Resovia Rzeszów

2

• Po emocjonującej końcówce, w Katowicach mamy podział punktów! Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

• Koniec meczu!

• Co tutaj się dzieje! Goście w ostatniej akcji meczu mogli zdobyć 3 bramkę. Uderzenie z dystansu zatrzymało się na słupku!

• Gooool!!!! Szok w Katowicach! Komor pięknym strzałem z okolic 11. metra pokonuje Kudłe i doprowadza do remisu!

• Jeszcze jedna wrzutka w pole karne gospodarzy, piłka zatrzymuje się na górnej siatce.

• Błąd starał się mocnym uderzeniem pokonać bramkarza, ale uderzył bardzo niecelnie.

• Jaroch dośrodkowuje z prawej strony, Antonik w trudnej sytuacji starał się głową pokonać bramkarza, jednak uderzył zbyt lekko.

• Sędzia doliczył 6 minut do drugiej połowy.

• Przeciągnięte dośrodkowanie z rzutu rożnego. Od bramki Kudła.

• Goście w ataku, wywalczyli rzut rożny.

• Kolejna próba Kozłowskiego po kontrze, tym razem strzał zablokowany.

• Kontra GKS-u, Kozłowski popędził z piłką kilkadziesiąt metrów i uderzył na bramkę rywala, jednak bardzo wysoko nad poprzeczką.

• Nie mają dzisiaj w większości sytuacji szczęścia goście co do wykończenia akcji po stałym fragmencie gry. Tym razem nieudane uderzenie Antonika.

• I Kozłowski w miejsce Szymczaka

• W miejsce Wojciechowskiego wchodzi Gierach

• Potrójna zmiana w ekipie gospodarzy: w miejsce Kościelniaka wchodzi Kiebzak

• W pole karne z piłką wpadł Mróz mocno uderzył na bramkę, ale wprost w miejsce, gdzie stał Kudła!

• Goście wykonywali rzut rożny, piłkę wybijają katowiczanie, po chwili długu wyrzut z autu i ponownie górą gracze gospodarzy

• Zmiana w GKS-ie: Sanocki opuszcza boisko, w jego miejsce Woźniak.

• Goool!!! Mamy bramkę kontaktową dla gości. Obrona GKS-u zbyt krótko wybija piłkę poza pole karne, gdzie czeka Jaroch, który pięknym uderzeniem z woleja pokonuje Kudłe!

• Kudła broni uderzenie z dystansu w wykonaniu Mroza.

• Pierwsza zmiana w ekipie GKS-u: Figiel opuszcza boisko, w jego miejsce Urynowicz

• Zmiana w ekipie gości: w miejsce Hilbrychta na boisku pojawia się Antonik

• Kartka dla Kościelniaka za faul w środku boiska

• Wojciechowski znalazł się w dobrej sytuacji strzeleckiej, lecz został zablokowany.

• Sanocki otrzymał piłkę tuż przed polem karnym, zdecydował się na uderzenie lewą nogą, próba nieudana.

• Fatalne dosrodkowanie Hilbrychta w pole karne gospodarzy.

• Niezła akcja z dryblingiem Pavlasa zakończona uderzeniem z okolic 20. metrów. Bramkarz gości spokojnie łapie piłkę.

• Mocne uderzenie Hebla z rzutu wolnego, lecz piłka minęła bramkę gospodarzy!

• Sędzia po kontakcie w polu karnym odgwizduje rzut karny dla Resovii, jednak po weryfikacji za pomocą VAR-u cofa decyzję i przyznaje gościom rzut wolny tuż zza linii pola karnego.

• I trzecia zmiana: Twardowski w miejsce Adamskiego

• Druga zmiana: W miejsce Soljicia wchodzi Mróz

• Potrójna zmiana w ekipie gości. W miejsce Wróbla wchodzi Hebel.

• Goool!!! Szymczak zdecydował się na uderzenie tuż zza pola karnego, piłka odbiła sie jeszcze od jednego z graczy gości i zmyliła bramkarza!

• Nieudane dośrodkowanie z rzutu wolnego w wykonaniu gości.

• Szansa GKS-u ze stałego fragmentu, piłka po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i uderzeniu głową szybuje ponad bramką.

• Rozpoczynamy drugą część gry, od środka goście!

