3

Piast Gliwice

2

• Koniec meczu! GKS wygrywa w derbach i zdobywa cenne trzy punkty.

• Feruga długo utrzymywał się przy piłce w narożniku boiska i skradł kilka cennych sekund.

• Feruga wchodzi w miejsce Pitrego.

• Trzy minuty doliczone.

• GKS wyszedł z kontrą, ale strzał Zachary został zablokowany przed polem karnym.

• Wojciech Kędziora pewnie wykonał 11. 3:2 i będą emocje w końcówce.

• Rzut karny dla Piasta! Rzepka zagrał ręką w polu karnym!

• Jarka wchodzi za Rakelsa.

• Rzepka naciągnął mięsień łydki i musi na chwilę opuścić boisko.

• Błąd Jana Buryana przy linii końcowej, ale ratuje go Trela.

• Łotysz jest dzisiaj nie do zatrzymania - bardzo dobre spotkanie w jego wykonaniu.

• GOOOOOL!!! DENISS RAKELS STRZELA DO PUSTEJ BRAMKI PO WSPANIAŁEJ AKCJI CHWALIBOGOWSKIEGO!!!

• Tomasz Podgórski nie kryty na 14 metrze uderza pod poprzeczką, ale kapitalną interwencją popisuje się Witold Sabela!

• Chwalibogowski zastępuje Goncerza.

• Po dośrodkowaniu Podgórskiego żaden z partnerów nie doszedł do strzału.

• Matras po kolejnym dryblingu zostaje sfaulowany.

• Tomasz Rzepka otrzymuje żółtą kartkę.

• Po rzucie rożnym Pitry trafia głową w poprzeczkę!!!

• Bzdęga zastępuje Pietrzaka.

• Świątek decyduje się na strzał, zamiast podać do lepiej ustawionych partnerów i uderza niecelnie z 15 metrów.

• Dośrodkowanie Podgórskiego z rzutu wolnego zostało zablokowane przez zawodników Gieksy.

• Centrował Zganiacz z prawej flanki, ale podanie do partnerów było za mocne i od bramki rozpocznie Sabela.

• Na trybunach bardzo dobra atmosfera, doping przez cały czas nie ustaje.

• Po złym podaniu Jurado w środku pola, zmuszony do faulu taktycznego był Klepczyński.

• Cicman zastąpiony przez Świątka.

• Matras dostaje żółtą kartkę.

• Kapitan Piasta Tomasz Podgórski także został ukarany żółtą kartką.

• Po kłótni z Podgóskim Gocerz otrzymał żółtą kartkę.

• DENISS RAKELS W SYTUACJI SAM NA SAM STRZELA TUŻ OBOK TRELI I GIEKSA ZNOWU WYCHODZI NA PROWADZENIE!!!

• Klepczyński za daleko wypuścił sobie piłkę, ale Jarosław Chmiel odgwizdał faul na obrońcy Piasta.

• Po dośrodkowaniu Tomasza Podgórskiego z rzutu rożnego uderzał "szczupakiem" Wojciech Kędziora, ale obok bramki.

• Chmiel oddał groźny strzał z 27 metrów, ale Trela obronił na raty.

• Mateusz Zachara najpierw przypadkiem blokuje strzał partnera z zespołu, po chwili uderza głową z 12. metrów i niewiele brakowało, by "ściągnął pajęczynę" z bramki Dariusza Treli - minimalnie obok spojenia słupka z poprzeczką.

• Co za akcja Grzegorza Goncerza, który okiwał dwóch obrońców Piasta, gorzej było z wykończeniem. Pomocnik Gieksy z 18 metrów fatalnie uderzył.

• Sopel schodzi i za niego pojawia się Buryan.

• Zachara i Rakels zaczynają drugą połowę!

• Piłkarze już wybiegli na murawę, za chwilę zaczynamy drugą połowę.

• Na ławce rezerwowej zasiedli dziś po stronie gospodarzy: Gorczyca, Feruga, Kruczek, Jarka, Chwalibogowski, Farkas i Kamiński. A w zespole Piasta w pierwszej jedenastce nie zmieścili się Korbecki, Bzdęga, Pietroń, Buryan, Bodzioch, Świątek i Nalepa.

• Pierwsza połowa była bardzo emocjonująca. Poza tym mamy już pewność, że nie skończy się tak jak 11 marca br., kiedy to mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

• Koniec pierwszej połowy!

