GKS Katowice

2

Arka Gdynia

0

• Koniec meczu! GKS Katowice-Arka Gdynia 2:0. Mogła się podobać gra GKS-u, który wygrywa zasłużenie i awansuje na szóste miejsce w tabeli, przeskakując między innymi dzisiejszego rywala. Gdynianie wyjeżdżają z Katowic bez punktów, a magia Twierdzy Bukowa nadal trwa. Kolejnym przeciwnikiem, który będzie miał szansę na jej zdobycie będzie w niedzielę lider tabeli, Dolcan Ząbki. Za uwagę dziękuje Michał Kopciński.

• Katowiczanie próbują strzelić trzeciego gola- tym razem na przeszkodzie stanęło niezbyt dobre zagranie Chwalibogowskiego.

• 2 minuty zostają doliczone do czasu podstawowego drugiej połowy.

• Żółta kartka dla Rzuchowskiego.

• W końcu katowiczanie wykorzystują kontrę. Fonfara podał do wbiegającego Chwalibogowskiego, a ten nieczystym uderzeniem lewą nogą z 20 metrów strzela drugą bramkę i prawdopodobnie pieczętuje zwycięstwo!

• Goooooooooooooooooool! 2-0 Chwalibogowski!

• Szybka kontra Arki przerwana przez Jurkowskiego. Arka ma już tylko kilka minut na doprowadzenie do wyrównania.

• Raz za razem strzelają gospodarze. Ponownie niecelne uderzenie, tym razem próbował swoich sił Duda.

• Ostatnia zmiana w dzisiejszym spotkaniu. Za Pruchnika wchodzi Marco Aurelio.

• Blisko było wyrównania! Uderzenie Radzewicza przechodzi centymetry obok słupka.

• Kolejne uderzenie gospodarzy. Próbował Fonfara, piłka przechodzi wysoko ponad poprzeczką.

• Statystyka strzałów: 9-4 Strzały celne: 4-3

• Nieudana próba uderzenia głową Pitrego. Piłka wychodzi poza boisko.

• Żółta kartka dla Chwalibogowskiego za przewinienie w środkowej strefie boiska.

• Ostatnia zmiana w szeregach gospodarzy. Cholerzyński za Wróbla.

• Znów okazja dla GieKSy! Pietrzak wrzucił piłkę w pole karne, gdzie niepilnowany stał Fonfara. Pomocnik GieKSy uderzył bardzo nieudanie. Szromnik rozpocznie od bramki.

• Mocne uderzenie z 30 metrów Dudy. Pewnie łapie piłkę Szromnik.

• Radzewicz pogubił się w polu karnym, w końcu obrońcy GieKSy wybijają mu piłkę spod nóg.

• a

• Było blisko wyrównania. Po dośrodkowaniu z prawej strony niedobrze z bramki wyszedł Budziłek. Wypiąstkował piłkę do góry, do niej dopadł Radzewicz, który nie trafił z pierwszej piłki do pustej bramki.

• Kolejna zmiana. Rzuchowski zastępuje Szwocha.

• Pietrzak fauluje Da Silvę. Będzie stały fragment gry.

• Zmiana w szeregach Arki. Kubowicz opuszcza boisko, w jego miejsce zobaczymy Szuberta.

• Wiatru w żagle po zdobyciu bramki dostali katowiczanie. Raz po raz goszczą pod polem karnym gości.

• Szybki kontratak GieKsy przyniósł w końcu skutek! Wróbel idealnie podał w tempo do ścinającego do środka Pitrego, a ten pewnym uderzeniem lewą nogą umieścił piłkę w siatce.

• Gooooooooooooool! Pitry!

• W odpowiedzi wyborną interwencją po strzale głową Jarzębowskiego popisuje się Budziłek!

• aa

• Ależ interwencja Szromnika! Po dośrodkowaniu Wróbla z 5 metrówgłową uderzał Kamiński. Tylko fantastyczna obrona nogami bramkarza Arki ratuje gdynian przed utratą bramki.

• Arka teraz tylko się broni- GKS wyraźnie przyspieszył i stara się udokumewntować przewagę zdobyciem bramki.

• Kombinacyjnie gra dziś GieKSa- ponownie dobre ustawienie gdynian w obronie powoduje, że katowiczanie nie oddają strzału. Tym razem powstrzymany Fonfara.

• Bardzo dobre Próchnika do Budki- uderzenie zawodnika Arki w ostatniej chwili zostało zablokowane przez Pietrzaka.

• W odpowiedzi dynamiczna akcja GieKSy. Po dośrodkowaniu Chwalibogowskiego zgrywać głową chciał Pitry, jednak zrobił to zbyt lekko.

