GKS Katowice

1

Górnik Łęczna

0

• Koniec spotkania! GKS Katowice pokonał 1:0 GKS Bogdankę, dla której była to pierwsza porażka na wiosnę. Katowiczanie mają obecnie 4 punkty przewagi nad strefą spadkową.

• Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Bartoszewicza!

• Spokojna gra gospodarzy, którzy czekają na końcowy gwizdek.

• Ostatnia zmiana w meczu. Kamil Cholerzyński w miejsce strzelca jedynego gola w meczu, Zachary.

• Żółta kartka dla Witolda Sabeli za grę na czas.

• Bogdanka bez po pomysłu na grę. Podopiecznym Piotra Rzepki coraz częściej puszczają nerwy. Kartonik dla Bartoszewicza.

• Pielach próbował zagrozić bramce Sabeli uderzając mocno z 30 metra. Jednakże nic z tego nie wyszło.

• Próba uderzenia z połowy w wykonaniu Rzepki... bez komentarza.

• Żółta kartka dla Mateusza Pielacha za brzydki faul na Chwalibogowskim, który potrzebuje obecnie pomocy medycznej.

• Ostatnia zmiana w zespole gości. Mateusz Pielach w miejsce Zubera.

• Po raz kolejny złe wybicie piłki przez Prusaka, tym razem wprost pod nogi Hołoty.

• Ostatnie 10 minut meczu. Czy Bogdanka wstanie z kolan? Czy raczej GKS Katowice dobije swojego rywala?

• Kartka za wymuszenie rzutu karnego dla Nildo.

• Chmiel dośrodkowywał z rzutu wolnego w pole karne gości jednak piłka zatrzymuje się już na pierwszym obrońcy Bogdanki Łęczna.

• Przemysław Pitry strzelał z dystansu mimo, że lepiej ustawieni byli jego koledzy z drużyny. Szkoda bo mogło być naprawdę niebezpiecznie a tak piłka ląduje w rękach Prusaka.

• W miejsce średnio dysponowanego Pitrego wchodzi do gry Bartłomiej Chwalibogowski.

• Zbyt mocne dośrodkowanie Zubera z prawej strony. Na coraz więcej pozwalają gościom zawodnicy katowickiej GieKSy.

• Łuczak minął dwóch zawodników GKS Katowice a następnie zupełnie niepotrzebnie uderzył z dystansu wprost w ręce Sabeli.

• Nad stadionem już pokaźna mżawka. Zaczyna padać coraz mocniej.

• Kowalczyk z Pitrym przeszkadzali sobie w wyskoku i ostatecznie po nieczystym uderzeniu głową tego drugiego, piłka przeszła obok bramki.

• Dośrodkowanie w pole karne Rzepki wybite przez jednego z defensorów gości, będzie rzut rożny.

• Na spalonym jeden z zawodników gości. I spod własnej bramki rozpoczyna GKS Katowice.

• Bogdanka jakby zdając sobie sprawę z tego, że jest w nie najlepszej sytuacji, powoli próbuje przejmować panowanie na boisku. Goście coraz częściej są na połowie katowickiej GieKSy.

• Niecenzuralne okrzyki z Blaszoka pod adresem prezesa GKS-u Katowice, Jacka Krysiaka.

• Świetny przechwyt Hołoty, który efektownie odebrał piłkę Kusiakowi na lewym skrzydle.

• Cały stadion ożył, na trybunach "Kto nie skacze z Centrozapu, hej hej". Jak się można domyślić, niemal wszyscy zaczęli podskakiwać.

• Daleki wykop bramkarza goście, ale piłkę szczupakiem na aut wybił kapitan GieKSy, Jacek Kowalczyk.

• Dalekie wyjście Prusaka z bramki ratuje teraz łęcznian!

• ..a Nildo wchodzi za Adriana Paluchowskiego.

• Podwójna zmiana w Łęcznej. Jacek Kuciak wchodzi za Oziemczuka...

• No cóż. Dośrodkowanie było.. i tyle tylko możemy napisać. Wysoko ponad zawodnikami w polu karnym.

• Rzut wolny na wysokości 30 metra od pola karnego gospodarzy. Może być groźnie!

• Dobra akcja GKS Katowice jednak brak zdecydowania Tomasza Hołoty spowodował, że niestety dla gospodarczy skończyło się tylko na nerwach.

• Nowy na boisku Patryk Stefański wywalczył rzut z autu dla GKS Katowice na wysokości pola karnego Bogdanki Łęczna.

• Umiejętnie wypchnięty z obrębu pola karnego Paluchowski przez Kowalczyka.

• Za Rakelsa wchodzi Patryk Stefański.

• Kontuzjowany Rakels już napewno opuści plac boiska czekamy jednak na oficjalną zmianę przez trenera Góraka.

• Rakels po zderzeniu z obrońcą gości potrzebuje pomocy medycznej. Kilka chwil oddechu mamy.

• Ładnie z piłkę przedzierał się w polu karnym Hołoty, który dojechał do linii końcowej i technicznie butem podniósł piłkę, zagarniętą następnie przez Prusaka.

