GKS Katowice - Korona Kielce ZDJĘCIA, WYNIK GieKSa pokonała faworyta do awansu! Kielczanie pierwszy raz pokonani na wyjeździe

Tomasz Kuczyński
06.11.2021. Mecz 16. kolejki Fortuna 1. Ligi: GKS Katowice - Korona Kielce.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
06.11.2021. Mecz 16. kolejki Fortuna 1. Ligi: GKS Katowice - Korona Kielce. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Dziennik Zachodni
W sobotę 6.11.2021 r. w meczu 16. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Katowice wygrał z Koroną Kielce 1:0 (1:0). Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Filip Szymczak. Zobacz ZDJĘCIA ze spotkania przy Bukowej.

Katowicki beniaminek przed meczem z Koroną mógł się pochwalić serią pięciu ligowych spotkań bez porażki. GieKSa w tych meczach zdobyła 9 punktów i miała ich w sumie 16. Korona z dorobkiem 29 punktów była trzecia w tabeli, a ostatnio wygrała u siebie z Odrą Opole 2:1. GKS zremisował w Jastrzębiu-Zdroju ze swoim imiennikiem - 0:0.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu GKS Katowice – Korona Kielce, 6.11.2021 r.

Anulowany rzut karny dla Korony i bramka Filipa Szymczaka

GKS Katowice przystąpił do meczu z Koroną mając na koncie trzy spotkania z rzędu bez straty gola, co było efektem zmiany ustawienia w obronie. Kielczanie byli niepokonani na wyjazdach.

W bramce GieKSy wystąpił Patryk Królczyk zastępując chorego Dawida Kudłę.

Gospodarze już w 1. minucie mieli świetną okazję do objęcia prowadzenia. Korona straciła piłkę przy jej wyprowadzaniu, w efekcie Filip Szymczak znalazł się przed bramkarzem Konradem Forencem i strzelił za wysoko.

GieKSa grała odważnie i w 5. minucie w pole karne wpadł Krystian Sanocki, ale jego strzał w ostatniej chwili został zablokowany.

Korona przeczekała te ataki i w 16. minucie zagroziła bramce Królczyka, który obronił strzał Łukasza Sierpiny.

W 23. minucie sędzia Paweł Pskit podyktował rzut karny dla gości (Grzegorz Janiszewski miał faulować Mario Zebicia). Arbiter zobaczył jeszcze sytuację na monitorze i odwołał „jedenastkę”! Kibice GieKSy odetchnęli z ulgą, a następnie... fetowali gola. Szymczak przedarł się prawą stroną i huknął z ostrego kąta pod poprzeczkę - 1:0!

Korona po tym ciosie była zamroczona i w 32. minucie mogła stracić drugiego gola. Patryk Szwedzik uderzał w sytuacji sam na sam, strzał był jednak nieczysty i Forens wybił piłkę na rzut rożny.

Goście w końcówce I połowy przycisnęli. GKS nie dał sobie strzelić gola i do szatni schodził z jednobramkową zaliczką.

GKS miał szczęście i zdobył trzy punkty

W 46. minucie GieKSa miała furę szczęścia. Główkował Adrian Danek, trafił w stojącego w polu bramkowym Huberta Sadowskiego i piłka jakimś cudem poleciała obok słupka.

Korona niemrawo próbowała zmienić wynik, a GKS szukał okazji na kontry. W 86. minucie po rzucie wolnym piłka odbiła się od Grzegorza Rogali, następnie od głowy Danka i… trafiła w poprzeczkę! Dobijał jeszcze Piotr Malarczyk, ale prosto w Królczyka.

GKS Katowice - Korona Kielce 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Filip Szymczak (27)

GKS: Patryk Królczyk - Grzegorz Janiszewski, Arkadiusz Jędrych, Hubert Sadowski - Zbigniew Wojciechowski, Bartosz Jaroszek, Rafał Figiel, Krystian Sanocki (70. Piotr Samiec-Talar), Patryk Szwedzik (90. Arkadiusz Woźniak), Danian Pavlas (53. Grzegorz Rogala) - Filip Szymczak (70. Filip Kozłowski).

Korona: Konrad Forenc - Adrian Danek, Piotr Malarczyk, Przemysław Szarek, Łukasz Sierpina - Jacek Podgórski, Marcel Gąsior, Marcin Szpakowski (70. Miłosz Strzeboński), Mario Zebić (80. Marko Pervan), Dawid Błanik (80. Jakub Górski) - Jakub Łukowski.

Żółte kartki: Rogala - Sierpina

Sędziował: Paweł Pskit (Łódź)

Widzów: 3.013