• Pierwsza szybka akcja Arki zakończona wybiciem Pietrzaka na rzut rożny.

• ... a Chwalibogowski Zielińskiego.

• Mamy dwie zmiany w szeregach GieKSY. Wołkowicz zastępuje Gancarczyka...

• Zaczynamy II połowę!

• Do przerwy w starciu drużyn, które potrzebują 3 punktów bezbramkowy remis. Oba zespoły mały po dwie dobre sytuacje do strzelenia bramki, jednak albo brakowało precyzji (w przypadku gospodarzy), albo dobrymi interwencjami wykazywał się bramkarz GieKSy. Wracamy za 15 minut.

• Koniec I połowy. GKS Katowice-Arka Gdynia 0:0.

• Dobre dośrodkowanie Pietrzaka. Wróbel z Zielińskim przeszkodzili sobie w dojściu do piłki, a ta wychodzi poza boisko.

• Ostrzeżenie dla Kubowicza za ostre wejście w Jurkowskiego. To powinien być kartonik.

• GieKSa atakuje! Gancarczyk umiejętnie wbiegł w pole karne, rywale wybili piłkę przed "szesnastkę", gdzie stał Fonfara. Jego strzał z wielkim trudem broni Szromnik. Dobitka Gancarczyka już z pozycji spalonej.

• Było blisko! Szybkie wznowienie gry przez Budziłka, Pitry zobaczył biegnącego skrzydłem Wróbla, a ten wycofał piłkę do Zielińskiego. Piłka po jego strzale ociera się o jednego z rywali i wychodzi na rzut rożny.

• Gancarczyk chciał rozpocząć szybką akcję, jednak piłka po jego podaniu trafia w piętę Zielińskiego. Pierwsze gwizdy przy Bukowej.

• Żółta kartka dla Budki za faul na Fonfarze.

• aa

• Chwila przerwy na boisku. Fonfara jest opatrywany przez fizjoterapeutów.

• tomikawalec- Kibiców Arki jest około 100. Są oni na trybunie razem z kibicami Polonii Bytom.

• Faulowany przed polem karnym przed był jeden z gdynian. Uderzenie z rzutu wolnego Pruchnika jednak bardzo nieudane.

• Fantastyczna interwencja Budziłka po uderzeniu głową Kubowicza!

• Groźne dośrodkowanie Tomasika zostaje przerwane przez defensywę GieKSy. Będzie kolejny korner.

• Okres spokojniejszej gry na boisku. Obie drużyny starają się spokojnie rozgrywać swoje ataki pozycyjne, czekają na błąd rywala.

• Kolejny raz mogło być groźnie pod bramką Budziłak- Radzewicz był jednak na pozycji spalonej.

• Gancarczyk jest chyba bardzo rozkojarzony. Teraz nie zauważył wychodzącego na idealną pozycję Fonfary.

• Bardzo dobre dośrodkowanie z lewej strony Radzewicza- przed uderzeniem głową Aleksandra ratuje swój zespół Jurkowski.

• "Janusz! No idź do końca!"- trener Moskal zdegustowany jest brakiem zaangażowania swojego zawodnika w ostatniej akcji.

• Groźny strzał z 25. metrów Aleksandra. Budziłek piąstkuje na bok. Było groźnie.

• Bardzo ryzykowna zabawa Budziłka, który wdał się w drybling z zawodnikiem Arki. Wściekły jest trener Moskal.

• Kombinacyjna akcja. Czerwiński do Pitrego, ten na skrzydło do Wróbla. Dośrodkowanie zostało zablokowane. Piłka wylatuje poza boisko.

• Żółta kartka dla Czerwińskiego za ostry faul na Radzewiczu.

• Kibice Arki Gdynia, wspomagani przez zaprzyjaźnionych fanów Polonii Bytom są skutecznie zagłuszani przez fanów gospodarzy.

• a

• Ależ szansa dla katowiczan! Fonfara fantastycznie zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Zielińskiego. Ten uderzył jednak zbyt mocno- piłka przeleciała nad bramką.

• Świetne podanie Pitrego do wychodzącego Gancarczyka. Uderzenie pomocnika GKS-u zostaje zablokowane.

• Bardzo ofensywnie gra póki co GieKSa- widać, że zawodnicy gospodarzy chcą mocno wejść w spotkanie.

• Szybka kontra Arki - piłka trafiła do Aleksandra, który był jednak na spalonym.

• a

• Uderzenie Dudy trafia w mur. Chaotyczna interwencja obrońców gości, będzie rzut rożny.

• Żółta kartka dla Sobieraja. Bardzo dobry odbiór Dudy, który zostaje faulowany 25 metrów od bramki rywala. Dobra okazja dla gospodarzy.

