GKS Katowice – Pogoń Szczecin 1:1 (4:3) GieKSa pokonała...

GKS Katowice – Pogoń Szczecin 1:1 (4:3) GieKSa pokonała Pogoń TRANSMISJA NA ŻYWO, WYNIK Puchar Polski przy Bukowej

3 karne

• To tyle na dzisiaj z Bukowej, dziękujemy za uwagę!

• Nie pomylił się Lisowski! GKS gra dalej, Pogoń wyeliminowana!

• Rudol zachował zimną krew. 3:3.

• Michalik i już 3:2 dla GKS-u!

• Raz jeszcze broni Baran! Nie dał rady Dwali.

• Puchacz doprowadza do remisu w karnych! 2:2!

• Baran przeczytał Buksę i obronił jedenastkę!

• Łyszczarz pewnie! 2:1

• Majewski od poprzeczki i 2:0 dla Pogoni!

• Budziłem broni słaby strzał Śpiączki! Nadal 1:0 dla Pogoni.

• Drygas! 1:0 dla Pogoni!

• Koniec dogrywki! Przed nami seria jedenastek!

• Pogoń w natarciu. Sędzia przerywa gre po faulu Błanika pod linią końcową. Sędzia karze go kartką koloru żółtego

• Buksa uderzył z okolic 14. metra. Zabrakło centymetrów!

• Łyszczarz dośrodkowuje w pole karne. Budziłek pod presją łapie piłkę.

• Benedyczak uderza na bramkę i po raz kolejny skutecznie broni Baran!

• Frańczak uderzył na bramkę Pogoni. Pewna interwencja Budziłka.

• Po raz drugi w tym meczu mając praktycznie pustą bramkę szczecinianie nie wykorzystują okazji! Tym razem pomylił się Matynia!

• Benedyczak po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w wykonaniu Majewskiego trafia wprost w Barana. Szczęście pozostaje przy gospodarzach!

• Baran po raz kolejny ratuje GieKSę! Po raz kolejny szczęścia próbował Buksa.

• Kozulj opuszcza boisko, a w jego miejsce wchodzi Matynia.

• Groźny strzał Majewskiego, tuż obok bramki!

• Tuż przed krótką przerwą na zmianę stron, kartką ukarany został Tymoteusz Puchacz

• I już zaczynamy ostatnie 15 minut tego spotkania!

• Koniec pierwszej części dogrywki.

• Uderzenie z rzutu wolnego Nunesa minimalnie niecelne!

• Indywidualna akcja Buksy, którą faulem przerwał Remisz.

• Tym razem Budziłek wzorem Barana popisał się dobrą interwencją na przedpolu.

• Śpiączka popędził prawą stroną boiska, następnie ściął do środka i uderzył w kierunku bramki. Tym razem słupek ratuje gości!

• Po raz kolejny Buksa szukał szczęścia, ostatecznie piłka po zamieszaniu w rękach bramkarza.

• Majewski mając do wyboru dwóch partnerów zagrał wprost w ręce Barana.

• Z problemami, ale jednak skutecznie Budziłek broni uderzenie Słomki!

• Po uderzeniu Buksy piłka otarła się o słupek i wyszła na aut bramkowy! Gospodarze mogą mówić o szczęściu!

• Zmiana w drużynie GKS-u. Michalik zastąpił Bronisławskiego

• Czas na 1 część dogrywki! Od środka rozpoczynają gospodarze.

• Koniec drugiej części gry, ale nie koniec meczu! Przy Bukowej będziemy świadkami dogrywki!

• Uderzenie z dystansu Majewskiego poszybowało nad bramką gospodarzy.

• Nieprawdopodobna sytuacja! Majewski zagrywa do niepilnowanego Benedyczaka,a ten nie trafia do pustej bramki!

• Cztery minuty doliczone przez sędziego Złotka.

• Błanik ograł Kupca, ale podanie gracza Pogoni nie dotarło już do Buksy.

