przejął zespół Zagłębia fot. zaglebie.eu
W meczu otwierającym 9. kolejkę Fortuna 1. Ligi GKS Jastrzębie zremisowało z Zagłębiem Sosnowiec 1:1. Obydwa broniące się przed spadkiem zespoły z naszego regionu już ponad miesiąc czekają na ligowe zwycięstwo. Po spotkaniu ogłoszono, że nowym trenerem sosnowiczan został Artur Skowronek.

GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 1:1. Ponad miesiąc bez zwycięstwa

Piłkarze z Jastrzębia i Sosnowca w tym sezonie nie zachwycają kibiców. Na drugą ligową wygraną obydwa zespoły czekają już ponad miesiąc. Zarówno jedni jak i drudzy liczyli na przełamanie w piątkowym meczu, ale po zaciętym pojedynku musieli podzielić się punktami. Remis nie zadowolił żadnej ze stron, bo obydwa kluby bronią się przed spadkiem do II ligi.

Pierwsi gola strzelili sosnowiczanie. Szymon Sobczak wcześniej nie wykorzystał kilku dobrych okazji, ale tuż przed przerwą po podaniu Nikolasa Korzenieckiego ładnym uderzeniem z linii pola karnego pokonał Mikołaja Reclafa. To jego piąty gol w tym sezonie. Goście I połowę mogli zakończyć wyższym prowadzeniem, lecz po uderzeniu Patryka Bryły piłka trafiła w poprzeczkę bramki GKS.

Jastrzębianie też mieli swoje okazje. Jeszcze przed przerwą pod bramką Marko Perdijicia znalazł się Konrad Handzlik, ale jego strzał został w ostatniej chwili zablokowany, a dobitka Jakuba Niewiadomskiego była niecelna. Zaraz po zmianie stron piłkarze Jacka Trzeciaka wyrównali. Błąd popełnił Perdijić, który wybił piłkę wprost pod nogi Niewiadomskiego, a ten uderzył od razu z 18 m i trafił do siatki.

Dla sosnowiczan był to ostatni mecz pod wodzą Lukasza Matusiaka i Grzegorza Bąka. Po jego zakończeniu klub ogłosił, że stery drużyny przejął Artur Skowronek, który podpisał dwuletni kontrakt.

GKS 1962 Jastrzębie – Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:1)
0:1 Szymon Sobczak (41), 1:1 Jakub Niewiadomski (48)