• Nieudana akcja Gancarczyka. Rozpocznie Szromnik.

• Wróbel faulowany w środkowej strefie boiska. Będzie stały fragment gry.

• Pierwsza szarża prawą boiska Wróbla. Zawodnik GKS-u zostaje wypchnięty pozalinię boczną.Od autu rozpocznie Arka.

• Zaczynamy!

• Na stadionie jak na razie słabiutka frekwencja. Na oko przy Bukowej zasiada 700-800 kibiców. W tym ok. 100 z Gdyni.

• Do rozpoczęcia spotkania zostało kilka minut. Już za chwilę piłkarze pojawią się na murawie wraz z obsadą sędziowską, której przewodniczyć będzie Pan Sebastian Tarnowski.

• a

• Wspierać swoją drużynę przyjechali kibice gości. Póki co widać ich na trybunie kilkudziesięciu.

• Obserwować ten mecz będzie również Ryszard Wieczorek, trener Energetyka ROW Rybnik. Czyżby aż tak bardzo podobała mu się atmosfera na trybunach w sobotnim meczu z GieKSą, że postanowił odwiedzać Bukową częściej? Kto wie.

• Na trybunach można zobaczyć trenera Dolcanu Ząbki- Roberta Podolińskiego wraz z asystentem. Przypadek? Oczywiście, że nie. W niedzielę lider ligowej tabeli przyjedzie do Katowic, by rozegrać spotkanie 9. kolejki I ligi.

• Do składu GKS-u wraca Łukasz Budziłek, który pauzował w sobotę za czerwoną kartkę otrzymaną w Łęcznej. Trener Kazimierz Moskal nadal nie może skorzystać z usług kontuzjowanego Adriana Napierały.

• Rezerwowi Arka: Dawid Kędra, Marco De Araujo Ribeiro, Michał Marcjanik, Michał Rzuchowski, Glauber Souza Couto, Michał Szubert, Paweł Wojowski.

• Rezerwowi Arka: Dawid Kędra, Marco De Araujo Ribeiro, Michał Marcjanik, Michał Rzuchowski, Glauber Souza Couto, Mateusz Szwoch, Paweł Wojowski.

• Rezerwowi GKS: Rafał Dobroliński, Kamil Cholerzyński, Grzegorz Goncerz, Rafał Figiel, Bartłomiej Chwalibogowski, Dominik Sadzawicki, Krzysztof Wołkowicz.

• aa

• Patrząc na obecny rok kalendarzowy tylko raz jakikolwiek zespół wyjeżdżał z Bukowej zwycięski. Była to.... Arka, która w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu wygrała tu 2:1, rewanżując się za wcześniejszą porażkę w Gdyni w takim samym stosunku. Dziś GieKSa chce zatrzeć złe wrażenie z tamtego pojedynku.

• W tym sezonie GKS grał na własnym boisku 4 razy (trzykrotnie w lidze i raz w Pucharze Polski) i póki co żadna drużyna przyjezdna nie wyjeżdżała zadowolona- Sandecja, Miedź i Energetyk przegrywały spotkania ligowe, a Podbeskidzie właśnie tu pożegnało się z rozgrywkami Pucharu Polski w sezonie 2013/2014

• Piłkarze gospodarzy będą mogli liczyć znów na żywiołowy doping publiczności i kolejny raz pokazać, że "Twierdza Bukowa", jak powoli zaczyna się mówić o stadionie GieKSy po raz kolejny nie zostanie zdobyta. Ciężko będzie powtórzyć frekwencję z sobotniego meczu z Energetykiem ROW Rybnik (5200 kibiców), lecz na pewno fani stworzą znów niezapomnianą atmosferę.

• GieKSa przed rozegraniem zaległego meczu jest jedenasta, ale zdobycie trzech punktów umożliwi drużynie z Katowic awans do górnej części tabeli- konkretnie na miejsce szóste.

• Póki co lepszą sytuację w tabeli mają goście. Przed tym meczem zajmują oni 9. miejsce, a ewentualne zwycięstwo pozwoli im się zrównać punktami ze sklasyfikowanymi na pozycjach 3-4 Górnikiem Łęczna oraz Olimpią Grudziądz.

• Przed nami pojedynek dwóch uznanych ekip, których celem przed sezonem był awans do ekstraklasy. Obie drużyny, pomimo kilku wpadek w trakcie obecnego sezonu, nadal nie są bez szans, by włączyć się w walkę o czołowe miejsca w tabeli.

• Już za trzy kwadranse na stadionie przy ulicy Bukowej w Katowicach rozpocznie się zaległe spotkanie 7. kolejki I ligi, w którym miejscowy GKS zmierzy się z gdyńską Arką. Zapraszamy na relację live z tego spotkania!