GKS Jastrzębie

2

Zagłębie Sosnowiec

1

• GKS Jastrzębie wygrywa trzeci mecz w sezonie i wyprzedza Zagłębie Sosnowiec w tabeli Fortuna 1 Ligi! Gospodarze mieli dwie dobre okazje na podwyższenie wyniku na początku drugiej połowy - do własnej bramki omal nie trafił Lukas Duriska, a Kacper Chorążka zbił na poprzeczkę strzał Farida Aliego. Później do wyrównania doprowadził Joao Oliveira, ale zaledwie dwie minuty później trafił Daniel Feruga. Prowadzenie GKS-u utrzymało się już do końca, choć rywale mieli jeszcze szansę, aby znów doprowadzić do remisu - w słupek trafił Olaf Nowak. To już wszystko, jeśli chodzi o ten mecz, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na nasze kolejne relacje!

• Koniec meczu! GKS Jastrzębie pokonało Zagłębie Sosnowiec 2:1!

• Dobra interwencja Witkowskiego w obronie. Od bramki zacznie Pawełek.

• Na spalonym znalazł się Patryk Skórecki.

• Cztery minuty doliczył do drugiej połowy arbiter.

• Duriska główkował po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Trafił jednak prosto w Pawełka.

• Mateusz Bondarenko z żółtą kartką po faulu na Gregorio.

• Nie ma też Daniela Rumina. Pojawia się za to Dominik Sokół.

• Podwójna zmiana w zespole GKS-u. Schodzi Daniel Feruga, zastępuje go Patryk Skórecki.

• Pawłowski dośrodkowywał z rzutu rożnego, ale piłka w rękach Pawełka.

• Przed szansą na drugiego gola stanął teraz Oliveira. Jego strzał przypadkowo zablokował jednak... jeden z kolegów z drużyny.

• Uderzenie Seedorfa sprzed pola karnego zostało zablokowane przez obrońcę gospodarzy.

• Nie ma też Dawida Gojnego. Za niego Patryk Mularczyk.

• Ostatnie zmiany w drużynie z Sosnowca. Schodzi Filip Karbowy, pojawia się Quentin Seedorf.

• Joao Oliveira faulował Marka Mroza. Gracz Zagłębia z żółtą kartką.

• Pawłowski sam zdecydował się na uderzenie z rzutu wolnego. Broni jego strzał Pawełek.

• Kryspin Szcześniak faulował Szymona Pawłowskiego. Arbiter upomniał go żółtą kartką.

• Zmiana numer dwa w drużynie Zagłębia. Opuszcza boisko Olaf Nowak, zastępuje go Goncalo Gregorio.

• Mogło być 2:2! O włos od gola był Nowak, lecz w dobrej sytuacji trafił tylko w słupek!

• Błyskawiczna odpowiedź gospodarzy! Daniel Feruga ładnie przymierzył z szesnastu metrów i GKS znów jest na prowadzeniu!

• GOOOOOOOOOOL DLA GKS-U! DANIEL FERUGA!

• Mamy remis! Piłka dotarła do będącego na ósmym metrze Joao Oliveiry, a ten nie miał problemów z pokonaniem bramkarza!

• GOOOOOOOOOOOL DLA ZAGŁĘBIA! JOAO OLIVEIRA!

• Kamila Jadacha nie ma już na boisku. W jego miejsce Jakub Apolinarski.

• Pomocy lekarskiej potrzebuje Kamil Jadach. Wydaje się, że nie będzie w stanie kontynuować gry.

• Feruga uderzał z rzutu wolnego. Trafił tylko w boczną siatkę.

• Uderzenie Filipa Karbowego z dystansu pozostawiało bardzo wiele do życzenia. Do celu brakło mu naprawdę sporo.

• Pierwsza próba uderzenie w wykonaniu Szweda. Najpierw został zablokowany, później piłkę złapał Pawełek.

• Pierwsza zmiana w zespole Zagłębia. Schodzi Patryk Małecki, na murawie melduje się Mateusz Szwed.

• Po uderzeniu Pawłowskiego i rykoszecie Zagłębie ma rzut rożny.

• Daniel Rumin ostro potraktował Duriskę. Arbiter upomniał go żółtą kartką.

• Dobra interwencja Mariusza Pawełka po dośrodkowaniu Pawłowskiego.

• Znów o włos od gola dla Jastrzębia! Farid Ali przymierzył sprzed pola karnego, a Chorążka zbił piłkę na poprzeczkę!