• 1:1! Doskonałe dośrodkowanie z lewej strony boiska i Drygas uderzeniem głową nie daje szans Baranowi!

• Benedyczak zastępuje na placu gry Kowalczyka. To kolejna zmiana w Pogoni.

• Zbyt mocne dośrodkowanie w kierunku Śpiączki. Gracz GKS-u bez szans na dojście do piłki w polu karnym.

• Defensywa Pogoni poradziła sobie z dośrodkowaniem Łyszczarza z rzutu wolnego.

• Dośrodkowanie Nunesa z rzutu rożnego, strzał głową Drygasa i Baran kapitalnie broni uderzenie na linii bramkowej!

• Kupec skutecznie powstrzymuje Błanika w polu karnym.

• Kiepskie dośrodkowanie z rzutu wolnego w wykonaniu Majewskiego. Piłka zatrzymała się na pierwszym graczu gospodarzy.

• Tabiś opuszcza boisko, w jego miejsce Słomka.

• Kartka za faul z lewej strony boiska. Ukarany Łyszczarz

• Zmiana w ekipie Pogoni. Błanik pojawia się na boisku w miejsce Hołoty.

• Zakotłowało się polu karnym Pogoni, do piłki dopadł Remisz, ale uderzył niecelnie.

• Bronisławski zagrał do dobrze ustawionego Tabisia, który uderzył z pierwszej piłki, tyle że w prost w ręce Budziłka.

• Buksa nie mógł się pogodzić z decyzją arbitra i w konsekwencji za protesty został ukarany kartką.

• Uderzenie bezpośrednio z rzutu wolnego w wykonaniu Łyszczarza trafiło w boczną siatkę.

• Rumin opuszcza boisko, a na murawie zastępuje go Śpiączka.

• Dośrodkowanie Nunesa i dobre wyjście z bramki Barana.

• Zmiana także w ekipie trenera Dziółki. Strzelec bramki Anon zastąpiony przez Puchacza.

• Zmiana w ekipie gości. Majewski pojawia się w miejsce Malca.

• Tym razem Kozulj uderzył na bramkę rywala. Tuż nad bramką.

• Po raz kolejny brak dobrego przyjęcia niweczy wysiłek graczy Pogoni. Tym razem piłki w polu karnym nie opanował Kozulj

• Strata gości na własnej połowie, piłkę przejął Tabiś i uderzył na bramkę. Z trudem jego uderzenie zatrzymał Budziłek!

• Rumin zagrał do Anona, ten starał się minąć Rudola. Górą gracz gości.

• Piłka za plecy obrońców GKS-u w kierunku Buksy, którego uprzedził na przedpolu Baran.

• Kozulj dośrodkowuje w pole karne, skuteczna interwencja Lisowskiego.

• Z okolic 25. metra na bramkę Pogoni uderzał Łyszczarz. Strzał powędrował obok bramki Budziłka.

• Pogoń rusza do ataku. Akcja Podstawskiego zatrzymana wślizgiem przez gospodarzy.

• Zaczynamy drugą część gry. Od środka tym razem gospodarze.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy mimo przewagi gości, to gospodarze prowadzą po bramce Anona z rzutu karnego 1:0. Czy Pogoń odpowie po przerwie? Czekamy na drugie 45 minut.

• Tym razem Baran skutecznie blokował Kowalczyka uniemożliwiając mu dojście do piłki z lewej strony boiska.

• Bardzo niepewna interwencja Barana na przedpolu, na jego szczęście żadnego gracza Pogoni nie było w pobliżu.

• Anon uderzył zbyt lekko i zbyt płasko, by zaskoczyć Budziłka.

• Kozulj uderzył bezpośrednio na bramkę GKS-u. Strzał wprost w środek bramki nie zaskoczył Barana.

• Rudol dośrodkował z prawej strony boiska. Skuteczna interwencja głową Lisowskiego.

• Podanie Dvalego do Buksy, który opanował piłkę w polu karnym, lecz nie zdołał oddać strzału na bramkę.

