GKS Katowice 2 - 0 Odra Wodzisław Śląski

GKS Katowice

2

Odra Wodzisław Śląski

0

• Koniec spotkania. W meczu obfitującym w sytuacje podbramkowe, GKS Katowice z kłopotami pokonał Odrę Wodzisław 2:0.

• Niepotrzebna druga żółta kartka dla Plewni.

• Trzy minuty doliczone.

• Niedokładne dośrodkowanie Sadowskiego z lewej strony.

• Techniczny strzał Plewni wysoko nad poprzeczką.

• Krzysztof Kaliciak za Olkowskiego. GKS cały czas zamierza atakować.

• Strzał tuż nad ziemią z problemami obronił Gorczyca.

• U gości Kuczok za Jarego.

• Strzelca bramki zastępuje Sadowski.

• GOOOOOLLLL!!! Na 2:0 w sytuacji sam na sam podwyższa Zieliński!! Niepotrzebnie utrudniał mu oddanie strzału Chwalibogowski.

• Według oficjalnego komunikatu, na trybunach zasiada 2700 kibiców.

• Ożywili się kibice GieKSy, którzy w niecenzuralny sposób powiedzieli co myślą o krajowym Związku Piłki Nożnej.

• Od dobrych kilku minut pada drobny deszcz.

• A także Sikorski za Nganbe w zespole gospodarzy.

• Chwalibogowski zastępuje żegnanego brawami Goncerza.

• Z rzutu wolnego dośrodkował Robert Caha, piłkę po strzale głową jednego z zawodników Odry przeleciała dobre kilka metrów nad bramką.

• GOOOOLLLLL!!! Piotr Plewnia posłał ostro bitą piłkę z rzutu wolnego, dotknął ją ostatecznie Dziedzic, który skutecznie zmylił bramkarza. (Pierwotnie podaliśmy, że Dziedzic nie dotknął piłki, ale ostatecznie to jemu zaliczono to trafienie)

• Waleczny Skrobacz ostro potraktował atakującego Sokołowskiego i zobaczył drugą żółtą kartkę.

• Dłużej przy piłce utrzymują się teraz wodzisławianie. Najaktywniejsi są Skrobacz i Odunka, jednak ustępują gospodarzom głównie pod względem fizycznym.

• Uderzenie Zielińskiego w kierunku długiego słupka minęło o metr bramkę.

• Udana interwencja Niechciała w polu karnym, który dobrze zatrzymał Skrobacza.

• Niechciał wypuścił w pole karne Dziedzica, który źle przyjął piłkę i ta opuściła linię końcową.

• Akcja 3 na 2 dla GKS-u. Podanie trafiło jednak wprost pod nogi obrońcy Odry. Irytacja na trybunach rośnie, na pewno odczuwają ją zawodnicy Stawowego.

• Olkowski opanował piłkę tuż przed bramkarzem, w ostatniej chwili doskoczył do niego obrońca, który zablokował uderzenie.

• Zieliński do Goncerza, który uderzył dokładnie z linii pola karnego. Strzał po ziemi pewnie wyłapał Nalepa.

• Nganbe nie przedarł się polu karnym, naciskało go skutecznie czterech zawodników gospodarzy.

• Próba z ponad 30 metrów autorstwa Plewni. Bez rezultatu.

• Dziedzic powinien już mieć jedną bramkę na koncie. Z 8 metrów z ostrego kąta uderzył tuż nad poprzeczką.

• Tym razem nagrodzony brawami strzał Zielińskiego. Napastnik GKS-u efektownie złożył się do uderzenia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, niewiele zabrakło do szczęścia.

• Indywidualna akcja Pitrego, który minął jednego obrońcę, lecz strzał zatrzymał się na plecach kolejnego z defensorów.

• Uderzenie z 18 metrów w wykonaniu Olkowskiego, w bezpiecznej odległości minęło lewy słupek bramki Nalepy.

• W ekipie gości Adriana Marka zastąpił Michał Brzozowski.

• Rozpoczynamy drugą połowę.

• Momentami ogromną przewagę osiągał GKS, który stworzył przynajmniej 3 sytuacje 100%. Ciężko uzasadnić, że katowiczanie nie strzelili gola w pierwszej połowie. Mogli za to zostać skarceni w samej końcówce, ale uratował ich świetnie interweniujący Gorczyca.

• Koniec pierwszej połowy.

• Mogła być natychmiastowa odpowiedź GieKSy!! Olkowski na 14 metrze zbyt długo się zastanawiał i strzelił prosto w Nalepę.

• Cóż za okazja Odry!! Idealnie wystawiona piłka do Szymona Jarego, którego mocne uderzenie w bardzo dobrym stylu odbił do boku Gorczyca.

• Plewnie nieprzepisowo powstrzymał rozpędzającego się na prawej stronie Skrobacza.

• Kibice GKS-u poirytowani postawą swojej drużyny. Niedokładne zagrania spotykają się z brawami i śmiechem.

• Uderzenie Grzegorza Goncerza przechodzi wysoko nad poprzeczką.