• GOOOL!!!!! RUDOLF URBAN W OSTATNIEJ AKCJI PIERWSZEJ POŁOWY DOPROWADZA DO REMISU STRZAŁEM GŁOWĄ Z KILKU METRÓW. DOŚRODKOWYWAŁ PODGÓRSKI...

• Adrian Napierała skutecznie blokował dostęp Jurado do pola karnego i od bramki Sabela.

• Podgórski centruje z rzutu wolnego, ale Przemysła Pitry wybija głową i zażegnuje niebezpieczeństwo.

• Ruben Jurado w sytuacji sam na sam trafił wprost w nogi Witolda Sabeli.

• Na strzał z 25 metrów zdecydował się Podgórski, ale obok bramki.

• Faulowany Goncerz i rzut wolny dla Gieksy. Pitry dośrodkowywał do Rzepki, ale kolejny strzał głową zawodnika GKS-u był niecelny.

• Kolejne niecelne długie podanie z pominięciem drugiej linii w wykonaniu gliwiczan. W ten sposób z pewnością nie uda im się zaskoczyć rywali.

• Deniss Rakels zderzył się z Bartoszem Sopelem i będzie potrzebna interwencja lekarzy.

• Beliancin wybijając piłkę trafił z bliskiej odległości w Jurado i od bramki gospodarze.

• Przechwyt Urbana, ale dośrodkowanie Słowaka zostało zablokowane.

• Katowiczanie zasłużyli na tą bramkę...

• GOOOOOOL!!!!!! DAMIAN CHMIEL UDERZYŁ PRZY SŁUPKU I 1:0!!!

• Uderzał Przemysław Pitry, ale za bardzo się odchylił i strzelił mocno niecelnie.

• Faul Zganiacza na 25 metrze, za co pomocnik Piasta dostaje żółtą kartkę.

• Rafał Pietrzyk uderza z rzutu wolnego, ale spokojnie broni Witold Sabela.

• Kędziora tuż przed polem karnym za lekko podał do Jurado i jeden z obrońcó GKS-u wyprzedził Hiszpana.

• Faul Tomasza Podgórskiego w środku pola.

• Po wybiciu piłki przez jednego z obrońców piłka odbiła się od Jurado i powędrowała w kierunku bramki, ale Witold Sabela nie miał większych problemów.

• Faul w ofensywie Denissa Rakelsa.

• Po dośrodkowaniu Chmiela głową uderzał Tomasz Rzepka, ale obok prawego słupka.

• Ruben Jurado upadając uderzył z 15 metrów, ale obok bramki.

• Z rzutu rożnego dośrodkowywał Podgórski, ale piłka nie trafiła bezpośrednio do jego partnerów, po chwili wróciła do niego, jednak kapitan Piasta był na spalonym.

• Ponownie centrował Pitry, ale strzał Rakelsa został zablokowany w ostatniej chwili przez Matrasa.

• Dośrodkowanie Pitrego, ale z głębokie i bramkarz Piasta pewnie chwyta piłkę.

• Klepczyński fauluje w polu karnym, za co otrzymuje żółtą kartkę, dodatkowo arbiter wskazuje na 11 metr!!! Ale Przemysław Pitry strzelił tuż obok bramki.

• Pitry uderzał z rzutu wolnego, ale prosto w bramkarza.

• Mateusz Matras wślizgiem fauluje Chmiela.

• Kowalczyk otrzymuje żółtą kartkę.

• Prostopadłe podanie Urban do Tomasza Podgóskiego, ale kapitan Piasta został sfaulowany. Sam poszkodowany uderzał, ale piłka odbiła się od jednego z zawodników znajdujących się w murze.

• Daniss Rakels przed dogodną sytuacją do strzelenia bramki, ale Łotysz był tym razem na spalonym.

• Bardzo dobry początek w wykonaniu katowiczan - najpierw do strzału nie doszedł Deniss Rakels, po chwili Mateusz Sachara uderzył z dystansu, ale wysoko nad poprzeczką.

• Jarosław Chmiel zagwizdał po raz pierwszy!

• Z powodu transmisji telewizyjnej mecz został przełożony na godzinę nietypową godzinę, bo na 12:30. Prawdopodobnie dlatego, że o 16:00 Celtic zagra z Aberdeen.

• Już za kilka minut rozpoczną się Małe Derby Śląska - czyli GKS Katowice zmierzy się z Piastem Gliwice w ramach 16. kolejki I ligi. Na relację z ulicy Bukowej w Katowicach gorąco zaprasza Paruyr Tovmasyan...