GKS Katowice

1

Olimpia Grudziądz

0

• Koniec meczu! GKS wygrywa w trzecim kolejnym meczu na własnym boisku, w miłej atmosferze kończąc zmagania w I lidze w tym roku. Oprócz zawodników trzeba także pochwalić kibiców, którzy rzeczywiście byli dzisiaj 12. zawodnikiem. Za wspólne 90 minut dziękuje Paruyr Tovmasyan i zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

• Feruga zastępuje Rakelsa.

• Cholerzyński zastępuje strzelca jedynej bramki - Mateusza Zacharę.

• Jan Beliancin bardzo dobrze uderzył z rzutu wolnego tuż za narożnikiem pola karnego, ale Wróbel z wielkim trudem piąstkował piłkę.

• Marcin Kokoszka otrzymuje kolejny kartonik i w konsekwencji musi opuścić boisko.

• Copik pojawia się na boisku za Jarosława Bialka.

• Jan Beliancin otrzymuje żółtą kartkę.

• Tomasz Hołota w sytuacji sam na sam z Michałem Wróblem ...i po fatalnym strzale zawodnika Gieksy, pewnie broni bramkarz gości!

• Rafał Górak dokonuje pierwszą zmianę: żegnanego brawami Przemysława Pitrego zastępuje Bartłomiej Chwalibogowski.

• Najgroźniejsza sytuacja w zespole gości - Kryszak "huknął" z dystansu, piłka odbiła się jeszcze od nóg Tomasz Rzepki i w ostatniej chwili Witold Sabela wspaniałą interwencją wybił piłkę na rzut rożny!

• ...a Sulej - Tumicza.

• Podwójną zmiana w Olimpii: Domżalski zastępuje Cieciurę...

• Pitry dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale w ostatniej chwili jeden z obrońców Olimpii skierował piłkę tuż obok bramki - rzut rożny. Po chwili po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła na głowę Kowalczyka, ale kapitan "Gieksy" faulował w tej sytuacji.

• I nastąpił punkt kulminacyjny dopingu kibiców, właśnie podnoszono ogromną "fanę" z napisem "GIEKSA BANIK 15 LAT". "Fana" jest niemalże wielkości trybuny, na której zasiadają najzagorzalsi kibice klubu. W tym samym momencie była przerwa w grze, gdyż jeden z zawodników potrzebował interwencji lekarza - wyglądało to tak jakby zawodnik GKS-u chciał w ten sposób skupić uwagę fanów na oprawie przygotowanej przez kibiców.

• Atmosfera na trybunach wręcz rewelacyjna, z okazji 15-lecia zgody z kibicami Banika Ostrawa na dzisiejsze spotkanie wybrała się grupa kibiców tego czeskiego klubu. Doping nie ustaje od pierwszej minuty, a ponadto dużo przyśpiewek jest skierowana dla drużyny z Ostrawy.

• Janusz Dziedzic, były zawodnik GKS-u Katowice otrzymuję żółtą kartkę - trzecią w tym spotkaniu.

• Adrian Frańczak prawdopodobnie uderzał z 25 metrów z półwoleja, ale jego strzał wylądował na ... bandach reklamowych przy linii bocznej na wysokości linii pola karnego.

• Bardzo ładna akcja w wykonaniu Rzepki na prawej flance, po czym wspaniale centrował piłkę wprost na klatkę piersiową Rakelsa, czego nie można niestety, dla kibiców GKS-u, powiedzieć o przyjęciu piłki w wykonaniu napastnika gospodarzy. Łotysz próbował naprawić sytuację symulując faul w polu karnym i może się cieszyć, że za "aktorstwo" nie otrzymał żółtej kartki.

• Rzepka leży na boisku po faulu, arbiter dyktuje rzut wolny. Kowalczyk dyskutuje jednak z Tomaszem Radkiewiczem sugerując, że należała się żółta kartka.

• Pitry uderza głową po dośrodkowaniu Beliancina z rzutu wolnego, ale strzał był niecelny.

• Kolejny kartonik dla zawodnika Olimpii - tym razem otrzymuje ją Maciej Dąbrowski.

• Prostopadła piłka Chmiela do Rakelsa - arbiter dyktuje jednak spalony.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Adrian Napierała zdecydował się na strzał "spod kolana" z 20 metrów, z siłą uderzenia nie było problemów, gorzej z celnością. Chwile po tej akcji Tomasz Radkiewicz zakończył pierwszą połowę.

