GKS Katowice

1

Puszcza Niepołomice

1

• Ostatnie dośrodkowanie w pole karne gości wybite przez obronę Puszczy, a po chwili ostatni gwizdek sędziego. Przy Bukowej podział punktów.

• Żytek opuszcza boisko, a w jego miejsce już w doliczonym czasie gry pojawia się Bartków.

• Arbiter Złotnicki doliczył 3 minuty do drugiej części gry.

• Puchacz zdecydował się na rajd lewą stroną boiska, został zatrzymany faulem. Dośrodkowanie Anona wybite głową przez Uwakwe.

• Kartka dla Puchacza za faul w środku boiska.

• Goście starali się krótko rozegrać rzut wolny, ale wszystko zakończyło się prostą stratą piłki.

• Do końca spotkania 10 minut, w ataku pozycyjnym gospodarze.

• Zmiana w Puszczy. Ryndak zastępuje Szczepaniaka.

• Śpiączka opuszcza boisko, a zastępuje go w ekipie gospodarzy Rumin.

• Błąd, który przed kilkoma chwilami nie popisał się przy rozegraniu stałego fragmentu gry opuszcza boisko, a w jego miejsce pojawia się David Anon.

• W końcu mamy sytuację pod jedną z bramek. Uderzenie Piesio poszybowało obok dalszego słupka bramki.

• Ostatnie minuty przy Bukowej zdecydowanie do zapomnienia.

• Zmiana w ekipie gości. Drzazga opuszcza boisko. W miejsce napastnika melduje się Orłowski.

• Piesio uderzył z woleja w kierunku bramki Mleczki. Piłka wylądowała... poza stadionem

• Tym razem Drzazga podjął próbę pressingu, która zakończyła się jego faulem na Lisowskim. Sędzia ukarał gracza gości żółtą kartką.

• Drzazga zdecydował się na uderzenie bezpośrednio z rzutu wolnego. Piłka poszybowała wysoko nad bramką GKS-u.

• Po długiej piłce od obrony w kierunku Drzazgi, Pawełek czujnie interweniuje poza własnym polem karnym.

• Fatalne dośrodkowanie Błąda z rzutu wolnego.

• Tym razem kartką ukarany gracz gości, Uwakwe za faul na Poczobucie.

• Kartka dla Poczobuta.

• Gospodarze raz po raz popełniają błędy przy rozegraniu piłki na połowie rywala, co doprowadza kibiców do frustracji.

• Żytek oddał strzał na bramkę Pawełka. Uderzenie głową gracza gości było zbyt lekkie, by zaskoczyć golkipera gospodarzy.

• Wracamy do gry po przerwie! Rozpoczęli gospodarze!

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy przy Bukowej remis 1:1. Po początkowej przewadze, do głosu doszli goście, którzy zdominowali poczynania boiskowe w ostatnich kilkunastu minutach. Czekamy na drugą połowę.

• Szczepanik bliski możliwości oddania strzału, Remisz powstrzymał jego zapędy wybijając piłka poza pole gry.

• Pawełek najpierw niepewną interwencją sprokurował rzut rożny dla gości. Po chwili jednak zrehabilitował się skutecznie piąstkując piłkę poza pole karne.

• Po raz kolejny gracze GKS-u pozostawili gracza rywali bez krycia w polu karnym. Stefanik przegrał jednak pojedynek sam na sam z Pawełkiem!

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Ukarany został nią Frańczak.

• Remisz znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej, w ostatniej chwili jego uderzenie głową zablokował Mikołajczak.

• Stefanik dobrze interweniował głową po centrze gospodarzy z rzutu rożnego.

• Odpowiedź gospodarzy. Błąd dośrodkował w kierunku Michalika, którego wślizgiem uprzedził Furtak.

• Rzut wolny dla Puszczy. Miękka centra Drzazgi minęła jednak wszystkich graczy znajdujących się w polu karnym Pawełka.

• Błąd zdecydował się na zaskakujące uderzenie z woleja zza pola karnego. Piłka minęła jednak bramkę w bezpiecznej dla bramkarza odległości.

• Tym razem Frańczak upilnował Tomalskiego i nie pozwolił mu na wejście w pole karne.

• Goool! Remis przy Bukowej! Niepilnowany przez nikogo w polu karnym Hubert Tomalski z pięciu metrów pokonuje Pawełka!

• Koniec meczu dla Arkadiusza Woźniaka, który z powodu kontuzji na noszach opuścił boisko. W jego miejsce Damian Michalik.

• Frańczak skutecznie powstrzymuje szarżę Tomalskiego z lewej strony boiska.

• Błąd wyprowadza GKS na prowadzenie!

• Sędzia dyktuje jedenastkę dla gospodarzy po faulu na Piesio!

• Płaska centra Tomalskiego wybita przez Remisza.

• Uderzenie Woźniaka lewą nogą zza pola karnego minęło bramkę Miłosza Mleczki o kilka metrów.

• Rzut wolny dla gości. Centra Mikołajczaka i bliski powodzenia był Stefanik, który leżąc już na murawie próbował pokonać Pawełka.

• Pierwsze minuty należą do graczy z Katowic, nie przekłada się to na razie na sytuacje bramkowe.

• Próba akcji prawą stroną boiska w wykonaniu GKS-u. Poczobut niedokładnie zagrywa do Frańczaka i piłka opuszcza boisko.

• Pierwszy gwizdek sędziego Złotnickiego. Od środka goście!