• Ostre wejście w nogi Zachary, ale arbiter nie zdecydował się na pokazanie pierwszej żółtej kartki w tym meczu.

• Musimy odnotować strzał Łuczaka jednak piłka nawet nie doleciała do bramki GKS Katowice.

• Uderzenia sprzed pola karnego próbował Kamil Oziemczuk, ale przyblokowany przez obrońcę nieczysto trafił w piłkę, która wylądowała następnie w rękawicach bramkarza.

• Spotkanie po przerwie wznowili gospodarze. Bez zmian w obu zespołach.

• Na murawie młodzi chłopcy z rocznika 2000 zaprezentowali fragmenty treningu i kilka ciekawych zagrań. Za kilka minut zaczynamy 2. połowę.

• aaa

• Dobry mecz oglądamy dzisiaj w Katowicach. GieKSa stworzyła kilka niezłych sytuacji, podopieczni Rafała Góraka odważnie i celnie uderzali na bramkę łęcznian. Z kolei Bogdanka nie zaprezentowała nic poza jedną sytuacją Wojciecha Łuczaka.

• Hołota wychodził sam na sam, sędzia odgwizdał spalonego i chwilę potem koniec pierwszej części.

• Jedna minuta doliczona.

• Trzeba powiedzieć, że nie jest dzisiaj tak źle z pogodą. Od pierwszego gwizdka nie spadła ani kropla deszczu.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale piłka ostatecznie wyekspediowana do przodu przez jednego z obrońców gospodarzy.

• To powinien być gol dla Bogdanki! Idealna piłka dorzucana z lewej strony prosto na głowę Łuczaka ustawionego na 6. metrze. Pomocnik gości główkował fatalnie, prosto w ręce Sabeli, a mógł w tej sytuacji zrobić wszystko.

• Rakels z prawej strony zagrywał do ustawionego na 5. metrze Hołoty, ale środkowy pomocnik katowiczan został zablokowany.

• Hołota próbuje uderzyć na bramkę Prusaka z 16 metra jednak trafił w środek bramki a tam na posterunku był Sergiusz Prusak.

• Przemysław Pitry ładnie wypuścił sobie futbolówkę na prawej stronie, zbiegł do środka, ale dośrodkowanie nie znalazło adresata.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego właśnie Wojciecha Łuczaka pewnie łapie Witold Sabela. Mamy 38 minutę a Bogdanka w żaden sposób nie zagroziła bramce GieKSie.

• Na murawie leży Wojciech Łuczak i mamy chwilę przerwy.

• Faul w środku pola Rakelsa i Bogdanka będzie próbować jeszcze w tej pierwszej połowie zagrozić bramce Witolda Sabeli.

• Nieudane prostopadłe podanie Damiana Chmiela do napastnika GKS. I od bramki Bogdanka.

• Czyste wejście w polu karnym Rzepki, ale było to bardzo ryzykowne. Będzie rzut rożny dla przyjezdnych.

• Co charakterystyczne, bramkarz Bogdanki gdy tylko ma piłkę w rękawicach, szuka graczy z pola w dalekim wykopie. Jak na razie wysokie piłki zagrywane do przodu, to dla łęcznian niepotrzebne straty.

• Źle wykonany wrzut z autu przez Borovicanina, ale sędzia nakazuje powtórkę. Dziwna decyzja arbitra z Warszawy.

• Strzał z około 25 metrów Pitrego nie sprawił żadnych problemów Sergiuszowi Prusakowi.

• GKS szuka kolejnych okazji do zdobycia bramki. Widać, że ta jedna bramka kompletnie ich nie satysfakcjonuje.

• Dobre zgranie piłki głową przez Rakelsa. Zachara uspokoił akcję i spokojnie przeniósł ciężar gry na prawą stronie. Piłka w posiadaniu katowiczan, którzy kontrolują w pełni przebieg wydarzeń na boisku.

• Na strzał z powietrza z ponad 30 metrów zdecydował się Łuczak. Piłka leciała powoli i dość wysoko, pewnie utrzymał ją Sabela.

• Świetna próba prostopadłego zagrania Tomasza Hołoty zostaje wybita przez defensorów Bogdanki i kolejny już rzut rożny dla gospodarzy.

• Rozpędzał się na prawej stronie Zuber, ale zdecydowanym wejściem powstrzymał go Bartosz Sobota i jeszcze wywalczył aut dla GieKSy.

• Wydawałoby się niegroźny strzał Damiana Chmiela sprawił wiele problemów Sergiuszowi Prusakowi i mamy rzut rożny dla GieKSy!

• aaa

• Seria rzutów z autu na wysokości pola karnego GKS Katowice kończy się nieudanym podaniem do Adriana Paluchowskiego. Rozpoczyna Sabela spod własnej bramki.

• Sporo walki w dzisiejszym spotkaniu, żaden z zawodników nie odstawia nogi. Taka gra może się podobać.

• Faul Łuczaka i spod własnego pola karnego rozpoczyna GKS

• Na trybunach zasiada ok. 2000 widzów.

