GKS Katowice pokonał rezerwy Górnika Zabrze 3:1. Zwycięstwo zapewnił Szwedzik

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Pozyskany w piątek Łukasz Konefał w I połowie bronił bramki GKS Katowice
Pozyskany w piątek Łukasz Konefał w I połowie bronił bramki GKS Katowice fot. gkskatowice.eu
Piłkarze GKS Katowice w swoim drugim meczu kontrolnym w tym roku odnieśli drugie zwycięstwo. Katowiczanie pokonali grające w III lidze rezerwy Górnika Zabrze 3:1 (0:1). Zwycięstwo GieKSie zapewnił Patryk Szwedzik, który w końcówce zdobył dwa gole. Kolejny sparing katowiczanie rozegrają w sobotę 25 stycznia z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

GKS Katowice - Górnik II Zabrze wynik

Katowiczanie kontynuują zwycięską passę w zimowych sparingach. Po pokonaniu na początku tygodnia Rekord Bielsko-Biała 4:1 tym razem okazali się lepsi od innego trzecioligowca - Górnika II Zabrze. Trener Górak podzielił swój zespół na dwa składy i dużo lepiej spisał się ten grający po przerwie.

Spotkanie rozegrano na stadionie Kolejarza Katowice i początkowo nie układało się ono po myśli trenera Rafała Góraka. W składzie GKS znalazł się pozyskany w piątek 18-letni bramkarz Łukasz Konefał. Były zawodnik Stali Stalowa Wola popisał się kilkoma udanymi interwencjami, ale w 21 min. skapitulował po szybkiej kontrze zabrzan.

Katowiczanie strzelać zaczęli dopiero po przerwie. Do remisu doprowadził testowany przez GKS 25-letni pomocnik Gwarka Tarnowskie Góry Kamil Bętkowski popisując się ładnym uderzeniem z rzutu wolnego. Bohaterem spotkania został jednak Patryk Szwedzik. 18-letni napastnik, który pojawił się na boisku w II połowie, w ostatnich pięciu minutach sparingu dwa razy wpisał się na listę strzelców przesądzając o zwycięstwie gospodarzy.

Nie przegapcie

GKS Katowice - Górnik II Zabrze 3:1 (0:1)
0:1 Dominik Skiba (22), 1:1 Kamil Bętkowski (65), 2:1 Patryk Szwedzik (85), 3:1 Patryk Szwedzik (90)

GKS Konefał (46. Mrozek) - Wojciechowski (46. Michalski), Jędrych (46. Habusta), Janiszewski (46. Broda), Rogala (46. Kompanicki), Woźniak (46. Bętkowski), Stefanowicz (46. Tabiś), Gałecki (46. Grychtolik), Wroński (46. Kiebzak), Błąd (46. Urynowicz), Rogalski (46. Kurbiel). Grał także: Szwedzik.