• Wymuszona zmiana w zespole GKS-u. Urazu doznał Łukasz Zejdler i musi opuścić boisko. W jego miejsce Lukas Bielak.

• Groźnie w szesnastce Zagłębia, Lukas Duriska omal nie trafił do własnej bramki! Ostatecznie skończyło się tylko na rzucie rożnym.

• Oba zespoły na drugą połowę wyszły w niezmienionych składach. Pierwsza akcja gospodarzy, Turzyniecki zatrzymał Ferugę.

• Czas na drugą połowę!

• Przez większość tej części spotkania konkretniejsi w ofensywie byli goście. Bliski szczęścia po strzale z dystansu był Filip Karbowy, w słupek trafił Szymon Pawłowski, a okazję na dobitkę zmarnował Olaf Nowak. Później do głosu doszedł jednak GKS. Kacper Chorążka dobrze bronił uderzenia Daniela Ferugi i Marka Mroza. W 41. minucie to właśnie ta dwójka przeprowadziła akcję, która dała gospodarzom prowadzenie. Czy w drugiej połowie Zagłębie zdoła odpowiedzieć? Wracamy za nieco ponad 10 minut.

• Koniec pierwszej połowy!

• Minutę doliczył do pierwszej połowy arbiter.

• Odpowiedź Zagłębia, uderzenie Joao Oliveiry było jednak niecelne.

• Jastrzębie próbuje iść za ciosem. Turzyniecki wybił piłkę na aut.

• Gospodarze wychodzą na prowadzenie! Dominik Kulawiak dośrodkował do Daniela Ferugi, ten odegrał piętą do Marka Mroza, który pewnym strzałem wykończył akcję GKS-u i trafił do siatki!

• GOOOOOOOOOOOL DLA GKS-U! MAREK MRÓZ!

• Dawid Gojny faulował Jadacha. Arbiter upomniał piłkarza Zagłębia żółtą kartką.

• Dośrodkowanie Kamila Jadacha z prawej strony boiska. Poradzili sobie z tym goście i wybili piłkę z pola karnego.

• Strata Gojnego sprawiła, że GKS ruszył z groźną kontrą. Wybiciem na aut przerwał ją Turzyniecki.

• Szcześniak dobrze zablokował Nowaka. Efektem rzut rożny dla gości.

• Nieudany strzał Pawłowskiego z prawej strony boiska. Trafił tylko w boczną siatkę.

• Indywidualna akcja Małeckiego lewą stroną boiska. Pomocnik Zagłębia zakończył ją strzałem, lecz czujny między słupkami był Pawełek.

• Daniel Rumin walczył o piłkę z Piotrem Polczakiem, ale faulował przy tym rywala.

• Karbowy uderzał z rzutu wolnego, posłał jednak piłkę bardzo wysoko nad poprzeczką.

• Farid Ali faulował Dawida Gojnego. Mamy pierwszą żółtą kartkę.

• Jeszcze jedna dobra interwencja bramkarza Zagłębia! Tym razem zaskoczyć strzałem z dystansu próbował go Marek Mróz.

• Wreszcie zrobiło się groźnie pod bramką gości. Strzał Daniela Ferugi z rzutu wolnego dobrze broni jednak Chorążka.

• Zagłębie wciąż w ofensywie. Nieudane zagranie Gojnego, jastrzębianie zaczną od atutu.

• Dobra interwencja Dawida Witkowskiego po dośrodkowaniu Pawłowskiego, ułatwił złapanie piłki bramkarzowi.

• Karbowy zagrał w pole karne do Nowaka, ten nie opanował jednak futbolówki.

• To powinien być gol dla Zagłębia! Pawłowski uderzył z linii pola karnego, lecz trafił tylko w słupek! Nowak miał jeszcze szansę na dobitkę i fatalnie przestrzelił z kilku metrów!

• Wrzutka Witkowskiego prosto do dobrze ustawionego Kacpra Chorążki.

• Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego Duriska walczył o piłkę z Kulawiakiem. Gracz Zagłębia przekroczył przy tym przepisy.

• Po dośrodkowaniu Joao Oliveiry piłka ląduje w rękach Pawełka.

• Odpowiedź jastrzębian, dośrodkowanie Farida Aliego było jednak niecelne.

• Kolejne groźne uderzenie Karbowego! Tym razem minimalnie się pomylił.

• Filip Karbowy uderzył sprzed pola karnego, doskakując do wybitej przez rywali piłki. Jego uderzenie dobrze obronił jednak Mariusz Pawełek.