• Ładnie przyjął piłkę w polu karnym Bogdanki Damian Chmiel, odwrócił się i uderzył błyskawicznie, ale dobrze obronił to uderzenie nogami Prusak!

• Zbyt długie prostopadłe zagranie do Zubera.

• "Jeszcze jeden, jeszcze jeden" - krzyczą fani na Blaszoku i nagradzają brawami agresywną grę swojego zespołu.

• GOOOOOOL!!! Beliancin dośrodkowywał z rzutu wolnego. Zamieszanie w polu karnym idealnie wykorzystał Mateusz Zachara! Z półobrotu umieszcza piłkę pod poprzeczką bezradnego Prusaka. GKS 1:0 Bogdanka

• Pierwsze minuty to nie jest domena piłkarzy GKS-u Katowice, ale trzeba przyznać, że w dzisiejszym meczu gospodarze zaczęli przyzwoicie. Goście z Łęcznej poważniej nie zagrozili bramce Witolda Sabeli.

• Faulował Chmiel przy próbie odbioru piłki. GKS stara się grać agresywnie lecz jak na razie bez żadnego widocznego rezultatu.

• Ostatnie ostrzeżenie dla Radosława Bartoszewicza za faul na Przemysławie Pitrym w środku pola.

• Niecenzuralne okrzyki kibiców na Blaszoku w kierunku Centrozapu.

• Ładnie zszedł do środka zupełnie niepilnowany Damian Chmiel, uderzył potężnie z prawej nogi, piłkę z trudem na korner sparował Sergiusz Prusak. Pierwsza taka groźna sytuacja w tym meczu.

• Prawą stroną przedzierał się Mateusz Zachara, ale płaskie, prostopadłe zagranie zostało zablokowane na wślizgu przez Łukasza Pielorza.

• "Oooo Katowice, oooo GKS" - śpiewają fani miejscowej GieKSy.

• Groźne z prawej strony próbował dośrodkowywać Borovicanin jednak nikt z jego kolegów nie zamykał akcji z drugiej strony boiska.

• Starają się uspokoić grę zawodnicy Bogdanki, którzy starają się konstruować jak najszybszy atak pozycyjny.

• Sporo niedokładności z obu stron. Piłka częściej w posiadaniu katowiczan, którzy będą wznawiać grę z autu na wysokości pola karnego.

• Od początku spotkania doping niesie się z Blaszoka. Miejscowi kibice niemal równo z gwizdkiem wywiesili jeden transparent "Derby dla Górnika".

• Niedokładne zagranie Łuczaka i GieKSa miała szansę na kontrę lecz niedokładne zagranie wszystko zniszczyło.

• aaaaaa

• Gospodarze w tradycyjnych żółto-czarnych strojach, goście w jednolitych białych trykotach.

• Rozpoczęli gracze z Łęcznej! Gramy.

• W młynie na Blaszoku pustki, środek sektora z widoczną "dziurą".

• Zawodnicy obu zespołów wychodzą na murawę.

• Rezerwowi w GKS-ie Bogdanka: Paweł Socha, Jovan Ninković, Jacek Kusiak, Nildo Franca, Piotr Hermann, Marcin Kalkowski, Mateusz Pielach.

• Rezerwowi w GKS-ie Katowice: Jacek Gorczyca, Adrian Napierała, Kamil Cholerzyński, Piotr Gierczak, Bartłomiej Chwalibogowski, Michal Farkas, Patryk Stefański.

• W pierwszy składzie jednak Nildo nie zagra, ale z pewnością pojawi się na placu gry w drugiej połowie. Warto zwrócić uwagę na Michała Zubera, etatowego dżokera w talii Piotra Rzepki. W poprzednich dwóch spotkaniach wyraźnie ożywił poczynania swojego zespołu wchodząc z ławki, a w poprzednim meczu zdobył nawet 2 gole.

• Trudno spodziewać się dzisiaj wysokiej frekwencji przy Bukowej. Pogoda nie jest najlepsza, a gra podopiecznych Rafała Góraka nie może nastrajać optymistycznie. Zespół z Łęcznej jest z kolei rewelacją wiosny w 1. lidze. Bogdanka prezentuje skuteczny, ofensywny futbol. Zawodnicy Bogdanki zdobywają dużo bramek, nawet bez swojego najlepszego strzelca - Nildo. Brazylijczyk na początku roku został zawieszony przez klub za niesportowy tryb życia, a dzisiejsze spotkanie jest dla niego wyjątkowe, bowiem znalazł się w szerokiej kadrze na to spotkanie.

• aaaaaaaaaaaa

• Zapraszamy do lektury obszernej zapowiedzi spotkania w TYM MIEJSCU.

• Mamy już wyjściowe jedenastki, za moment pojawią się w panelu po lewej stronie.

• Od dobrych kilku minut trwa rozgrzewka gości z Łęcznej, teraz na murawę wychodzą gospodarze.

• Zachmurzone Katowice, lekka mżawka - w takich warunkach przyjdzie dzisiaj grać ze sobą Górniczym Klubom Sportowym. Na relację na żywo prosto z Bukowej zaprasza Piotr Szymański.