Ruch Radzionków

1

• Koniec spotkania. Sprawiedliwy remis w Katowicach.

• Trzy minuty doliczone.

• Foszmańczyk przełożył piłkę na lewą nogę i zdecydował się na potężne uderzenie sprzed pola karnego. Piłka w znacznej odległości minęła bramkę Gorczycy.

• Przez chwilę Gorczyca opuścił bramkę, piłka po podaniu Jarki przeszła między jego nogami. Na posterunku był jednak Napierała, który wyjaśnił całą sytuację.

• Kartka dla Kowalczyka, który nieprzepisowo powstrzymał Jarkę.

• Rocki zastąpiony przez Mateusza Maka.

• Na boisko po długiej przerwie spowodowanej kontuzją wraca Michał Zieliński. Zastąpił Dziedzica.

• Bardzo nieudana próba uderzenia w wykonaniu Dziedzica. Piłka przeszła wysoko nad poprzeczką.

• Kolejny faul zawodników Ruchu. Szymura powalił przy linii pola karnego Dziedzica.

• Rocki odepchnął Niechciała i obejrzał żółty kartonik.

• Wydaje się, że taki rezultat satysfakcjonuje oba zespoły. Wojciech Stawowy cały czas gestykuluje i wykrzykuje na swoich podopiecznych.

• Mocno naciskany Sadowski nie zdołał utrzymać się przy piłce w dogodnej sytuacji.

• Michał Mak za Przybeckiego.

• Pierwsza zmiana w zespole gości. Balat w miejsce Trzcionki.

• Marcin Trzcionka opatrywany przez służby medyczne musiał opuścić boisko.

• Ależ była okazja!! Delikatne uderzenie Goncerza odbiło się od słupka i przetoczyło po linii bramkowej!!

• Po rzucie rożnym, na strzał z woleja zdecydował się Miłosz Przybecki lecz piłka w znaczne minęła prawy słupek.

• Kolejna kartka, tym razem dla Goncerza za dyskusje z arbitrem.

• Sadowski ukarany za próbę wymuszenia jedenastki.

• Bezmyślny faul Wojciecha Szali na Jarce na linii pola karnego. Uderzenie Foszmańczyka wylądowało na murze obrońców.

• Trwa napór katowiczan. Tym razem wątpliwa decyzja sędziego, który odgwizdał pozycję spaloną Dziedzica.

• Gooool!!! 1:1! Tym razem Hołota wyczekał obrońcę i ładnym uderzeniem tuż przy lewym słupku wyrównał rezultat!

• Przed szansą był Tomasz Hołota, który wbiegł w pole karne z lewej strony, lecz Skorupski nie dał się zaskoczyć.

• A także Mazurkiewicz w miejsce Plewni.

• Podwójna zmiana w GieKSie. Chwalibogowski zastąpiony przez Sadowskiego.

• Spieszą się katowiczanie, lecz podobnie jak przed przerwą na razie z trudem przedostają się pod pole karne rywali.

• Rozpoczynamy drugą odsłonę. Bez zmian w obu zespołach.

• Koniec pierwszej połowy.

• Światek zmarnował idealną piłkę wrzuconą na 6 metr! Wystarczyło dołożyć stopę!

• Ależ niepewnie Gorczyca! Bramkarz GieKSy wypuścił strzał z 35 metrów Jarki, do piłki dopadł Piotr Rocki, który uderzył w nogi golkipera gospodarzy.

• Niebezpieczne podanie Adriana Napierały do własnego bramkarza. Bardzo blisko przechwytu był Świątek.

• Okres słabszej gry. Piłka krąży głównie między obrońcami gospodarzy. Ruch cały czas przyczajony i gotowy do błyskawicznych kontrataków.

• Piłka w rękach Gorczycy po zbyt lekkiej centrze z prawej strony.

• Trzeci już strzał Goncerza w tym spotkaniu. Jednak zbyt lekko i w sam środek bramki.

• GKS wyraźnie nie ma pomysłu na solidnie grający Ruch. Wydaje się, że sporadyczne kontry gości są wręcz groźniejsze od ataku pozycyjnego katowiczan.

• Piłka tuż przed linią pola karnego wystawiona do Goncerza, który uderzył bardzo nieczysto.

• Ni to strzał, ni to dośrodkowanie Chwalibogowskiego. Piłka w rękawicach Skorupskiego.

• Uderzenie z dalszej odległości Grzegorza Goncerza wylądowało na plecach jednego z obrońców. Będzie tylko rzut rożny.

• Ależ była okazja dla GKS-u! Zaspała obrona gości i sam na sam wyszedł Olkowski, lecz źle musnął piłkę, którą powędrowała w kierunku linii bocznej.

• Przewinił w ofensywie Dziedzic, który do końca walczył o piłkę na wślizgu.

• Ciekawe rozegranie rzutu rożnego w trójkącie przez zawodników GieKSy, jednak strzał sprzed pola karnego zablokowany ofiarna interwencją przez jednego z zawodników Ruchu.

• Gospodarze prowadzą grę, lecz im bliżej pola karnego Cidrów, to zawodnicy trenera Stawowego nie wiedzą co zrobić z piłką. Na ogół kończy się na niedokładnym podaniu, lub prostej stracie.

• Zamieszanie w polu karnym Ruchu, ostatecznie fizyczną przepychankę o piłkę wygrał Kamil Szymura.

• Dobre piąstkowanie Łukasza Skorupskiego, jednak Dziedzic był na pozycji spalonej.

• Na prawej stronie urwał się Tomasz Foszmańczyk, ale w ostatniej chwili poradzili sobie z nim defensorzy GieKSy.

• Powinno być 2:0!! Miłosz Przybecki wyszedł sam na sam, minął bramkarza, lecz kąt był już za ostry i nie zdołał dokręcić piłki.

• 1:0 dla Ruchu!! Kapitalny strzał Adriana Świątka pod poprzeczkę! Bez szans był Jacek Gorczyca.

• Bardzo brzydki faul Beliancina na Januszu Dziedzicu.

• Długa piłka na prawe skrzydło do Jana Beliancina, Słowak nie doszedł do piłki.

• Wysoki pressing gospodarzy, podopieczni Artura Skowronka mają problemy z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy.

• Pierwszy strzał w wykonaniu Bartłomieja Chwalibogowskiego przeszedł metr obok prawego słupka.

• Rozpoczynamy spotkanie.

• Zawodnicy wychodzą już na murawę.

• Znamy już wyjściowe jedenastki obu zespołów. Na szpicy ataku w barwach gospodarzy ponownie zobaczymy Pawła Olkowskiego.

• Poprzednie spotkanie między tymi zespołami zakończyło się bezbramkowym remisem. Natomiast GieKSa jeszcze nigdy w historii nie przegrała z Cidrami. Jak będzie dzisiaj przy Bukowej?

• Mecz z Cidrami to derby, ale piłkarzy z Katowic nie trzeba przed tym spotkaniem dodatkowo motywować. Podobnie jest z zawodnikami gości, którzy zapowiadali ofensywną grę w Katowicach.

• Witamy w relacji na żywo z meczu na zapleczu ekstraklasy w którym GKS Katowice podejmuje Ruch Radzionków.