• Koniec pierwszej połowy. Po pięknej bramce Błąda, gospodarze prowadzą 1:0.

• Błąd zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Pindroch z trudem paruje piłkę na rzut rożny. Stały fragment gry nie przyniósł korzyści gospodarzom. Najpierw skutecznie obrona Resovii, a następnie bardzo niedokładne dośrodkowanie Wojciechowskiego.

• Akcja gości lewą stroną, dośrodkowanie w pole karne, zagrożenie zażegnane przez obronę.

• Kudła spokojnie łapie piłkę po lekkim uderzeniu głową Hilbrychta.

• Strózik starał się uderzyć na bramkę, lecz został wyblokowany. Kilkanaście sekund później dośrodkowanie z rzutu rożnego, które nie przyniosło zagrożenia pod bramką GKS-u.

• Kolejna indywidualna akcja Kościelaniaka, zakończona stratą, po chwili do piłki dopadł Figiel, lecz uderzył wysoko nad bramką Resovii.

• Kościelniak uderzeniem z lewej nogi zza pola karnego starał się zaskoczyć bramkarza, lecz nie dokręcił dobrze futbolówki.

• Przeciągnięte dośrodkowanie Wojciechowskiego z prawej strony, choć niewiele brakowało, by doszło do "centrostrzału".

• Groźne uderzenie Wasiluka, niewiele brakowało, by gracz gości zdobył piękną bramkę z dystansu!

• Akcja gości, piłka kopnięta w pole karne, gdzie czekał Wróbel, który zgrał do Stróżika, ten jednak uderzył wysoko nad bramką.

• Gracze GKS-u wyszli z groźną kontrą, Kościelniak zamiast zagrać do świetnie ustawionego Błąda zdecydował się na indywidualną akcję i stracił piłkę.

• Rzut rożny dla gości. Zgranie głową jednego z graczy i efektowne uderzenie z woleja Wróbla, które poszybowało wysoko nad bramką.

• Dośrodkowanie Kościelniaka z prawej strony i uderzenie głową Sanockiego, które trafia wprost w ręce bramkarza.

• GKS bliski podwyższenia prowadzenia! Po zagraniu z rzutu wolnego Kościelniak zgrywa piłką do Błąda, a ten szczupakiem starał sie wpakować ją do bramki, lecz wszystko skończyło się na słupku!

• Kolejna kartka dla gracza z Rzeszowa. Tym razem ukarany Hilbrycht

• Goool!! Adrian Błąd strzela fantastyczną bramkę! Gracz GKS-u otrzymał piłkę w polu karnym ograł obrońcę Resovii i pięknym strzałem lewą nogą w niemalże samo okienko otworzył wynik spotkani!

• Zza pola karnego uderzał Hilbrycht, piłka po drodze odbiła sie od gracza gospodarzy i ułatwiła interwencję Kudle.

• Ostry faul Soljicia i kapitan gości ukarany żółtą kartką.

• Po zagraniu z rzutu rożnego Janiszewski uderzył nad bramką Resovii.

• W dogodnej sytuacji znalazł się Szymczak, jego uderzenie głową obronił bramkarz, dobitką również nie przyniosła bramki!

• Hilbrycht uderzał z linii końcowej. Piłka po otarciu o jednego z graczy gospodarzy uderzyła w boczną siatkę. Po chwili, po rzucie rożny Jaroch uderzył obok bramki.

• Gospodarze rozgrywali piłkę przed polem karnym rywala, jednak nieporozumienie wśród graczy GieKSy sprawiło, iż od bramki rozpoczął Pindroch

• Dośrodkowanie Jarocha z prawej strony nie trafiło na głowę żadnego z graczy gości.

• Rzut wolny dla gości, dośrodkowanie Hilbrychta nie trafiło jednak w pole karne, tylko w pierwszego obrońce, który stał na drodze piłki.

• Akcja gospodarzy lewą stroną, Pavlas zatrzymany przez rywala.

• Spokojny początek spotkanie, obie drużyny szukają płynności w grze.

• Pierwszy gwizdek sędziego za nami!

• Obie drużyny już na murawie.

• Arbitrem głównym dzisiejszego spotkania będzie Paweł Pskit ze Zgierza.

