GKS Katowice - GKS Tychy ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Dla kogo śląskie derby?

GKS Katowice

1

GKS Tychy

1

• Katowiczanie, mimo że przez większość część gry dominowali muszą zadowolić się jednym punktem. Piłkarze gości zdobyty dziś punkt zawdzięczają głównie świetnej postawie swojego bramkarza.

Dziękujemy za wspólnie spędzone 90 minut, które przy Bukowej były momentami bardzo emocjonujące! Dobranoc!

• Koniec meczu!

• Błąd sprytnym zagraniem starał się znaleźć Bronisławskiego, lecz ta próba okazała się za mocna dla rezerwowego gospodarzy.

• Sędzia Pskit doliczył 3 minuty do drugiej połowy.

• Jałocha bez trudu broni uderzenie gracza gospodarzy zewnętrzną częścią stopy.

• Niepilnowany po prawej stronie popędził przed siebie, ale po raz kolejny przegrał pojedynek z Jałochą.

• Kolejna próba dośrodkowania tyszan z lewej strony, która nie dociera do napastników czekających przed bramką Pawełka.

• Słomka opanował piłkę po prawej stronie, ale już podanie do Bronisławskiego nieudane.

• Piesio kończy swój dzisiejszy występ. Na placu gry melduje się Bronisławski.

• Jakub Piątek opuszcza boisko, a w jego miejsce...Kacper Piątek.

• Błąd przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, zagrał na lewo do Piesio, który oddał techniczny strzał na bramkę Jałochy. Po raz drugi poprzeczka w tym meczu ratuje tyszan!

• Bardzo nieudana próba uderzenia Abramowicza z rzutu wolnego.

• Słomka zaznacza swoją obecność na boisku faulem, za który został ukarany żółtą kartką.

• Zmiana w ekipie gospodarzy. Tabiś został zmieniony przez Słomkę.

• Błąd odebrał piłkę Danielowi, a następnie oddał strzał z okolic 25. metra. Piłka minęła słupek o metr.

• Żółtą kartką ukarany Tabiś.

• Dobra interwencja Pawełka po dośrodkowaniu Piątka.

• Akcja lewą stroną boiska w wykonaniu gości. Piłka nie dotarła do Grzeszczyka, który oczekiwał na nią w polu karnym.

• Staniucha zastępuje na placu gry Bernhardta. To kolejna zmiana w ekipie gości

• Grzybek opuszcza boisko, a w jego miejsce Mańka.

• Jałocha po kolejnym stałym fragmencie piąstkuje piłkę.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego i po uderzeniu głową Rumina Jałocha po raz kolejny ratuje tyszan!

• Tanżyna pod presją Rumina wychodzi z piłką poza pole gry.

• Pawełek spokojnie łapie piłkę po zagraniu z rzutu wolnego Grzeszczyka.

• Poczobut ukarany kartką.

• Kiepska próba uderzenia piłki przez Poczobuta. Od bramki Jałochy.

• Zawodnicy i kibice gospodarzy domagali się odgwizdania pozycji spalonej, tymczasem gwizdek arbitra milczał i Zapolnik popędził przed siebie, a następnie starał się znaleźć Stebleckiego. Skuteczna interwencja obrońców gospodarzy.

• Uderzenie piłki głową przez gracza gości. Pawełek nie miał problemów ze złapaniem piłki.

• Nieudana próba akcji gości lewą stroną boiska. Od bramki Pawełek.

• Kiks Jałochy przy próbie wybicia piłki. Na jego szczęście bez konsekwencji.

• Pawełek pewnie na przedpolu po wyrzucie piłki z autu przez Abramowicza.

• Drugą połowę czas zacząć. Tym razem od środka goście!

• W pierwszej połowie gracze Tarasiewicza w zasadzie nie istnieli na boisku. Czy po przerwie gospodarze w dalszym ciągu będą spychać rywala do defensywy? Już za chwilę początek drugiej połowy!

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy po bramkach Tanżyny i Rumina przy Bukowej mamy remis 1:1, który z perspektywy gospodarzy może budzić lekki niedosyt. Mimo to, kibice podziękowali swoim piłkarzom za pierwszą część gry gromkim brawami.