• Nunes przytomnie zagrał do świetnie ustawionego w polu karnym Hołoty, który jednak nie opanował futbolówki.

• Buksa znalazł się w znakomitej sytuacji do strzelenia gola, lecz nie trafił mając przed sobą tylko bramkarza!

• Baran wybija na rzut rożny piłkę po uderzeniu z rzutu wolnego.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu, ukarany nią gracz GKS-u Simon Kupec.

• Próba dośrodkowania w wykonaniu Kozulja zmusiła Barana do wysiłku. Ostatecznie nie dopuścił on do utraty gola.

• Ależ blisko była Pogoń by doprowadzić do wyrównania. Po centrze z rzutu wolnego do piłki dopadł Drygas, ale uderzenie z kilku metrów z woleja poszybowało nad bramką!

• Gooool! Budziłek wyczuł intencje Anona, ale nie był w stanie zatrzymać uderzenia i gospodarze prowadzą 1:0!

• Świetny rajd Łyszczarza przerwany faulem w polu karnym. Sędzia wskazuje na wapno!

• Kolejny stały fragment Pogoni. Rudol niecelnie uderza piłkę głową.

• Po zgraniu głową na strzał z pierwszej piłki zdecydował się Nunes, ale strzał zza pola karnego poszybował wysoko nad bramką.

• Nunes starał się zaskoczyć Barana bezpośrednio z rzutu rożnego. Bramkarz GKS-u przeniósł piłkę nad poprzeczkę. Po chwili Nunes jeszcze raz dośrodkował z narożnika i tym razem Baran wypiąstkował piłkę poza pole karne.

• Rzut wolny dla GKS-u. Centra w pole karne Łyszczarza. Drygas wybija piłkę wprost pod nogi Rumina, który oddał strzał na bramkę Budziłka, po drodze jednak piłka została zablokowana.

• Drygas ograł w polu karnym Frańczaka, jego podanie do Buksy przecięli obrońcy.

• Bardzo dobra sytuacja Pogoni. Buksa przytomnie odegrał do Hołoty, a ten uderzył na bramkę Barana. Słupek ratuje gospodarzy!

• Nieudana próba dośrodkowania z lewej strony boiska w wykonaniu Nunesa.

• Uderzenie na bramkę zza pola karnego w wykonaniu Anona. Budziłek miał piłkę pod kontrolą, a minęła ona słupek jego bramki o dobry metr.

• Dwukrotnie w pole karne gości wrzucał Lyszczarz, ale mimo małego zamieszania goście skutecznie wybijają piłke z pola karnego.

• Długa piłka w kierunku Buksy i dobra interwencja Lisowskiego.

• Pierwszy gwizdek sędziego Złotka! Od środka Pogoń!

• Obie drużyny wychodzą na murawę Stadionu Miejskiego. Za chwilę początek spotkania!

• Arbitrem głównym tego spotkania będzie Mariusz Złotek.

• Znamy wyjściowe składy obu drużyn, czas poznać zawodników rezerwowych w obu drużynach:

GKS: Frankowski (B), Kurowski, Andrzejczak, Puchacz, Michalik, Śpiączka, Słomka

Pogoń: Bursztyn (B), Błanik, Majewski, Matynia, Sadowski, Benedyczak, Wawrzynowicz

• Dobry wieczór Państwu! Zapraszamy na relację tekstową ze spotkania 1/32 Pucharu Polski, w którym GKS Katowice podejmie drużynę z najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju, Pogoń Szczecin.

Tomasz Kuczyński

Dziennik Zachodni

1/3
przejdź do galerii
Puchar Polski GKS Katowice - Pogoń Szczecin. W środę w meczu I rundy Pucharu Polski GKS Katowice wygrał z Pogonią Szczecin 1:1 (4:3). W 22. min. GieKSa prowadziła 1:0 po strzale Davida Anona, lecz w 85. min. straciła gola po strzale Kamila Drygasa. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia więc trzeba było przeprowadzić serię rzutów karnych, które lepiej wykonywali piłkarze z Katowic.

