0

Arka Gdynia

0

• Koniec spotkania. Po słabym meczu, GKS zremisował bezbramkowo z Arką.

• Chyba powinien być rzut karny dla Arki. Na 5 metrze obrońca GKS-u potraktował wślizgiem od tyłu rozpędzonego Ivanovskiego. Gwizdek sędziego milczy.

• Ofensywny faul zawodnika GKS-u, który nie był w stanie przepisowo obrócić się z piłką w polu karnym.

• Ostro potraktowany przy linii bocznej Chmiel. Kartkę ogląda Jarzębowski. Po raz kolejny interweniują medycy.

• Grzegorz Goncerz w miejsce Rakelsa. Czyżby gospodarzy satysfakcjonował remis?

• Kartką ukarany Mazurkiewicz.

• Z najwyższym trudem uderzenie z dalszej odległości Kuklisa obronił do boku Sabela.

• Ogromne szczęście gospodarzy. Tuż przed bramkarzem udany wślizg wykonał jeden z obrońców katowiczan, a po chwili uprzedzony został Ivanovski.

• Kapitan miejscowych, Jacek Kowalczyk dwukrotnie ratuje swój zespół uprzedzając napastnika Arki.

• Do końca meczu 10 minut. Czy zobaczymy wreszcie bramkę?

• Wydaje się, że Sabela był faulowany w polu karnym. Grę kontynuowali goście i piłka o metr minęła pustą bramkę. Bramkarz GKS-u musi skorzystać z pomocy sztabu medycznego.

• Ostatnia zmiana w ekipie gości. W miejsce Benata wchodzi Tomasz Jarzębowski.

• Strzał Pitrego niemal z narożnika pola karnego obronił pewnie Juszczyk. Gospodarze przejęli inicjatywę.

• Najlepsza okazja w tym meczu GieKSy! Piłka z rzutu wolnego wycofana na 30. metr do Pitrego, który uderzył znakomicie. Do szczęścia zabrakło centymetrów.

• Indywidualna akcja Hołoty, który krótko prowadził piłkę, minąl trzech obrońców, ale strzał po ziemi trafił w nogi kolejnego.

• Trochę kopaniny w środku pola. Dawno nie oglądaliśmy już celnego strzału na bramkę.

• Kibice gospodarzy śpiewają: "Zagraj GiekSa jak za dawnych lat". Póki co oglądamy słabe spotkanie w wykonaniu obu zespołów.

• Mirko Ivanovski pojawia się w miejsce niewidocznego Arifovicia.

• Uderzenie Radzewicza z blisko 30 metrów, piłka po rykoszecie przeszła tuż obok okienka bramki Sabeli.

• Ofensywne wejście Radzewicza, piłkę nieudanie wybijał Rzepka i będzie korner.

• Pitry niemal z główki uderzył sędziego. Za przesadzone protesty będzie żółta kartka.

• Fatalne wykończenie Chmiela. Najpierw minął trzech obrońców Arki, potem zagrał do Rakelsa, Łotysz od razu wystawił mu piłkę na 15 metr, lecz zawodnik wypożyczony z Podbeskidzia wywrócił się na murawie i dotknął piłkę ręką.

• Po strzale Hołoty niemal z linii bramkowej wybił piłkę Kasperkiewicz! Już czekał na zamknięcie tej akcji Rakels.

• Bartosz Flis wchodzi w miejsce Słowińskiego.

• Pokaz bezradności gospodarzy. Niepotrzebnie zupełnie uderzenie Niechciała z 30 metrów lepiej pozostawić bez komentarza.

• Hołota przełożył sobie piłkę na lewą nogę będąc na 14 metrze, ale uderzył fatalnie.

• Faul w ofensywie Ferugi, który za ostro wszedł ciałem w Radzewicza.

• Kartka dla Kuklisa za ostry faul w środku pola.

• Słowiński łatwo przepchnął Farkasa i w sytuacji sam na sam uderzył... na aut. Kąt był dość ostry, ale można było wykończyć akcję lepiej.

• Dobre piąstkowanie na rzut rożny Juszczyka, który przeciął dośrodkowanie Chmiela z rzutu wolnego.

• Kibice GieKSy wołają "Czadu", ale czy piłkarze dostosują się do ich prośby?