• Grzeszczyk dośrodkowuje z rzutu rożnego. Gospodarze zażegnali niebezpieczeństwo.

• Kontra gospodarzy. Michalik do Rumina, ten zagrywa do Tabisia, ale próba uderzenia piłki zza pola karnego bardzo słabej jakości.

• Piątek fauluje Tabisia. Rzut wolny dla gospodarzy z prawej strony. Dośrodkowanie Błęda trafia na głowę Remisza, ale obrońca z Katowic nie potrafił skutecznie skierować jej do bramki.

• Skuteczna interwencja Abramowicza we własnym polu karnym, tym cenniejsza, że za jego plecami już czychał Tabiś.

• Dośrodkowanie Grzeszczyka z rzutu wolnego. Sędzia przerywa grę, faul ofensywny gości.

• Goool!!! Remis przy Bukowej. Rumin znakomicie wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony boiska i Jałocha musiał wyciągać piłkę z siatki!

• Błąd dośrodkowuje, natomiast Kamiński próbował zgrywać piłkę głową. Żaden z jego kolegów nie był jednak w stanie przeciąć piłki w taki sposób, by trafiła ona do bramki.

• Grzybek wybija piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu Michalika.

• Po dalekim wyrzucie piłki z autu przez Lisowskiego trafiła ona na nogę Frańczaka, który fatalnie skiksował.

• Biernat został łatwo ograny pod linią końcową przez Rumina i musiał ratować się faulem. Sędzia ukarał gracza gości żółtym kartonikiem.

• Jałocha po raz kolejny zatrzymuje gospodarzy, tym razem uderzał Błąd z lewej strony boiska.

• Ależ to mogła być bramka! Uderzenie z woleja w wykonaniu Remisza trafiło w poprzeczkę bramki Jałochy!

• Błąd dośrodkowuje z narożnika boiska, Lisowskiemu zabrakło centymetrów, by w ogóle oddać strzał głową.

• Uderzenie Rumina z dystansu. Obrońcy tyszan blokują uderzenie. Będzie rzut rożny dla katowiczan.

• Gooool!!! Cóż za nieoczekiwana sytuacja, biorąc pod uwagę, co działo się do tej pory na boisku. Tanżyna po dośrodkowaniu z prawej strony boiska pokonuje uderzeniem głową Pawełka!

• Tabiś popędził prawą stroną boiska, a następnie został (tak przynajmniej się wydawało) popchnięty przez rywala. Sędzia nakazał grać dalej.

• Fatalne zagranie Keona Daniela, która zagrał wprost do Rumina, który stanął przed wyśmienitą szansą na wyprowadzenie gospodarzy na prowadzenie. Jałocha skutecznie zatrzymał jednak uderzenie napastnika rywali!

• Uderzenie z rzutu wolnego w wykonaniu Lisowskiego. Próba bardzo daleka od powodzenia.

• Piesio płasko dośrodkował w pole karne, Bernhardt zbyt krótko wybił, na jego szczęście Poczobut nie trafił czysto w piłkę i od bramki rozpoczął kolejną akcję Jałocha.

• Szybka akcja gospodarzy. Prawą stroną popędził Rumin, który co prawda nie zagrał zbyt dobrze w pole karne, ale tuż za linią 16. metra stał Piesio, który zdecydował się na uderzenie z woleja. Tylko boczna siatka.

• Mocne rozpoczęcie gospodarzy. Piesio ograł rywala przy linii końcowej, a następnie oddał strzał na bramkę. Blok Tanżyny. Katowiczanie wznowili grę z narożnika boiska. Po chwila kolejna próba strzału, którą z trudem broni Jałocha, a próbujący dobijać strzał Rumin nie trafił wprost w Jałochę!

• Pierwszy gwizdek sędziego Pskita. Od środka gospodarze!

• Piłkarze obu drużyn na murawie. Gospodarze w jednolitych czarnych strojach. Goście na biało.

• Dzisiejsze spotkanie przy Bukowej obserwować z bliska będzie Arkadiusz Głowacki, który od niedawna piastuje rolę dyrektora sportowego w Wiśle Kraków.

