Jacek Sroka
Jacek Sroka
Piłkarze GKS Katowice zremisowali z MKS Kluczbork  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarze GKS Katowice zremisowali z MKS Kluczbork Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. marzena bugała
Piłkarze GKS Katowice w pierwszym w tym roku meczu kontrolnym zremisowali z III-ligowym MKS Kluczbork 1:1. Spotkanie sparingowe rozegrano na boisku Kolejarza Katowice, a bramkę dla katowiczan zdobył Piotr Kurbiel. Zobaczcie zdjęcia ze sparingu GKS Katowice - MKS Kluczbork.

GKS Katowice - MKS Kluczbork 1:1 Katowiczanie rozpoczęli zimowe granie

Piłkarze GKS Katowice w poniedziałek wznowili treningi, a już dziś rozegrali pierwszy sparing. Rywalem katowiczan był MKS Kluczbork, a mecz pierwotnie miał się odbyć na bocznym boisku Stadionu Śląskiego, ale ostatecznie obydwie drużyny zmierzyły się na boisku ze sztuczną nawierzchnią Kolejarza Katowice, na którym zimą często trenują podopieczni trenera Rafała Góraka.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU GKS KATOWICE - MKS KLUCZBORK

Nie przeocz

Mimo sporych opadów śniegu płyta boiska była nieźle przygotowana i piłkarze GieKSy mogli rozpocząć dziś zimowe granie. Początek spotkania z MKS Kluczbork nie był udany. Dobrych okazji nie wykorzystali Filip Kozłowski i Grzegorz Janiszewski. Goście byli bardziej skuteczni i po pół godzinie gry pierwsi strzelili gola schodząc na przerwę z jednobramkową przewagą.

Po zmianie stron trener Górak dokonał aż dziewięciu zmian i katowiczanie szybko odrobili straty. Wyrównującego gola zdobył Piotr Kurbiel. Gospodarze dominowali i mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem Szymon Kiebzak nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za faul na Macieju Urynowiczu.

Zobacz koniecznie

Katowiczanie w okresie przygotowawczym zaplanowali aż dziewięć sparingów. Już w środę ich kolejnym rywalem będzie Cracovia. 24 stycznia GieKSa wyjedzie na tygodniowe zgrupowanie do Bielska-Białej i w trakcie tego obozu rozegra cztery mecze kontrolne z LKS Goczałkowice-Zdrój, Rekordem Bielsko-Biała, GKS Tychy i Polonią Bytom.

Musisz to wiedzieć

GKS Katowice - MKS Kluczbork 1:1 (0:1)
0:1 Filip Latusek (31), 1:1 Piotr Kurbiel (50)

Skład GKS I połowa Mrozek - Wojciechowski, Janiszewski, Kołodziejski, Pawłas - Woźniak, Jaroszek, Kościelniak, Gałecki, Sanocki - Kozłowski.

(II połowa) Mrozek - Grychtolik, Jędrych, Broda, Pawłas - Kurbiel, Jaroszek, Błąd, Urynowicz, Kiebzak - Szwedzik.