• Piotr Kasperkiewicz ostro zatrzymał Ferugę i obejrzał pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu.

• Do środka obrony przesunięty został Rzepka, z kolei Beliancin powrócił na pozycję defensywnego pomocnika.

• Było groźnie pod katowicką bramką. Ostro bitą piłkę z rzutu wolnego przedłużyło dwóch graczy Arki, ale zabrakło zawodnika zamykającego akcję.

• Druga zmiana w GieKSie. W szatni został Mateusz Zachara. W jego miejsce zobaczymy Michala Farkasa.

• Drugą połowę rozpoczęła Arka.

• Utalentowana katowicka młodzież. a

• a

• a

• Trwa rozgrzewkach zawodników rezerwowych. a

• Koniec pierwszej połowy. Pierwsze 30 minut zdecydowanie dla GKS-u, natomiast trzeci kwadrans już pod dyktando Arki. Rezultat remisowy jak najbardziej zasłużony.

• Fantastyczna interwencja Kowalczyka, który 2 metry przed bramką ubiegł Słowińskiego.

• Do dośrodkowania z rzutu rożnego szczupakiem złożył się Omar Jarun, lecz uderzył wysoko nad bramką.

• Oblężenie bramki gospodarzy trwa. Teraz dwójka graczy arki przeszkodziła sobie w oddaniu strzału na linii pola karnego.

• Zahaczył Kowalskiego Beliancin. Ostatnie ostrzeżenie dla doświadczonego Słowaka.

• Tym razem pomoc medyków będzie potrzebna Kuklisowi.

• Z letargu próbował wyrwać swój zespół Chmiel, lecz uderzenie z lewej nogi sprzed pola karnego przeszło wysoko nad poprzeczką.

• Gracze GKS-u ograniczają się do dalekich wykopów. Kompletnie nie wychodzi im próba skonstruowania ataku pozycyjnego.

• Napierała nie może kontynuować gry. W jego miejsce pojawia się Daniel Feruga. Do formacji obronnej przesunięty zostaje Beliancin.

• W trudnych chwilach gospodarze. Wrzutka trafiła pod nogi Kowalskiego, ale szczęśliwie zablokował uderzenie Kowalczyk.

• Robią co chcą gdynianie. Niekryty Kowalski uderzył z powietrza z 23 metrów, jednak Sabela "w locie" złapał futbolówkę. Bramkarz GKS-u nagrodzony burzą oklasków.

• Kontuzji nabawił się Adrian Napierała. Potrzebna będzie pomoc służb medycznych.

• Arka przejęła inicjatywę. Podopieczni Nemeca prowadzą grę, gospodarze szukają swojej szansy w kontratakach.

• Indywidualna akcja Tomasza Rzepki, który przebiegł z piłką niemal całe boisko, jednak strzał już anemiczny, wprost w nogi defensora Arki.

• W pole karne wbiegł z piłką Słowiński, ale w ostatniej chwili został zablokowany przez obrońcę.

• Jak na razie najbardziej aktywny w zespole gości jest Jakub Kowalski. Partnerzy nie potrafią zrobić pożytku z jego dograń.

• Powinno być 1:0! Pitry z dziecinną łatwością minął dryblingiem minął Krajanowskiego i Mazurkiewicza, wbiegł w pole karne i wystawił piłkę na 10 metr do Chmiela. Pomocnik GKS-u fatalnie przestrzelił!

• Dobrze zapowiadała się akcja Arki. Piotr Kuklis na lewej stronie jednak za daleko wypuścił sobie piłkę, mimo że chwilę wcześniej położył już obrońcę.

• Zbyt mocna długa piłka od Jana Beliancina w kierunku Denissa Rakelsa. Zły na partnera z zespołu jest Łotysz.

• Zastopowany w polu karnym Tomasza Hołota. Katowiczanom brakuje pomysłu na wykończenie akcji w polu karnym. Do tej fazy akcji, wszystko przebiega jak należy. Arka zepchnięta do defensywy.

• Ależ zamieszanie w polu karnym gdynian. Najpierw jeden z obrońców o mało co nie zaskoczył główką własnego bramkarza, a po chwili strzał Pitrego został wybity szczupakiem.