• Znamy już wyjściowe składy obu drużyn, czas poznać nazwiska piłkarzy, którzy rozpoczną mecz na ławce rezerwowych:

GKS Katowice: Frankowski (B), Midzierski, Kurowski, Łyszczarz, Kupec, Bronisławski, Słomka.

GKS Tychy: Igaz (B), Mańka, Kowalczyk, Giel, Staniucha, Piątek, Bogusławski

• Obie drużyny przystępują do dzisiejszej rywalizacji w odmiennych nastrojach. Katowiczanie w poprzedniej kolejce wygrali z Łodzi z ŁKS-em 1:0. Natomiast podopieczni trenera Tarasiewicza przez niemalże całe spotkanie prowadzili 1:0 po bramce Daniela Tanżyny z drużyną Chrobrego, by stracić dwa punkty już w doliczonym czasie gry.

• Witamy serdecznie z Katowic, gdzie za nieco ponad 30 minut miejscowy GKS podejmie imiennika z Tychów. Przed nami zatem kolejne Derby Śląska. Liczymy na sporo emocji w tym spotkaniu!

krk

GKS Katowice - GKS Tychy ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Fot Arkadiusz Gola / Polskapress

GKS Katowice - GKS Tychy ONLINE. W piątkowym spotkaniu 3. kolejki GKS Katowice sprawdzi formę GKS-u Tychy. Początek śląskich derbów o godz. 20.30. Kto po spotkaniu będzie w lepszych nastrojach? Relacja NA ŻYWO w GOL24!

Mecz GKS Katowice - GKS Tychy ONLINE

Oglądaj Ekstraklasę na żywo online w Player.pl >>>

GKS Katowice nowe rozgrywki zaczął od niespodziewanej domowej przegranej z Podbeskidziem. Skromna wygrana z ŁKS-em w 2. kolejce pozwoliła zapomnieć o niefortunnym początku ligi. Zwycięskiego gola w Łodzi strzelił Daniel Rumin, który latem został sprowadzony do Katowic ze Skry Częstochowa.

Celem katowiczan jak co roku jest awans do krajowej elity, choć tym razem nie mówi się o nim tak głośno jak chociażby w poprzednim sezonie. W GieKSie latem pojawiło się 14 nowych zawodników, dlatego oczywiste jest, że drużyna potrzebuje czasu, aby na boisku stanowić dobrze rozumiejący się kolektyw.

Wiosną GKS Tychy był najlepiej punktującym zespołem zaplecza Ekstraklasy. Udana runda rewanżowa pozwoliła tyszan zająć czwarte miejsce. Nic dziwnego, że drużyna Ryszarda Tarasiewicza w rozpoczętym sezonie stawia sobie poprzeczkę jeszcze wyżej - chce zawalczyć o Ekstraklasę.

Jak na razie nie potwierdza tych aspiracji. GKS Tychy na inaugurację uległ w Opolu Odrę 1:2, a decydującą bramkę stracił w doliczonym czasie. Przed własną publicznością tyszanie zagrali z Chrobrym Głogów i tylko zremisowali 1:1. Goście tuż przed końcem wyrównali w z rzutu karnego.

GKS Katowice - GKS Tychy: kto wygra mecz 1 ligi?

W minionych rozgrywkach sezonie GKS Katowice przegrał w maju u siebie z GKS-em Tychy 1:2. W rundzie jesiennej lepszy również był zespół z Tychów - zwyciężył 1:0.

Spotkania przy Bukowej nie obejrzą sympatycy tyskiego GKS-u. Choć mieli do dyspozycji ponad 400 biletów, to decyzją wojewody śląskiego sektor dla gości pozostanie zamknięty.

Mecz GKS Katowice - GKS Tychy TRANSMISJA TV

Spotkanie GKS-u Katowice z GKS-em Tychy pokaże Polsat Sport. Wstęp do meczu od 20:15. Początek transmisji o 20:25. Komentuje duet: Piotr Przybysz – Tomasz Łapiński. W internecie mecz będzie można obejrzeć na ipla.tv. Tekstowa relacja na żywo w GOL24!

20:30 GKS Katowice - GKS Tychy Polsat Sport

Sprawdź zmiany w LM i LE w nowym sezonie!