• Dośrodkowanie Łukasza Turzyckiego z prawej strony boiska, wyjaśniają sytuację obrońcy gospodarzy.

• Od środka zaczęło mecz Zagłębie. Goście na czerwono, GKS na zielono-czarno.

• Gramy!

• Tak prezentują się statystyki obu drużyn:

• W meczach obu drużyn w poprzednich rozgrywkach padało sporo goli, a komplet punktów zgarniał zespół, który grał akurat na wyjeździe. W Sosnowcu GKS zwyciężył 4:2, w czerwcu w Jastrzębiu rewanż wzięło Zagłębie, które wygrało 3:1.

• Także w Sosnowcu ten sezon jest dużym rozczarowaniem, przez co niedawno zmieniono trenera. Odkąd zespół objął Kazimierz Moskal, wcale nie jest jednak lepiej. W trzech meczach pod jego wodzą Zagłębie zdobyło zaledwie jeden punkt, remisując z Radomiakiem Radom i przegrywając z Arką Gdynia oraz Chrobrym Głogów. Na ligowe zwycięstwo zespół ze Śląska czeka od 3 października.

• Początek sezonu w wykonaniu GKS-u Jastrzębie był wręcz koszmarny. W pierwszych dziewięciu kolejkach zespół ten zdobył zaledwie jeden punkt. Później przyszło przełamanie z Odrą Opole, a po dwóch kolejnych porażkach w minioną sobotę jastrzębianie pokonali Stomil Olsztyn i oddalili się od strefy spadkowej.

• Tak wygląda podstawowa jedenastka oraz ławka rezerwowych Zagłębia Sosnowiec:

• Oto wyjściowy skład i ławka rezerwowych GKS-u Jastrzębie:

• Zaczynamy sobotę z Fortuna 1 Ligą! W Jastrzębiu odbędzie się bardzo ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie - zajmujący przedostatnie miejsce GKS Jastrzębie zmierzy się z trzecią drużyną od końca tabeli, czyli Zagłębiem Sosnowiec. Pierwszy gwizdek arbitra już o 12:30 - zapraszamy na relację na żywo!

DW

GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec ONLINE. Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA I STREAM ©Lucyna Nenow / Polska Press

GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec ONLINE. Sobotnie spotkanie 14. kolejki między GKS-em Jastrzębie a Zagłębiem zapowiada się bardzo ciekawie. Oba zespoły zajmują przedostatnie i trzecie od końca miejsca w tabeli. Choć nad ostatnią Sandecją mają sporą przewagę, w meczach z bezpośrednimi rywalami muszą wygrywać. Rywalizacja będzie zacięta.

GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec ONLINE

Zagłębie Sosnowiec ma problem z wygrywaniem swoich spotkań. Podopieczni trenera Kazimierza Moskala nie wygrali od sześciu spotkań. Nowy szkoleniowiec klubu z Sosnowca prowadzi ich zaledwie od dwóch starć, dlatego też cały bilans Zagłębia nie jest do końca jego winą. Sosnowiczanie muszą jednak zacząć punktować, by udowodnić, że efekt nowej miotły może działać na pierwszoligowych boiskach i uciec znad strefy spadkowej.

Jastrzębianie grają z Zagłębiem u siebie, ale to na pewno za nimi nie przemawia. Do tej pory nie strzelili żadnej bramki na własnym boisku. Większość spotkań grali w Wodzisławiu Śląskim, a jeden w Łodzi. Dopiero od niedawna wrocili "do siebie", ale nawet obecność dobrze znanych im trybun nie pomogła. W dodatku w każdym „domowym” starciu GKS schodził na przerwę już przegrywając.

W poprzednim sezonie, w obu spotkaniach między tymi drużynami, wygrywali goście. Najpierw GKS Jastrzębie pokonał Zagłębie 4:2, a następnie to sosnowiczanie byli lepsi - w wymiarze 3:1. Zagłębie Sosnowiec na wygraną czeka od 3 października. Jastrzębianie w listopadzie wygrali już dwa razy, co pomogło im wydostać się ze strefy spadkowej.

GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec TRANSMISJA I STREAM

Mecz GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec odbędzie się w sobotę 28 listopada o godz. 12:30. Nie zaplanowano transmisji telewizyjnej z tego spotkania. Internetowy stream online dostępny jest na Ipla.tv (transmisja bezpłatna, bez komentarza).

Tekstowa relacja LIVE z meczu GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.