GKS Katowice - Lech II Poznań 3:1. Zobaczcie zdjęcia z Bukowej

Rafał Musioł
GKS Katowice - Lech II Poznań 3:1.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
Piłkarze GKS Katowice mecz z rezerwami Lecha Poznań zaczęli jako zespół ze strefy spadkowej. Jako pierwsi stracili w nim gola, ale udało im się odwrócić losy spotkania. Zobaczcie zdjęcia z Bukowej.

Piłkarze GKS Katowice mecz z rezerwami Lecha Poznań rozpoczęli nieźle, ale nieoczekiwanie stracili gola. Jakub Karbownik głową pokonał bramkarza gospodarzy i na Bukowej zrobiło się nerwowo.

Rezerwy Lecha oparte są na młodzieży, której brakuje jeszcze doświadczenia. GKS zdołał to wykorzystać doprowadzając do remisu dzięki Adrianowi Błądowi, który po podaniu od Filipa Kozłowskiego oddał strzał z pierwszej piłki.

Po przerwie determinacja GKS-u była już wyraźna, podobnie jak jego przewaga. Kozłowski co prawda trafił w słupek, a potem nie wykorzystał okazji, w której miał przed sobą pustą już bramkę, ale wcześniej, bo w 52 minucie spokój dał gospodarzom Krystian Sanocki strzałem z dystansu.

Lech dążył do remisu, ale ostatnie słowo za sprawą Macieja Urynowicza znów należało do GKS-u.

Przed meczem kibice przekazali klubowi sztandar oraz figurkę Św. Barbary, aby prowadziła GKS na należne klubowi miejsce.

GKSKatowice - Lech II Poznań 3:1 (1:1)
0:1
Jakub Karbownik (36), 1:1 Adrian Błąd (42), 2:1 Krystian Sanocki (52), 3:1 Marcin Urynowicz (87)
GKS Mrozek - Wojciechowski, Jędrychl, Kołodziejski, Rogala - Sanocki (75. Pawłas), Jaroszekl (46. Gałecki), Stefanowicz, Błąd, Woźniak (69. Kiebzak) - Kozłowski (82. Urynowicz). Trener: Rafał Górak.