• Kolejny rzut rożna dla Gieksy, a w międzyczasie sędzia techniczny pokazał na świetlnej tablicy 1 minutę.

• Dwie ładne akcje w wykonaniu Pitrego i Zachary. Najpierw Pitry zagrał krzyżowe podanie do strzelca bramki, ale pierwsze dośrodkowanie młodego zawodnika GKS-u zostało zablokowane, po chwili poprawił swój błąd dośrodkowując do Pitrego. Piłka po strzale z półwoleja zawodnika z numerem 81 poszybowała jednak minimalnie nad poprzeczką.

• Chmiel dośrodkował z rzutu rożnego, ale włożył w to zbyt dużo siły i od autu rozpoczną goście.

• Dośrodkowanie Chmiela zostało zablokowane w polu karnym, ale katowiczanie wciąż utrzymują się przy piłce.

• obiektywny: "Olimpia bez Ruszkula to pół drużyny".

• Pitry uderzał rzutu wolnego, ale piłka ugrzązła w murze, po czym obrońca Olimpii wybijał piłkę na raty - za pierwszym razem trafił w kolegę z drużyny.

• Rakels nabił rywala przy narożniku boiska i wywalczył rzut rożny.

• Beliancin fauluje Tumicza, ale osobiście uważam, że zawodnik gości dodał też coś od siebie, bo zwijał się z bólu jak rażony piorunem.

• Kokoszka otrzymuje żółtą kartkę - pierwszą w tym spotkaniu.

• Sobotka zderzył się z rywalem i leży na boisku przy linii bocznej. Lekarz GKS-u nie mógł wejść na boisko, wiec ... klęczał obok, by w ten sposób dowiedzieć się informacji na temat zawodnika.

• Drug kwadrans zdecydowanie ciekawszy, mimo że bramka padła w 3. minucie. Żaden z zawodników nie odstawia nogi.

• Mariusz Kryszak uderzał z rzutu wolnego i piłka trafiła w poprzeczkę! Niewiele brakowało by strzelił gola - ładny strzał w wykonaniu zawodnika Olimpii.

• Strzał głową Rzepki i pewnie broni Wróbel.

• Chmiel dośrodkował z rzutu rożnego do Rakelsa i piłka po strzale Łotysza trafiła w jednego z obrońców i mało brakowało by wpadła do bramki Wróbla - kolejny rzut rożny.

• Sobotka próbował centrować z lewego skrzydła, ale został zablokowany.

• Po stracie piłki przez Pitrego, piłkarze Olimpii próbowali przeprowadzić kontratak, ale Sabela pewnie chwyta piłkę.

• Tomasz Hołota wrócił na boisko i będzie mógł kontynuować spotkania.

• Najpierw poślizgnął się Wróbel po próbie wybicia piłki, a po chwili Sobotka, prawdopodobnie murawa jest śliska.

• Tomasz Hołota leży na boisku i będzie potrzebna interwencja klubowych lekarzy.

• Dośrodkowanie Rakelsa, ale fatalnie przyjmował piłkę przed polem karnym Tomasz Hołota i strata katowiczan.

• Rakels zagrywał do Pitrego piętą, ale były zawodnik Górnika Zabrze nie zrozumiał się z Łotyszem.

• Mariusz Kryszak faulowany w środku pola przez Damiana Chmiela.

• GOOOOL! MATEUSZ ZACHARA ZDOBYWA BRAMKĘ NA 1:0 STRZAŁEM Z 10 METRÓW!!! CO ZA POCZĄTEK SPOTKANIA!!!

• Zaczynamy!

• Z lekkim opóźnieniem Tomasz Radkiewicz wraz z asystentami wyprowadza na murawę oba zespoły.

• Jeśli zwrócimy uwagę na formę w ostatnich spotkaniach, to faworytem okazuje się zespół z Katowic, który w dwóch ostatnich meczach na własnym boisku zdobył komplet punktów z Piastem Gliwice i Sandecją Nowy Sącz. Olimpia nie wygrała na wyjeździe od 14 września, kiedy to podopieczni Marcina Kaczmarka pokonali Wartę Poznań.

• W drużynie gości zabraknie Piotra Ruszkula, który z czterema bramkami jest najskuteczniejszym strzelcem w zespole.

• Już za 20 minut odbędzie się spotkanie 20. kolejki I ligi, w którym GKS Katowice zmierzy się z Olimpią Grudziądz. Na relację ze Stadionu Miejskiego w Katowicach zaprasza Paruyr Tovmasyan...