• Obie drużyny wychodzą na murawę. Za chwilę początek spotkania. Gospodarze w jednolitych czarnych strojach. Goście na biało.

• Arbitrem głównym spotkania jest Mateusz Złotnicki z Lublina.

• GKS Katowice przed dzisiejszą rywalizacją zajmuje 17. miejsce w ligowej tabeli. Puszcza z dorobkiem czternastu punktów plasuje się sześć oczek wyżej.

• Goście do spotkania przystępują po wygranej w Głogowie z miejscowym Chrobrym 3:2. Katowiczanie do tego meczu przystąpią już z nowym szkoleniowcem, którym został dotychczasowy asystent Jakub Dziółka.

• Zapraszamy serdecznie na relację tekstową ze spotkania GKS Katowice - Puszcza Niepołomice. Początek meczu o 12.45.

Sylwester Grochal

GKS Katowice - Puszcza Niepołomice ONLINE. Gdzie oglądać? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Marzena Bugala- Azarko / Polska Press

Mecz GKS Katowice - Puszcza Niepołomice ONLINE. W jednym z dwóch ostatnich spotkań 10. kolejki Fortuny I ligi GKS Katowice podejmie na własnym obiekcie zespół Puszczy Niepołomice. W roli pierwszego trenera "GieKSy" zadebiutuje Jakub Dziółka, który w czwartek zastąpił na stanowisku Jacka Paszulewicza. Gdzie oglądać mecz GKS Katowice - Puszcza Niepołomice?

GKS Katowice - Puszcza Niepołomice ONLINE

Liga Mistrzów wraca do domu. Nowe studio Polsatu robi wrażenie >>>
Pozycja Paszulewicza już od jakiegoś czasu nie była mocna.
Miarka się przebrała w środku tygodnia po remisie 2:2 z Odrą Opole, a następnego dnia zarząd GKS-u Katowice podjął decyzję o zmianie na stanowisku trenera. GKS nie potrafi wygrać ligowego spotkania od 18 sierpnia, kiedy to przy Bukowej pokonał ekipę Wigier Suwałki 2:0. Następnie przyszła seria czterech porażek z rzędu. W trakcie nadrabiania pierwszoligowych zaległości wydawało się, że niekorzystną passę uda się wreszcie przełamać. Bramki Woźniaka i Puchacza wystarczyły jednak tylko do remisu, i to pomimo prowadzenia do przerwy 2:0. Nową "miotłą" został zatem Dziółka, w przeszłości były piłkarz zespołu z Katowic, który jako I trener prowadził do tej pory Skrę Częstochowa. Dotychczasowy asystent będzie miał za zadanie wydostać zespół z ciężkiego kryzysu trawiącego zespół z Bukowej.

Gdy w Katowicach narastała frustracja, piłkarze Puszczy Niepołomice wracali do domu w dobrych nastrojach po wyjazdowej wygranej 3:2 z Chrobrym Głogów. Bramki dla podopiecznych Tomasza Tułacza strzelali Krzysztof Drzazga i Łukasz Szczepaniak. Obaj należą do kluczowych postaci swojego zespołu w obecnych rozgrywkach, będąc jednocześnie najskuteczniejszymi strzelcami drużyny z małopolski. Środowa wygrana pozwoliła piłkarzom Puszczy przesunąć się o kilka miejsc w tabeli i oddalić się od strefy spadkowej, w której na dobre zakotwiczył ich dzisiejszy rywal. Czy podopieczni trenera Tułacza pójdą za ciosem i odniosą trzecie wyjazdowe zwycięstwo w sezonie? A może to GKS w końcu zdobędzie komplet punktów? Przekonać będzie się o tym można śledząc naszą relację tekstową z tego spotkania na GOL24.pl! Początek meczu w Katowicach o godzinie 12.45.

Forma w ostatnich spotkaniach:

GKS Katowice: GKS 1962 Jastrzębie (0:1, D), Chojniczanka Chojnice (1:2, W), Chrobry Głogów (0:2, W),Odra Opole (2:2, D)

Puszcza Niepołomice: Odra Opole (1:1, W), Podbeskidzie Bielsko Biała (3:2, D), ŁKS Łódź (0:2, D), Chrobry Głogów (3:2, W)

Bezpośrednie starcia:

GKS Katowice - Puszcza Niepołomice 1:2 (11.08.2017)
Puszcza Niepołomice - GKS Katowice 1:0 (25.04.2018)

Arbiter:

Sędzią głównym dzisiejszych zawodów będzie Mateusz Złotnicki z Lublina, dla którego będzie to czwarty mecz sędziowany na szczeblu pierwszoligowym w obecnych rozgrywkach. Do tej pory pokazał on 24 żółte i jedną czerwoną kartkę oraz podyktował jeden rzut karny. W poprzednich rozgrywkach Złotnicki prowadził jedno spotkanie GKS-u zakończone wygraną katowiczan 3:0 z Podbeskidziem, natomiast mniej szczęścia do tego arbitra mieli piłkarze z Niepołomic, którzy dwukrotnie remisowali i raz schodzili z boiska pokonani.

GKS Katowice - Puszcza Niepołomice TRANSMISJA

Spotkanie zaplanowano na godzinę 12:45, ale nie będzie transmitowane w telewizji. Tym bardziej zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Nasz korespondent rozpocznie relację 20 minut przed pierwszym gwizdkiem sędziego.