Puchar Polski GKS Katowice - Pogoń Szczecin

Przy Bukowej panują minorowe nastroje. GieKSa zajmuje przedostatnie miejsce w Fortuna 1. Lidze. Na razie nie pomogła zmiana trenera. Jakub Dziółka, który zastąpił Jacka Paszulewicza, w swoim debiucie zremisował z Puszczą Niepołomice 1:1. W środę w Pucharze Polski katowiczanie podejmą przedstawiciela Lotto Ekstraklasy, Pogoń Szczecin.

Szczecinianie ostatnio pokonali Wisłę Kraków 2:1 po dwóch bramkach Adama Buksy i zajmują 14. miejsce. Dla Pogoni był to jak do tej pory najlepszy mecz w sezonie. W Szczecinie chcą pójść za ciosem w spotkaniu pucharowym w Katowicach.

GKS KATOWICE - POGOŃ LIVE

Jak czytamy na klubowej stronie Dumy Pomorza w meczu z GKS-em zabraknie zabraknie Adama Frączczaka, Ikera Guarrotxeny, Michała Żyry, Spasa Deleva, Jarosława Fojuta, Soufiana Benyaminy. Dodatkowo nie będzie w kadrze Davida Steca (uraz w meczu z Wisłą) oraz Davida Niepsuja (pauza kartkowa w PP), a Sebastian Walukiewicz jest przeziębiony.

Przy Bukowej nie zobaczymy już Pawła Mandrysza. GKS wycofał z Izby do spraw Rozwiązywania Sporów Sportowych PZPN swój wniosek o ustalenie bezskuteczności oświadczenia zawodnika o rozwiązanie kontraktu z winy Klubu. W związku z powyższym sprawa została umorzona, a kontrakt zawodnika z Klubem przestał obowiązywać.

- Wychodząc naprzeciw interesowi zawodnika i mając świadomość, że postępowanie mogłoby potrwać dłuższy czas, co niewątpliwie niekorzystnie wpływałoby na jego rozwój sportowy, po ustaleniu wspólnego stanowiska z zawodnikiem, zdecydowaliśmy się wycofać wniosek - wyjaśnia Tadeusz Bartnik, dyrektor sportowy GieKSy. -Zawodnik natomiast zrzekł się jakichkolwiek roszczeń w stosunku do klubu. Ze względu na bezprzedmiotowość dalszego prowadzenia postępowania, Izba do spraw Rozwiązywania Sporów Sportowych PZPN umorzyła postępowanie. W tej sytuacji zawodnik może związać się z nowym klubem, a GKS Katowice nie będzie zobowiązany do zapłaty odszkodowania na jego rzecz.

GKS KATOWICE - POGOŃ NA ŻYWO

GKS Katowice jest trzykrotnym zdobywcą Pucharu Polski – w latach 1986, 1991 i 1993. W poprzedniej edycji katowiczanie odpadli już po pierwszym meczu, w 1/32 finału przegrywając w Tarnobrzeg z Siarką. Pogoń w 1/8 finału przegrała z Bytovią w Bytowie po rzutach karnych.

Jakie jest nastawienie katowiczan na mecz z Pogonią?

- Może być tylko jedno, będziemy chcieli ten mecz wygrać – zapewnia trener Jakub Dziółka. - Gramy na swoim boisku z bardzo dobrą drużyną. Rozmawialiśmy w szatni o Pogoni, wiemy jakimi umiejętnościami dysponuje ta drużyna. Jak najbardziej chcemy się przeciwstawić i zagrać dobry mecz.

GKS KATOWICE - POGOŃ TRANSMISJA

Sędzią meczu przy Bukowej będzie Mariusz Złotek ze Stalowej Woli.

Mecz 1/32 finału Pucharu Polski GKS Katowice – Pogoń Szczecin pokaże Polsat Sport Extra. Początek transmisji o godz. 20.25.