• Ławki rezerwowych prezentują się następująco:

GKS Katowice: Królczyk (B), Gierach, Woźniak, Urynowicz, Kozłowski, Rogala, Kiebzak, Sadowski, Kołdziejski

Resovia: Łakota (B), Kubowicz, Mróz, Twardowski, Hebel, Kiełbasa, Gvozdenović, Szymkiewicz, Antonik

• GKS Katowice przełamał fatum i po wielu latach w końcu udało im się awansować do wyższej klasy rozgrywkowej. Resovia w poprzednim sezonie zajęła 16. miejsce w tabeli Fortuna I ligi.

• Witamy serdecznie! Pierwszoligowy sezon czas zacząć! Jesteśmy w Katowicach, gdzie już za kilkanaście minut rozpocznie się spotkanie pomiędzy GKS-em Katowice a Resovią Rzeszów

DW

GKS Katowice - Resovia ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO i stream ©brak

GKS Katowice - Resovia ONLINE. Po dwóch latach w II lidze katowiczanie powrócili do sytuacji wyjściowej. Choć celem klubu jest awans do PKO Ekstraklasy, to dopiero tego lata wywalczyli promocję do Fortuna 1 Ligi. Resovia zapewniła sobie utrzymanie w poprzednim sezonie, ale biorąc pod uwagę tylko jednego spadkowicza, nie był to duży wyczyn. W tej edycji będzie to znacznie trudniejsze.

GKS Katowice - Resovia ONLINE

W krótkiej historii starć GKS-u z Resovią rywalizacja jest bardzo wyrównana. Obie drużyny spotkały się w sezonie 2019/2020, kiedy to Resovia sensacyjnie awansowała do Fortuna 1 Ligi kosztem m.in. katowiczan. Ci przegrali wówczas ze Stalą Rzeszów 0:2 i skreślili się z ewentualnego finału. Resovia dwukrotnie musiała wygrywać w rzutach karnych, aby dostać się na zaplecze Ekstraklasy.

Goście dzisiejszego starcia solidnie przygotowali się do nowego sezonu. Do klubu sprowadzono zawodników z doświadczeniem w Ekstraklasie. Klub zasilił Jakub Wróbel ze Stali Mielec, Damian Hilbrycht z Podbeskidzia, czy Branislav Pindroch z Rakowa Częstochowa. Warto też wspomnieć o pozyskaniu Aleksandra Komora z GKS-u Jastrzębie.

W sparingach zespół Resovii prezentował się bardzo dobrze. Pięć wygranych na sześć spotkań (w tym pokonanie Wisły Kraków) i remis z wyrastającą na potęgę małopolskiej piłki - Wieczystą.

GKS Katowice tym razem nie pozostawił żadnych złudzeń i bezpośrednio awansował na zaplecze PKO Ekstraklasy. Błyskawicznie zaczęto sprowadzać jakościowych zawodników. Przyszedł m.in. Dawid Kudła, którego oczyszczono ze wszelkich zarzutów. Wypożyczeni zostali Hubert Sadowski z Pogoni i Filip Szymczak z Lecha. Zespół zasiliło też dwóch młodzieżowców - Paweł Gierach z Jagiellonii i Zbigniew Wojciechowski z Goczałkowic.

- Powrócą ekstraklasowe wspomnienia, bo przecież zagramy z Widzewem, ŁKS, Arką. Będą ekscytujące kibiców mecze z GKS Tychy, Zagłębiem Sosnowiec czy GKS Jastrzębie. Przy budowaniu zespołu trzeba pokory, dlatego cieszę się z pozostania całego sztabu szkoleniowo – menedżerskiego. Nie będzie żadnej rewolucji – powiedział prezes GKS-u Marek Szczerbowski.

Latem katowiczanie rozegrali cztery sparingi i również radzili sobie bardzo dobrze. Na trzy wygrane złożyły się starcia z Goczałkowicami, GKS-em Bełchatów i Sandecją. GKS zremisował za to z Zagłębiem Sosnowiec.

Mecz GKS Katowice - Resovia rozpocznie się w sobotę 31 lipca o godz. 12:40. Transmisja telewizyjna w Polsacie Sport. Internetowy stream online dostępny jest na platformie Ipla.tv, ale bez oferowanego przez Polsat pakietu koszt streama wynosi 10 zł.

Tekstowa relacja NA ŻYWO w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.