GKS Katowice - ROW Rybnik 1:0. Gol Goncerza dał GieKSie pierwsze zwycięstwo

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Grzegorz Goncerz zdobył jedynego gola w meczu z ROW Rybnik
Grzegorz Goncerz zdobył jedynego gola w meczu z ROW Rybnik Lucyna Nenow / Polska Press
Piłkarze GKS Katowice w swoim pierwszym letnim sparingu pokonali na Bukowej drugoligowy ROW Rybnik 1:0. Jedyną bramkę strzelił w tym meczu najlepszy snajper GieKSy Grzegorz Goncerz.

Trener Jerzy Brzęczek desygnował do gry w tym sparingu dwie jedenastki. Jedyny gol padł w pierwszej połowie. Tomasz Foszmańczyk wyłożył piłkę Grzegorzowi Goncerzowi, a ten strzelił z 16 m nie do obrony.

Po zmianie stron przewaga GieKSy była jeszcze wyraźniejsza, ale gospodarze mieli gorzej nastawione celowniki. Okazji do podwyższenia wyniku nie wykorzystali m.in. Paweł Szołtys, Przemysław Sawicki oraz Maciej Bębenek. Ten ostatni trafił w słupek.

- Mamy dużo nowych zawodników i dziś widać było, że dopiero poznają oni sposób gry zespołu oraz przyzwyczajają się do naszych treningów. Były fragmenty meczu, z których jestem zadowolony, ale były i takie, które pokazywały, że przed nami jeszcze wiele pracy, choć widać, że w klubie jest ciekawa grupa piłkarzy – powiedział trener GKS Jerzy Brzęczek.

We wtorek katowiczanie wyjadą na zgrupowanie do Kamienia, gdzie 5 lipca rozegrają kolejny sparing ze spdkowiczem z Ekstraklasy Podbeskidziem Bielsko-Biała.

GKS Katowice – ROW Rybnik 1:0 (1:0)

Bramka Grzegorz Goncerz (33)

GKS Katowice I połowa: Nowak - Czerwiński, Kamiński, Garbacik, Abramowicz - Pielorz, Zejdler - Mandrysz, Foszmańczyk, Wołkowicz - Goncerz.

GKS Katowice II połowa: Wierzbicki - Frańczak, Praznovsky, Jurkowski, Abramowicz (64. Jaromin) – Duda, Kalinkowski – Bębenek, Szołtys, Stanik (75. Sawicki) – Prokić.

Materiał oryginalny: GKS Katowice - ROW Rybnik 1:0. Gol Goncerza dał GieKSie pierwsze zwycięstwo - Dziennik Zachodni