• Mateusz Zachara zagrał w pole karne do Chmiela, zawodnik gospodarzy spokojnie przyjął piłkę, uderzył w krótki róg ale fantastycznie obronił Marcin Juszczyk!

• Dużo strat i niedokładności z obu stron. Dłużej przy piłce utrzymują się gospodarze. W grze arkowców widać sporą nerwowość.

• a

• Indywidualna akcja Przemysława Pitrego na lewej stronie pola karnego, zawodnik gospodarzy zakręcił obrońcą i uderzył błyskawicznie po długim roku. Zabrakło dwóch metrów.

• Jak na razie spokojne, wręcz senne pierwsze minuty. Od początku dobrze bawią się kibice GKS-u, których jest już na trybunach ok. 4000.

• Bardzo niedokładne dośrodkowanie z rzutu wolnego w wykonaniu Jakuba Kowalskiego.

• Tym razem nie popisał się Sabela, który przy próbie wykopu trafił w głowę Fabiana Słowińskiego. Było blisko straty we własnym polu karnym, ale obyło się bez konsekwencji.

• Łatwa strata jednego z pomocników GieKSy, sam na sam z bramkarzem wybiegł Ensar Arifović, ale spanikował i uderzył zbyt lekko, wprost w rękawice Witolda Sabeli.

• Mnóstwo swobody mają w okolicach pola karnego katowiczanie. Jak na razie z wrzutkami radzą sobie obrońcy przyjezdnych.

• Ofensywne wejście Mateusza Niechciała, nie udało się jednak wywalczyć rzutu rożnego. Dość szczęśliwie nastrzelil go obrońca Arki.

• Pozostawiony bez opieki Damian Chmiel uderzył z 20 metrów, tuż obok lewego słupka!

• Rozpoczęli gospodarze.

• Na murawę wychodzą aktorzy dzisiejszego widowiska. Za moment zaczynamy! a

• Z kolei rezerwowi Arki to: Szlaga, Flis, Jarzębowski, Ivanovski, Szwoch, Łągiewka i Niedziela.

• Na ławce GKS-u zasiadają: Kozik, Goncerz, Feruga, Kruczek, Jarka, Chwalibogowski oraz Farkas.

• Trwa nawadnianie murawy. Początek spotkania za dziewięć minut. Na marginesie warto dodać, że Arka nie wygrała jeszcze w tym sezonie na wyjeździe. Czy dzisiaj pokusi się o zmianę tej niekorzystnej statystyki?

• Gdynianie schodzą do szatni.

• Piłkarze GKS-u udają się już do szatni, rozgrzewkę kontynuują jeszcze przyjezdni.

• Za kwadrans pierwszy gwizdek sędziego Erwina Paterka. Zachęcamy do typowania wyniku w komentarzach.

• Powoli wypełniają się trybuny na Blaszoku. Tymczasowy sektor gości pozostaje pusty. a

• Poznaliśmy wyjściowe jedenastki obu zespołów.

• Po kilku minutach pojawili się na murawie także gracze Arki. a

• Przywitani oklaskami, rozpoczęli rozgrzewkę zawodnicy GieKSy. a

• W Katowicach piękna, słoneczna pogoda. Na trybunach jak na razie ponad 20 osób. Większość czeka w kolejkach do wejścia, bądź do... sklepu spożywczego.

• Rośnie także forma gdynian. Podopieczni Petra Nemeca są niepokonani od trzech meczów, przy czym dwa ostatnie pojedynki zakończyły się remisami. Dzisiejszy mecz będzie więc weryfikacją możliwości i potencjału jaki drzemie w obu zespołach.

• Wydaje się, że gospodarze dzisiejszego spotkania są w dobre formie. W poprzedniej serii spotkań, podopieczni Rafała Góraka wygrali 2:0 z Wisłą Płock na wyjeździe. Mecz sprzed dwóch tygodni (porażka z Zawiszą Bydgoszcz) także trzeba zapisać na plus. Katowiczanie zaprezentowali się wówczas z bardzo dobrej strony, a niekorzystny rezultat był tylko skutkiem kompletnego braku szczęścia.

• Witamy w relacji na żywo ze stadionu przy ulicy Bukowej w Katowicach, gdzie miejscowy GKS zagra z Arką Gdynia. Początek spotkania już za niespełna 45 minut. Na relację zaprasza Piotr Szymański.