GKS Katowice

1

Pogoń Szczecin

2

• Koniec spotkania. Po nawet niezłej drugiej połowie Pogoń zabiera ze sobą trzy pietruszki... znaczy się, trzy punkty. Gieksa z niczym, ale utrzymana w I lidze. Ostatni akcent sezonu nie przyniósł niestety wielkich emocji.

• Jeszcze próbował Sadowski, ale w sytuacji sam na sam znów spudłował.

• GKS wywalczył rzut rożny, ale po jego wykonaniu nie stworzył zagrożenia.

• Sędzia przedłuża drugą połowę o cztery minuty.

• Poziom meczu znów się obniżył. Pogoń stara się utrzymać jak najdłużej przy piłce a GKS jak na razie nieporadnie atakuje.

• Siedzący na ławce rezerwowych Marcin Klatt został ukarany żółtą kartką.

• Kędzierski wchodzi za Pitrego.

• Kartka dla Niechciała. Ponbadto na bramkę Gorczycy strzelał Akahoshi.

• Zmiana w Pogonii. Klatta zastępuje Petasz.

• Kartka dla Karwana, który spóźnił się z interwencją.

• Końcowe minuty spotkania i mecz nabrał barw. Karwan zza pola karnego, ale wprost w głowę Radlera. Obrońca Pogoni dzisiaj nikomu ani nieczemu nie przepuszcza!

• Zmiana w Pogonii. Frączczaka zmienia Wólkiewicz.

• Rzut rożny dla Gieksy. Chwalibogowski do Plewni, ten do Karwana, który jest bez szans z trzeba defensorami Pogoni.

• Gieksa odpowiada. Sadowski przed szansą. Wychodzi sam na sam, strzela technicznie, ale niecelnie. Piłka o dwa metry mija bramkę.

• I jest prowadzenie dla przyjezdnych. Radler, skuteczny w obronie, świetnie też zachowuje się w ataku lobując wychodzącego Gorczycę.

• Akahoshi nie trafia do pustej bramki! Powinno być 2:1 dla Pogoni! Zmiana w zespole gości. Hrymowicza zmienia Pietruszka.

• Gieksa ponownie w natarciu, ale dobrze przygotowanej akcji przez Karwana i Sadowskiego nie potrafi wykończyć Olkowski.

• Plewnia z rogu do Karwana, ale ten uderza niecelnie.

• GKS odpowiada bardzo groźnymi strzałami wpierw Karwana a następnie Chwalibogowskiego.

• Pogoń stara się po raz kolejny przejąć inicjatywę, ale niewiele z tego wynika.

• Zaatakowała Gieksa. Na bramkę Pogoni uderzał mocno Karwan. Za wysoko.

• Pogoń od początku drugiej połowy zamknęła GKS na własnej połowie. To na razie jedyny sukces szczecińskiej drużyny, bo na efekt bramkowy się to póki co nie przełożyło.

• Zmiana wymuszona kontuzją Dziedzica, którego zastępuje Bartosz Karwan.

• Z boiska zniesiony został Dziedzic.

• Druga połowa rozpoczęta. Od środka rozpoczęła Pogoń.

• Koniec pierwszej połowy. Mało emocjonującej mimo dwóch bramek. Można tylko liczyć na to, że druga połowa będzie ciekawsza.

• Szarża Sokołowskiego na bramkę Pogoni zakończona niecelnym podaniem. Sędzia doliczył minutę.

• Wysoka piłka do Sadowskiego. Ten, z racji wzrostu, niskiego, bez szans w walce o nią.

• Pogoń wyrównuje. Głową Dziedzica pokonuje Frączczak.

• Ryś popełnia błąd przy wyprowadzaniu ataku i zagrywa do piłkarza Pogoni. Naprawia go przecinając zagranie do Kolendowicza.

• Radler po raz kolejny dobrze interweniuje w swoim polu karnym i przecina podanie Sadowskiego do Dziedzica.

• Co tu dużo mówić. Z boiska wieje nudą...

• Piłkarze Pogoni próbują rozgrywać piłkę i odwrócić losy spotkania, ale póki co bez większego skutku.

• Chwalibogowski oddał pierwszy strzał na bramkę Pogoni w tym spotkaniu. Mocny, celny, wprost w ręce Janukiewicza.

• Akcja na bramkę gospodarzy. Matuszczyk wrzuca, a Pitry niczym rasowy obrońca, zażegnuje niebezpieczeństwo.

• Rzut wolny z odległości 35 metrów od bramki Pogoni. Plewnia krótko rozegrał do Niechciałą, ten wrzucił w pole karne, ale Radler był na miejscu.