• Dobre zagranie do Zielińskiego, który przyjął piłkę na klatkę i uderzył z całej siły... za linię autową! Śmiech i gwizdy na trybunach.

• Olkowski minął rozpaczliwie interweniującego bramkarza, lecz zamiast podawać na środek pola bramkowego, zdecydował się na strzał, który wylądował na bocznej siatce.

• Zawodnik Odry powraca na boisko.

• Na boisku leży kontuzjowany Artur Cybulski. Służby medyczne znoszą piłkarza na noszach.

• Rzut wolny dla GKS-u z 20 metrów. Dziedzic uderzył zbyt lekko i Nalepa pewnie interweniował.

• Pierwsza żółta kartka w dzisiejszym spotkania. Ukarany Łukasz Skrobacz.

• Dośrodkowanie Nganbe niemal z narożnika pola karnego pewnie wypiąstkował Jacek Gorczyca.

• Na trybunach kompletna cisza. Spotkanie ogląda około 1200-1800 kibiców.

• Była to dobitka strzału Zielińskiego w sytuacji sam na sam na 11 metrze. Piłka po strzale Dziedzica odbiła się jeszcze od nóg obrońcy.

• Ależ sytuacja!!! Na stadionie w Katowicach spiker ogłasza, że strzelcem pierwszej bramki został Dziedzic!!! Nic bardziej mylnego. Napastnik gospodarzy z 2 metrów jakimś cudem trafił tylko w słupek!

• Fatalne nieporozumienie Sokołowskiego z Szalą. Wodzisławianie będą wykonywać rzut rożny.

• Piłkę w polu karnym przejął Odunka, uderzył bez zastanowienia, jednak kąt był zbyt ostry i tylko boczna siatka.

• Kolejny już spalony Zielińskiego. Pretensje do kolegi z zespołu ma Dziedzic.

• Makabryczny strzał z woleja Niechciała, nagrodzony burzą gwizdów przy Bukowej.

• Kolejna świetna sytuacja przed Zielińskim!!! W sytuacji sam na sam górą Nalepa! Będzie tylko rzut rożny.

• Odunka dobre kilka sekund stał z piłką przy nodze już w polu karnym gospodarzy. Zdecydował się na akcję jeden na jednego z Dziedzicem, jednak wyjechał za linię końcową.

• Sobik zwodem efektownie minął Goncerza na lewej stronie, wbiegł w pole karne i posłał piłkę prosto na nogę Jacka Kowalczyka.

• Przestój w grze. Marek Sobik wywalczył aut dla swojego zespołu.

• Naciskają podopieczni Stawowego. Długą wymianę podań przed polem karnym Odry strzałem zakończył Pitry. Futbolówka po rykoszecie wylądowała w rękach Macieja Nalepy.

• Powinno być 1:0!!! Zieliński wyłuskał piłkę obrońcy przed polem karnym, zupełnie niepilnowany wbiegł w 16-stkę z lewej strony, jednak przerzucenie piłki nad bramkarzem okazało się bardzo nieprecyzyjne.

• Inteligentne prostopadłe zagranie Przemysława Pitrego do dobrze ustawionego Olkowskiego, który... przewrócił się z piłką.

• Spokojnie rozgrywają piłkę katowiczanie. Natomiast w zupełnej ciszy obserwują spotkania kibice. Słychać tylko krzyki piłkarzy dochodzące z płyty boiska.

• Ładna kombinacyjna akcja GKS-u. Na strzał z linii pola karnego zdecydował się Paweł Olkowski, który przy tej próbie był lekko odpychany. Gwizdek sędziego jednak milczał, a piłka przeszła daleko od bramki.

• Do wybitej piłki popędził osamotniony z przodu Michał Zieliński. Wywalczył tylko aut.

• Faulowany w środku pola Jean Nganbe.

• Skrobacz do Odunki. Rozpoczynamy!

• Gospodarze w strojach żółto-czarnych, Odra na czerwono.

• Trójka sędziowska wraz z piłkarzami wychodzi na boisko.

• Na Blaszoku jak na razie bardzo mało kibiców. Długie kolejki przed bramami, a do pierwszego gwizdka już tylko 10 minut.

• W Katowicach idealna pogoda do gry. Niebo zachmurzone, bez słońca. Nie jest wykluczone, że niedługo spadnie deszcz. Na razie trwa rozgrzewka zawodników Odry. Gospodarze już zeszli z murawy.

• Znamy już wyjściowe jedenastki obu zespołów.

• Wygrywając dzisiejsze spotkanie, katowicka GieKSa praktycznie zapewni sobie utrzymanie na zapleczu Ekstraklasy. W gorszej sytuacji są przyjezdni, którzy mają tylko 2 punkty przewagi nad strefą spadkową i zapewne do ostatniej kolejki będą walczyć o byt w pierwszej lidze.

• Witamy w relacji na żywo ze spotkania przy Bukowej w Katowicach, gdzie miejscowy GKS podejmuje Odrę Wodzisław Śląski.