boch
GKS Katowice - Hutnik Kraków
GKS Katowice - Hutnik Kraków Karina Trojok
GKS Katowice - Hutnik Kraków 0:2 w meczu 20. kolejki II ligi. Sensacyjne rozstrzygnięcie - czyli zwycięstwo ostatniej drużyny w tabeli nad liderem - to efekt goli zdobytych przed Michała Kitlińskiego i Kamila Sobalę. Nowohucki zespół, dodajmy, "Gieksę" pokonał drugi raz w tym sezonie (w sierpniu w Krakowie 3:2), teraz ze wspaniałego debiutu może się cieszyć trener Szymon Szydełko.

GKS - Hutnik. Pierwszy mecz hutników w tej rundzie

W 13 minucie hutnicy rozegrali rzut rożny, a po dośrodkowaniu głową skierował piłkę do siatki Michał Kitliński. Niespodziewane było więc otwarcie meczu, który dla Hutnika był pierwszym oficjalnym w tym roku.

Krakowian pierwszy raz w meczu o punkty poprowadził trener Szymon Szydełko. W wyjściowej jedenastce umieścił trzech piłkarzy sprowadzonych do klubu zimą - Kitlińskiego, Tomasza Wojcinowicza i Piotra Zmorzyńskiego. Hutnik, to nie była już niespodzianka po meczach sparingowych, zagrał w ustawieniu 3-5-2, no i od początku grał bardzo konswekwentnie, szczelnie w defensywie.

Ataki "Gieksy" w I połowie były jak bicie głową w mur, katowiczanie nie byli w stanie dojść do groźnych sytuacji bramkowych.

Czerwona kartka Hafeza. No i Hutnik grał w "10"...

Sytuacja gości skomplikowała się w 54 minucie. Czerwoną kartkę (niesportowe zachowanie w starciu z Michałem Kołodziejskim) dostał wtedy Abdallah Hafez, no i hutników na placu pozostało dziesięciu.

Katowiczanie dogodnej okazji na wyrównanie dorobili się dopiero w 68 minucie. Najpierw był strzał w poprzeczkę, a Krystian Sanocki przy dobitce z bliska nie trafił do celu.

Pięć minut potem z dalszej odległości Dawida Smuga chciał pokonał Arkadiusz Jędrych, ale golkiper Hutnika był na posterunku. W odpowiedzi, obok słupka katowickiej bramki uderzył Łukasz Kędziora.

Będący w osłabieniu hutnicy ofiarnie się bronili. I obronili się, a mecz zakończyli zdobyciem drugiego gola!

Po 18 występach krakowianie mają w dorobku 16 punktów i już tylko dwa punkty straty do bezpiecznego miejsca w tabeli. Teraz przed nimi cztery mecze na swoim stadionie. Najbliższy, zaległy z jesieni, w środę 10 marca ze Stalą Rzeszów.

GKS Katowice - Hutnik Kraków 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Kitliński 13, 0:2 Sobala 90+5.
GKS: Mrozek - Wojciechowski, JędrychŻ, KołodziejskiŻ, Rogala - Kiebzak (40 Sanocki, 80 Kurbiel) Jaroszek (61 Urynowicz), FigielŻ, Błąd, Woźniak (61 Kościelniak) - Kozłowski (80 PavlasŻ).
Hutnik: Smug - Kędziora, StawarczykŻ, Wojcinowicz - Ozimek, Świątek (90+1 Jaklik), Drąg, Linca (65 JodłowskiŻ), Zmorzyński - HafezCZK[54], Kitliński (65 SobalaŻ).

HUTNIK KRAKÓW - wiosna 2021. W górnym rzędzie, od lewej: Jakub Czarniecki (zawodnik po kontuzji), Patryk Kieliś, Kacper Jodłowski, Tomasz Wojcinowicz, Łukasz Kędziora, Piotr Stawarczyk, Mateusz Gajda, Michał Kitliński, Tomasz Jaklik, Filip Handzlik. W środkowym rzędzie: Michał Wróbel (junior), Javier Bernal, Sebastian Olszewski, Maciej Zysek (kierownik drużyny), Łukasz Łojek (fizjoterapeuta), Szymon Szydełko (I trener), Grzegorz Staszewski (asystent trenera), Krzysztof Świątek, Kamil Sobala, Kamil Bełczowski. W dolnym rzędzie: Dawid Linca, Abdallah Hafez, Mateusz Ozimek, Dawid Smug, Adam Dul, Bartosz Tetych, Miłosz Drąg, Piotr Zmorzyński.

Hutnik Kraków. Kadra na rundę wiosenną sezonu 2020/2021. Oni...