• Cholerzyński jednak się poddałi zszedł kontuzjowany z boiska. Wchodzi Plewnia.

• Pogoń chce od razu odrobić straty, ale za mocne dośrodkowne poszło w stronę Kolendowicza.

• Matuszczyk ukarany żółtą kartką.

• Gol dla Gieksy. Ten, który niemal wyeliminował z gry Cholerzyńskiego, strzelił samobójczą bramkę. Gieksa prowadzi 1:0.

• Gieksa ma lekką przewagę, ale kuleje u niej ostatnie podanie. I Olkowski i Cholerzyński zagrywająza mocno lub zbyt niecelnie.

• Groźnie zaatakowali gospodarze. W polu karnym do piłki dopadł Olkowski i gdyby nie przytomność defensywy Pogoni, mółgby oddać bardzo soczysty strzał na bramkę szczecinian, a tak, został zablokowany.

• Do wejścia szykowany był Piotr Plewnia, ale Cholerzyński pokazał, że z waty zrobiony nie jest i chce kontynuować grę.

• Przepraszamy, Łuszkiewicza, nie Łukasiewicza.

• Atak Łukasiewicza był na tyle poważny, że w Gieksie szykuje się zmiana. A przecież to mecz o pietruszkę...

• Pierwsze wióry trawy poszły w górę przy ostrym wejściu Łukasiewicza w Cholerzyńskiego, który jest opatrywany przez klubowych lekarzy.

• Przy wrzuconej piłce w pole karne katowiczan drobnego urazu nabawił się Gorczyca. Wydaje się, że niegroźnego.

• Pitry i rajd lewą stroną. Zabrakło jednak impetu, a i Radler z Pogoni był tam, gdzie powinien być.

• Tym razem próba Pogonii. Kontratak zakończył się jednak już przy mocnym podaniu do Kolendowicza. Ten nie dał rady zdążyć do piłki.

• Pierwsza próbowała ukąsić Gieksa, ale po podaniu Olkowskiego Sadowski nie trafił czysto w piłkę.

• I zaczęli!

• Rozpoczęcie spotkania poprzedziła minuta ciszy ponieważ dziś mija trzecia rocznica śmierci byłego piłkarza Gieksy, Adama Ledwonia.

• Na meczu w Katowicach jest obecny były już trener Pogonii, Artur Płatek. Co ciekawe, pojawił się też dyrektor sportowy Wisły Kraków, Stan Valckx.

• Do spotkania pozostało już kilka minut.

• Z GKS jak na razie pewne jest odejście Olkowskiego, Sadowskiego i Zielińskiego, którym kończą się wypożyczenia. Z plotek transferowych wiadomo jak na razie, że będą czynione starania o braci Mak z Ruchu Radzionków.

• Pierwszych poważnych ruchów dokonała Pogoń, która już zakontraktowała Marcina Sasala oraz Ediego Andradinę. Dla tego drugiego to będzie powrót na stare śmieci. Dla Sasala trochę sportowa degradacja, a trochę szansa na to, by pokazać, że jest jednym z najbardziej obiecujących trenerów w Polsce. W tym oczywiście pomoże mu tylko skuteczna walka o awans.

• Ich ostatnie spotkanie należy więc potraktować też jako sprawdzenie siły przed kolejnym sezonem, w którym ponownie będą chciały powalczyć o awans do piłkarskiej Ekstraklasy. Ten mecz nie da na pewno odpowiedzi, który zespół będzie miał na to większe szanse, ale na pewno pokaże kto ma silniejszy trzon zespołu, a także która drużyna będzie musiała się mocno nagimnastykować na rynku transferowym, aby wzmocnić zespół.

• I GKS i Pogoń miały w tym sezonie przebłyski dobrej gry. Obydwa zespoły naraziły też swoich kibiców na prawdziwą huśtawkę nastrojów. Momentami siermiężne i nieporadne, a momentami zaskakujące finezją i skuteczną grą.

• Mimo, że dzisiejsze spotkanie jest o tzw. "pietruszkę", to należy je uznać za najciekawsze w kolejce kończącej obecny sezon.

• W wyniku tego w szczecińskim zespole zmiany już zaszły i w dzisiejszym spotkaniu na ławce trenerskiej Artura Płatka zastępuje Jerzy Rot.

• Za kilkanaście minut rozpocznie się spotkanie... o nic. Obydwa zespoły obecny sezon mogły już od kilku kolejek uznać za zakończony. Ani GKS, ani Pogoni nie groził awans i spadek.Obydwa zespoły podchodziły do rozgrywek z dużymi ambicjami, które szybko zostały rozwiane.